W partii rządzącej bez niespodzianek. Jeśli PiS wygra wybory, premierem pozostanie Morawiecki

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel poinformował, że jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory parlamentarne, premierem będzie nadal Mateusz Morawiecki. Pytany o stan zdrowia prezesa PiS Fogiel przyznał, że czekają go operacje. "Nie mówię tu o operacjach natury politycznej, tylko faktycznie ortopedycznych" - dodał zaznaczając, że stan zdrowia lidera partii rządzącej nie ma nic wspólnego z decyzją dotyczącą kandydatury na szefa rady ministrów. "Fakt, że premierem ma być pan premier Mateusz Morawiecki jest jednak niezależny od operacji jednej lub drugiej" - podkreślił.

Zapytany, czy to, iż po wyborach parlamentarnych szef PiS Jarosław Kaczyński przejdzie dwie operacje, przesądza, że w przypadku wygranej PiS premierem zostanie ponownie Morawiecki, Fogiel odparł, że nie łączyłby tych dwóch kwestii.

"Fakt, że premierem ma być pan premier Mateusz Morawiecki jest jednak niezależny od operacji jednej lub drugiej"

- dodał. Zaznaczył, że PiS musi najpierw wygrać wybory.

Dopytywany, kto będzie premierem, jeśli PiS wygra wybory Fogiel odparł: "Mateusz Morawiecki".

Prezes PiS tuż po wyborach przejdzie operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Ponadto - jak sam Kaczyński powiedział w wywiadzie dla "Super Expressu" - będzie jeszcze konieczna jedna, podobna operacja w drugiej nodze.

Fogiel pytany w RMF FM o stan zdrowia prezesa PiS przyznał, że czekają go operacje. "Nie mówię tu o operacjach natury politycznej, tylko faktycznie ortopedycznych" - dodał.

Jednocześnie ocenił, że biorąc pod uwagę, iż to Kaczyński najmocniej w sztabie "cisnął" na to, "żeby odwiedzić wszystkie 41 okręgów w ciągu mniej niż chyba 40 dni i te, które nam zostały do wyborów", to "jest całkiem nieźle".

Dopytywany, czy prezes PiS przejdzie dwie operacje Fogiel odparł, że z tego co wie, to tak - najpierw jednej, a potem drugiej nogi. Na pytanie, czy szef PiS stoi w kolejce po endoprotezy, czy będzie to "po znajomości", zastępca rzecznika PiS powiedział: "Po znajomości raczej nie, wchodzi w grę prawdopodobnie również prywatna służba zdrowia". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jak uniknąć koronawirusa? Ekspert zaleca: Mycie rąk, zakrywanie twarzy

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Jak uchronić się przed koronawirusem? Dr John Wiesman, sekretarz zdrowia w stanie Waszyngton - gdzie potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w USA - mówi, że opinia publiczna powinna robić „to, co robisz w każde przeziębienie i grypę”.

Czyli, krótko mówiąc, potrzebne jest częste mycie rąk mydłem i wodą przez co najmniej 20 sekund.

- Jeśli czujesz się chory, zakryj twarz podczas kaszlu lub kichania. Ale nie używaj rąk. Użyj zgiętego łokcia lub chusteczki, którą natychmiast wyrzucisz

- przestrzega dr Wiesman. 

WHO zaleca także pozostawanie w odległości co najmniej 1 metra od każdego, kto może być zakażony.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach wzrosła do 1665 - poinformowała dziś chińska Narodowa Komisja Zdrowia. W ostatnich 24 godzinach bilans ten zwiększył się o 142 osoby. Komisja podała, że 139 nowych przypadków śmiertelnych miało miejsce w centralnej prowincji Hubei, gdzie przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia koronawirusa.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CNN, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts