Gwiazda NFL oskarżona o gwałt

/ original: Paula Livelyderivative: Diddykong1130 [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

  

Ledwie rozpoczął się nowy sezon ligi futbolu amerykańskiego NFL, a już doszło do pierwszego skandalu. Jedna z największych gwiazd tej dyscypliny - Antonio Brown został oskarżony o gwałt, przez swoją osobistą trenerkę Britney Taylor. Zawodnik zaprzecza oskarżeniom twierdząc, że chodzi o pieniądze.

Britney Taylor złożyła pozew przeciwko przyjmującemu New England Patriosts. Zgodnie z jej oświadczeniem oboje poznali się na Uniwersytecie Michigan w 2010 roku na zajęciach poświęconych badaniu Biblii. Później Brown zatrudnił kobietę, która jest gimnastyczką, jako osobistego trenera w 2017 roku, aby poprawić elastyczność kostki z którą miał problemy po kontuzji.

Miał wtedy dwukrotnie napaść ją seksualnie podczas sesji szkoleniowych. Później Taylor przestała z nim współpracować. Do jednej z napaści miało dojść, gdy oglądali nabożeństwo kościelne w domu sportowca w Miami.

W pozwie stwierdza się, że Brown:

Skontaktował się z panią Taylor, wyrażając skruchę, błagając o wybaczenie i prosząc by ponownie go trenowała.

Kobieta niechętnie się zgodziła, ale w maju 2018 r. miało dojść do gwałtu. W pozwie oświadczyła, że później Brown wysłał jej „zadziwiająco wulgarne i gniewne SMS-y”, chwaląc się napaścią seksualną na nią.

Brown przez lata był gwiazdą Steelers, obecnie gra dla faworytów do tytułu - New England Patriots

Brown zdecydowanie zaprzecza tym oskarżeniom. Twierdzi, że kobieta po raz pierwszy skontaktowała się z nim w 2017 roku. Wtedy podpisał kontrakt, który sprawił, że stał się najlepiej opłacanym przyjmującym w NFL.

Brown powiedział, że Taylor poprosiła go, aby zainwestował 1,6 mln USD w „projekt biznesowy”, a później zerwała kontakt, gdy odmówił. Miała ponownie skontaktować się z nim w 2018 roku z propozycją treningów. Zawodnik twierdzi, że do zbliżenia pomiędzy nimi doszło za obopólną zgodą i rozważa oskarżenie kobiety. Jednak na razie to Brown ma problem. Liga - w związku z zarzutami - zastanawia się nad zawieszeniem przyjmującego. Oznaczałoby to, że pomimo braku wyjaśnienia sprawy nie będzie on mógł grać dla Patriots.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: bbc.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier spotkał się z programistami. "Dzięki waszej wiedzy i wyobraźni świat będzie lepszy"

Zdjęcie ilustracyjne / @PremierRP

  

Dzięki waszej wiedzy i wyobraźni świat będzie lepszy – powiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki do uczestników festiwalu programistów HackYeah 2019.

Szef rządu rozmawiał z programistami, którzy w trakcie dwudniowego festiwalu mierzą się z zadaniami dotyczącymi ochrony środowiska, komunikacji oraz bezpieczeństwa.

„Chcemy żeby takie grupy pasjonatów, ludzi, którzy czują obywatelskie powołanie do przedstawiania rozwiązań trudnych problemów, mogły w swoim świecie prezentować rozwiązania różnych spraw, które nas nurtują”

- powiedział Morawiecki.

Przypomniał, że gdy kierował Ministerstwem Finansów, resort także korzystał z rozwiązań zaproponowanych przez programistów.

„Poprosiliśmy o udział waszych różnych zespołów w rozwiązaniu problemów finansowych. Te rezultaty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Wtedy zrozumieliśmy, jak wielki potencjał tkwi w głowach i entuzjazmie. Wasza praca nad podatkami skutkowała tym, że np. wdrożyliśmy projekt Bez PIT dla Młodych”

- mówił premier.

Premier wyraził radość z powodu tego, iż z hackatonów tworzy się ogólnopolski i międzynarodowy oddolny ruch obywatelski. „Ruch kreatywnego rozwiązywania problemów” - powiedział Morawiecki. „Problemów kolei, mobilności, przemieszczania się, jakości usług kolejowych, problemów finansowych, problemów braku wody” - wymieniał.

„Jestem przekonany, że przez waszą wyobraźnię, waszą wiedzę świat będzie lepszy” - powiedział premier do uczestników festiwalu.

Festiwal programowania HackYeah 2019 odbywa się od soboty do niedzieli w Centrum targowo-wystawiennicze - Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. W ramach festiwalu zorganizowano m.in. spotkanie z Edwardem Olowo-Okere z Banku Światowego oraz Justyną Orłowską z GovTech Polska. Dotyczyło ono tego, w jaki sposób innowacje i nowe technologie powinny być wdrażane w sektorze publicznym według najlepszych praktyk stosowanych przez Bank Światowy.

Wykład dotyczący budowy Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni oraz podejmowanych przez nie działań wygłosił wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej Tomasz Zdzikot. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl