Oddano hołd ofiarom zamachu z 11 września

/ TSGT CEDRIC H. RUDISILL, USAF; domena publiczna

  

Główne obchody 18. rocznicy dramatu z 11 września odbyły się w Pentagonie. W tym miejscu w zamachu terrorystycznym 59 osób zginęło na pokładzie samolotu American Airlines, a 125 w budynku Pentagonu. Natomiast we wszystkich atakach, do których doszło tego dnia, śmierć poniosło niemal trzy tysiące ofiar.

Prezydent USA Donald Trump wygłosił przemówienie, w którym wspomniał 40 pasażerów, którzy walczyli z terrorystami na pokładzie samolotu i obronili Kapitol przed atakiem, a sami zginęli. Prezydent wspomniał strażaków, policjantów oraz wszystkich, którzy ratowali ofiary ataku i przez ponad trzy miesiące odgruzowywali Trade Center Towers. Atak terrorystyczny z 11 września 2001 roku pochłonął prawie 3000 ofiar.

„Bezpieczeństwo naszego narodu jest i zawsze było w rękach odważnych obywateli, którzy także wtedy nie poddali się i walczyli oddając życie. Nigdy, przenigdy o nich nie zapomnimy, niech Bóg ma ich w opiece i błogosławi nam wszystkim, armii i całemu narodowi”

– powiedział Trump.

Ten tragiczny dzień sprzed 18 lat pamiętają tutaj wszyscy. 11 września 2001 roku Amerykanie poszli jak zwykle do pracy. I nagle wszystkie kanały telewizyjne nadawały obrazy palących się Word Trade Center... Wtedy jeszcze nikt nie wiedział co się dokładnie wydarzyło. Dopiero później przerażająca prawda stopniowo wychodziła na jaw.

Dominował strach, bo nie wiadomo gdzie i kiedy uderzą terroryści.

„Pamiętam jak z niedowierzaniem patrzyliśmy wczesnym rankiem w telewizor. Pojechałam do pracy, aby po 10 minutach dowiedzieć się, że biurowce w Downtown oraz szkoły w Los Angeles są ewakuowane i nikt nie będzie tego dnia pracował"

– wspomina Małgorzata Schulz, korespondentka Niezaleznej.pl w USA.

 Dzisiejsze uroczystości odbyły się także w Shaksville w Pennsylwanii w miejscu, gdzie rozbiły się samolot, który miał uderzyć w Kapitol. Wiceprezydent USA Mike Pence uhonorował pasażerów i załogę, którzy walczyli z terrorystami w samolocie. Pence zwrócił się do zebranych, a szczególnie do rodzin ofiar mówiąc, że ich bliscy obronili Amerykę przed jeszcze większą tragedią.

„Zawsze będę pamiętał, że wielu z nas wróciło szczęśliwie do domu 11 września 2001 tylko dlatego, że ci którzy byli na pokładzie samolotu zbliżającego się do Waszyngtonu wykazali się niezwykłym męstwem i odwagą”

– powiedział Pence.

 Obchody zgromadziły członków rodzin ofiar, którzy mieli na sobie koszulki z imionami tragicznie zabitych bliskich, przynieśli kwiaty i znicze. Są tam co roku, aby uczcić pamięć Tych, których stracili

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Tragedia na budowie we Wrocławiu. Dwaj mężczyźni porażeni prądem - jeden z nich nie żyje

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Wodnik

  

23-letni mężczyzna zmarł na skutek porażenia prądem, a drugi pracownik trafił w ciężkim stanie do szpitala po wypadku, do którego doszło wczesnym popołudniem na budowie we Wrocławiu. Trwa śledztwo w tej sprawie – podała policja.

Rzecznik wrocławskiej policji Łukasz Dutkowiak poinformował dzisiaj, że do wypadku na budowie przy ul. Jerzmanowskiej we Wrocławiu doszło po godz. 13.

- Podczas pracy przy rozładunku materiałów budowlanych dwaj pracownicy zostali porażeni prądem. Życia 23-letniego mężczyzny pomimo reanimacji nie udało się uratować. Drugi z mężczyzn trafił do szpitala

 - powiedział policjant.

Dodał, że na miejscu pracują policjanci, prokurator i przedstawiciele inspekcji pracy. Śledztwo ma ustalić szczegóły i przyczyny tego tragicznego wypadku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts