1 mld ulgi w ZUS dla mikro- i małych firm

/ twitter.com/PremierRP

  

Rząd planuje dla małych firm i mikrofirm ulgę we wpłatach na FUS, której skutki mają sięgnąć ok. 1 mld zł - oświadczył w środę premier Mateusz Morawiecki.

"Przeznaczamy ok. 1 mld zł na zmniejszenie obciążeń w ZUS dla mikro- i małych firm poprzez fakt, że ZUS dla tych małych firm będzie mógł być obliczany nie od przychodu, jak dzisiaj, ale do pewnego poziomu od dochodu"

- oświadczył Morawiecki w Karczewie (Mazowieckie).

Jak wyjaśnił, "tak to obecnie jest kalibrowane", aby koszty, czyli "łączna niewpłacona pula pieniędzy do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, nie przekraczała 1 mld zł". Morawiecki dodał, że ulga powinna objąć tych, dla których "można powiedzieć, że ryczałtowa stawka ZUS jest podstawą opłat na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych".

"Wszyscy ci, czy oni są samozatrudnieni, czy zatrudniają paru pracowników, i od tych pracowników, którzy są również na działalności gospodarczej, jest uiszczany ZUS, dla wszystkich tych osób ta ulga będzie przygotowana"

- oświadczył szef rządu. Jak dodał, ulga ma kosztować państwo ok. 1 mld zł.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Koronawirus uderza w dostawy towarów

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Epidemia koronawirusa w Chinach uderza w dostawy towarów z tego kraju do Holandii, gdzie znajduje się jeden z największych na świecie portów - w Rotterdamie. Jak informują media, niedobory już przekładają się na wzrost cen w sklepach.

Niderlandzki "Telegraaf" podał, że sieć handlowa Blokker i gigant internetowy sprzętu RTV i AGD Coolblue przyznają, że mają problemy z dostawami produktów z Chinach. Pekin zamknął tysiące fabryk, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Coolblue informuje, że brak dostaw „hamuje sprzedaż”. Sklep internetowy podniósł ceny artykułów w ostatnich dniach, ku irytacji klientów dokonujących zakupów. Firma spodziewa się problemów z dostępnością towarów u dostawców w nadchodzących tygodniach i miesiącach.

Według sieci Blokker, problemy na razie dotyczą niewielkiej części artykułów i krótkookresowi klienci nie zostaną dotknięci niedoborami. Wskazuję jednak, że jeśli chińskie problemy będą się utrzymywać, mogą stać się widoczne. Inne sklepy często korzystają z tych samych statków transportowych, co Blokker i Coolblue.

Rzecznik Coolblue Ottelien Van Pelt oficjalnie potwierdził belgijskiej telewizji VRT NWS, że Coolblue chce ograniczyć sprzedaż, ponieważ spodziewa się problemów z dostawami.

- Robimy to poprzez marketing i dostosowując ceny. Ponieważ produkcja w Chinach jest na bardzo niskim poziomie, oczekujemy problemów z dostępnością u naszych dostawców w nadchodzących tygodniach i miesiącach

 - zaznaczył.


Liczba nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa w Chinach kontynentalnych wzrosła w poniedziałek o 508 przypadków, a liczba ofiar śmiertelnych wzrosła tego dnia o 71 - poinformowała dziś Narodowa Komisja Zdrowia. Łączna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia wzrosła tym samym do 77 658, a liczba ofiar śmiertelnych do 2 663. Ponad 27,2 tys. osób wyzdrowiało.

Komisja zwróciła uwagę na ponowny wzrost liczby nowych przypadków zarażenia koronawirusem w porównaniu z poprzednim dniem kiedy wyniosła 409. W epicentrum epidemii prowincji Hubei zanotowano 68 nowych przypadków zgonów a w stolicy prowincji, Wuhan - 56.

Podejrzewa się, że epidemia koronawirusa, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, rozpoczęła się pod koniec 2019 roku na targu w Wuhan, gdzie sprzedawano m.in. dzikie zwierzęta. Po wybuchu epidemii chińskie władze tymczasowo zakazały handlu dzikimi zwierzętami w całym kraju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts