Montaż nowej pompy w awaryjnej instalacji ściekowej

Zdjęcie ilustracyjne / youtube.com/print screen

  

– W tymczasowej instalacji ściekowej, mającej przekazywać nieczystości z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni, trwa montaż nowej pompy. Do zakończenia tej operacji ścieki wpływają bezpośrednio do Wisły. Montaż pompy może potrwać do kilku godzin – poinformował dziś rzecznik prasowy Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej Sergiusz Kieruzel.

Kieruzel podkreślił, że przerwa w przesyłaniu ścieków dwoma rurociągami, które są ułożone na moście pontonowym nie jest wynikiem awarii. Obecnie trwa montaż nowej pompy, która będzie tłoczyła nieczystości, w przypadku, gdyby pierwsza z pomp uległa uszkodzeniu.

Rzecznik wyjaśnił, że w tymczasowym systemie przesyłającym ścieki musi być zamontowana pompa zapasowa o bardzo wysokiej wydajności.

"Nie możemy dopuścić do takiej sytuacji, że w przypadku awarii ścieki będą tłoczone tylko do jednej rury"

– powiedział. Przypomniał, że tymczasowy rurociąg składa się z dwóch rur - o średnicy jednego metra - ułożonych na moście pontonowym.

"Gdyby – w przypadku awarii – ścieki płynęły tylko jedną rurą mogłoby dojść do destabilizacji przeprawy" – wskazał. Zwrócił uwagę, że jedna rura ze ściekami waży ok. stukilkudziesięciu ton.

Kieruzel poinformował, że montaż pompy może potrwać do kilku godzin.

Rzecznik prasowy Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej przekazał, że system awaryjny cały czas jest testowany.

"Musimy być pewni, że będzie on sprawnie działać bez przerwy przez 24 godziny w ciągu 2 – 3 miesięcy"

– podkreślił.

Do awarii jednego z kolektorów, przesyłających ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka", doszło we wtorek (27 sierpnia). Nieczystości skierowano wówczas do drugiego kolektora, który jednak w środę (28 sierpnia) przestał funkcjonować. Wskutek awarii zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął decyzję o zrzucie nieczystości do Wisły - do rzeki trafiało 3 tys. litrów nieczystości na sekundę.

W sytuacji zagrożenia ekologicznego premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o budowie rurociągu. Tymczasowa instalacja, dzięki której ścieki z lewobrzeżnej Warszawy są przepompowywane do oczyszczalni "Czajka", została uruchomiona w poniedziałek. Do końca tygodnia ma osiągnąć 100-procentową sprawność.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Naziści - nie Niemcy, a Rosja - ostoja w walce z antysemityzmem. Kantor przemówił w Jad Waszem

/ YouTube/@Yad_Vashem

  

W Rosji widzimy niski poziom antysemityzmu, dzięki bezkompromisowej polityce, zakładającej walkę z tym zjawiskiem. Traktowany jest z najwyższą surowością, przez co udało się go pozbyć z przestrzeni publicznej niemal w całości - powiedział oligarcha Mosze Kantor podczas obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w instytucie Jad Waszem w Jerozolimie.

Kantor przedstawił na początku pytania, na które postanowił odpowiedzieć w dalszej części przemówienia. „Dlaczego zagrożenie dla ludzkości stanowi antysemityzm i dlaczego nie dotyczy to tylko Żydów? Jaka jest dziś sytuacja ws. antysemityzmu, szczególnie dla Żydów w Europie? Jakie środki można przedsięwziąć, by zapobiec antysemityzmowi?” - pytał Kantor.

[polecam:https://niezalezna.pl/307428-forum-kantora-i-putina-w-jerozolimie-wsrod-przykladow-antysemityzmu-polskie-flagi]

Żydzi byli od zawsze najbardziej wiernymi obywatelami krajów, byli filarem społeczeństw we wszystkich dziedzinach życia. Odrzucenie Żydów stanowiło odrzucenie porządku światowego. To oni zawsze byli pierwszym celem, ale nigdy nie ostatnim. Naziści wyeliminowali 1/3 populacji Żydów. Gdyby antysemityzm nie został zatrzymany, przejąłby władzę we wszystkich państwach. Kto mógłby sobie wyobrazić, że 75 lat po wyzwoleniu Żydzi dalej będą się bali przechadzać po ulicach Europy. Kto by pomyślał, że synagogi będą celami ataków?

- pytał przewodniczący Fundacji Światowego Forum Holokaustu.

„Mogę pokazać obraz społeczności, które się za tym kryją. Ponad 80 proc. przedstawicieli narodu żydowskiego czuje się zagrożonych. Oznacza to, że za 30 lat Żydzi mogą zniknąć z Europy. Musimy edukować o Holokauście. Musimy wprowadzić znaczące akty legislacyjne, a następnie w pełni je wdrożyć” - tłumaczył Kantor.

Dalej wymieniał kraje, które - w jego mniemaniu - skutecznie zwalczają zjawisko antysemityzmu.

Niemcy przyjęły uchwałę przed dwoma laty, która zabrania mowy nienawiści w sieci. W USA niedawno zaadresowano rozprzestrzeniający się w kampusach uniwersyteckich. Z budżetu federalnego finansuje się walkę z antysemityzmem. Wielka Brytania jest modelowym krajem, jak odpowiadać na antysemityzm. Stworzyła specjalne siły, by efektywnie przeciwdziałać antysemityzmowi.

- podkreślił.

Odniósł się też do obecnej polityki Kremla. „W Rosji widzimy niski poziom antysemityzmu, dzięki bezkompromisowej polityce, zakładającej walkę z tym zjawiskiem. Traktowany jest z najwyższą surowością, przez co udało się go pozbyć z przestrzeni publicznej niemal w całości” - wskazał.

Takie zachowania powinny być promowane na całym świecie

- podsumował Mosze Kantor.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts