Złamali łobuzowi gazrurkę…

  

Gazrurka – zawinięty w gazetę kawałek rurki gazowniczej z „kolankiem” na końcu – to niegdyś ulubione narzędzie stołecznych zbirów, z którego użyciem proponowali „klientowi” w ciemnych zaułkach nabycie gustownie opakowanej cegły za cenę dobrego zegarka. Warszawski bandzior posługiwał się gazrurką nie mniej zręcznie niż bandyci z Kremla rurami Gazpromu, mającymi wymusić na klientach podobnie korzystne transakcje (vide: kontrakt podpisany przez Pawlaka).

Wyrok TSUE na niekorzyść rosyjsko-niemieckiej gazrurki zwanej OPAL jest wielkim triumfem Polski i jej idei Międzymorza. Oznacza bowiem klęskę Komisji Europejskiej przyznającej bezprawnie przywileje Gazpromowi, ale i otworzenie drogi do tego, by to właśnie skarżąca tę decyzję Polska w efekcie stała się prawdziwym hubem gazowym nie tylko dla Europy Wschodniej, lecz takze Zachodniej i Południowej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts