1 mld ulgi w ZUS dla mikro- i małych firm

/ twitter.com/PremierRP

  

Rząd planuje dla małych firm i mikrofirm ulgę we wpłatach na FUS, której skutki mają sięgnąć ok. 1 mld zł - oświadczył w środę premier Mateusz Morawiecki.

"Przeznaczamy ok. 1 mld zł na zmniejszenie obciążeń w ZUS dla mikro- i małych firm poprzez fakt, że ZUS dla tych małych firm będzie mógł być obliczany nie od przychodu, jak dzisiaj, ale do pewnego poziomu od dochodu"

- oświadczył Morawiecki w Karczewie (Mazowieckie).

Jak wyjaśnił, "tak to obecnie jest kalibrowane", aby koszty, czyli "łączna niewpłacona pula pieniędzy do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, nie przekraczała 1 mld zł". Morawiecki dodał, że ulga powinna objąć tych, dla których "można powiedzieć, że ryczałtowa stawka ZUS jest podstawą opłat na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych".

"Wszyscy ci, czy oni są samozatrudnieni, czy zatrudniają paru pracowników, i od tych pracowników, którzy są również na działalności gospodarczej, jest uiszczany ZUS, dla wszystkich tych osób ta ulga będzie przygotowana"

- oświadczył szef rządu. Jak dodał, ulga ma kosztować państwo ok. 1 mld zł.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Rosja deportuje niefrasobliwych cudzoziemców

/ geralt

  

W Moskwie w trakcie patroli w miejscach, gdzie przebywają obywatele Chin i ci Rosjanie, którzy przybyli z Chin, ujawniono, że 88 osób naruszyło rygory izolacji obowiązujące z powodu koronawirusa. Cudzoziemcy, którzy naruszyli reżim podlegają deportacji - podały władze.

"Ujawniono 88 osób, które naruszyły reżim izolacji. Obywatele obcych państw będący wśród nich podlegają deportacji"

- powiedziała zastępczyni mera Moskwy ds. rozwoju socjalnego Anastasija Rakowa.

Przedstawicielka merostwa poinformowała, że na lotniskach w Moskwie, w związku z koronawirusem, nasilone zostaną kontrole medyczne pasażerów przylatujących z Korei Południowej i Iranu. Wszyscy oni będą musieli pozostawić swoje dane i poinformować o celu i dalszym miejscu pobytu.

Osobom przybywającym z Włoch medycy będą mierzyć temperaturę i również one - w celu dalszej kontroli - będą musiały pozostawić swoje dane. Nadal szczególnie obserwowani będą podróżni, którzy w ciągu ostatnich dwóch tygodni byli w Chinach. W dalszym ciągu prowadzony jest również monitoring wśród obywateli ChRL, przebywających w moskiewskich hotelach i akademikach i wśród chińskich studentów, którzy w ciągu ostatnich 14 dni przybyli z ojczyzny.

Niezależna "Nowaja Gazieta" ujawniła niedawno list, w którym przedstawiciele ambasady Chin wyrażali zaniepokojenie z powodu działań, mających służyć profilaktyce infekcji koronawirusa. Dyplomaci ocenili jako dyskryminacyjne kontrolowanie obywateli Chin w moskiewskich środkach transportu i miejscach publicznych. Ostrzegli, że może to popsuć atmosferę życzliwości w stosunkach rosyjsko-chińskich. W odpowiedzi mer Moskwy Siergiej Sobianin zapewnił, że działania te nie są dyskryminacją i są stosowane wyłącznie w celu ochrony zdrowia mieszkańców Moskwy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts