Nie zagrał z Polską, bo zabalował

/ Granada [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

Austriacki piłkarz Martin Hinteregger nie zagrał w poniedziałkowym meczu z Polską z powodów dyscyplinarnych, gdyż w sobotę zbyt hucznie i długo świętował swoje urodziny. "Wyraził skruchę i przeprosił" - poinformował trener reprezentacji Franco Foda.

Hinteregger wystąpił w piątek w spotkaniu z Łotwą (6:0) i ku zaskoczeniu wielu zabrakło go w składzie na mecz w Warszawie; zastąpił go w wyjściowej jedenastce Stefan Posch.

Oficjalnie powodem absencji zawodnika Eintrachtu Frankfurt był uraz łydki, który dokuczał mu od początku zgrupowania w Saalfelden.

Dzisiaj niektóre austriackie media poinformowały jednak, że 27-letni obrońca - korzystając z wolnego dla kadrowiczów popołudnia w sobotę - świętował przypadające tego dnia urodziny. Zamiast jednak z przyjęcia we Flachau wrócić zgodnie z wytycznymi sztabu szkoleniowego do godz. 21:30, Hinteregger miał pojawić się w hotelu w niedzielę rano, krótko przed planowanym odlotem do Polski i to "niewielkimi zaburzeniami równowagi", jak napisał dziennik "Kleine Zeitung".

Austriacka federacja (OeFB) potwierdziła naruszenie wewnętrznego regulaminu reprezentacji i przyznała, że ze względu na sportowe znaczenie meczu z Polską wtedy nie zdecydowano się upublicznić sprawy, ale Hinteregger z tego powodu nie zagrał w Warszawie.

Piłkarz - również cytowany w oświadczeniu OeFB - przyznał, że "świętując urodziny, przekroczył granice", wyraził skruchę i przeprosił trenera, kolegów z zespołu oraz kibiców za zachowanie.

O tym, czy selekcjoner bądź federacja wyciągną dalsze konsekwencje wobec piłkarza, okaże się najwcześniej na początku października, kiedy ogłoszone zostaną powołania na kolejne spotkania eliminacji Euro 2020.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy 42-krotny reprezentant Austrii ma problemy z dyscypliną. Pod koniec lipca, jeszcze w barwach FC Augsburg, z którego później po raz kolejny został wypożyczony do Eintrachtu, podczas zgrupowaniu w Tyrolu miał opuścić trening i sesję zdjęciową, a dużą popularnością w internecie cieszył się film z tego, jak - oparty o kolegę - zatacza się na ulicy.

Pół roku wcześniej skrytykował Manuela Bauma, ówczesnego trenera drużyny z Augsburga, w której wtedy występował, przyznając, że "nie może powiedzieć o nim nic złego, ale i niestety nic dobrego".

1 sierpnia Austriak został po raz kolejny wypożyczony do Eintrachtu, którego szkoleniowcem jest jego rodak Adi Huetter. W najbliższą sobotę były i obecny zespół Hintereggera zmierzą się w meczu ligowym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Stanowiska w KRS obsadzone. Posłowie zdecydowali bezwzględną większością głosów

  

Sejm wybrał w czwartek w nocy posłów PiS Marka Asta, Arkadiusza Mularczyka, Bartosza Kownackiego i Kazimierza Smolińskiego na członków Krajowej Rady Sądownictwa. Głosowanie miało burzliwy przebieg i zostało powtórzone.

Do KRS izba wybrała zgłoszonych przez PiS posłów Marka Asta (uzyskał 234 głosy), Arkadiusza Mularczyka, Bartosza Kownackiego oraz Kazimierza Smolińskiego (wszyscy trzej po 233 głosy).

Niezbędnej większości nie uzyskały zgłoszone przez Koalicję Obywatelską Kamila Gasiuk-Pihowicz (199 głosów) oraz przez Lewicę Joanna Senyszyn (196 głosów).

Było to drugie z głosowań nad kandydaturami do KRS. Pierwsze z głosowań zostało przerwane przez marszałek Witek.

"Jest prośba posłów PO, że nie działa (system do głosowania)" - powiedziała Witek. "Wyniki, wyniki" - skandowali posłowie opozycji. "Decyzją marszałka anuluję głosowanie" - powiedziała Witek.

Przeprowadzone zostało powtórne głosowanie, w którym wybrano czterech posłów PiS do KRS. Powtórzenie głosowania wywołało oburzenie posłów opozycji.

"Ponieważ był wniosek o reasumpcję tamtego głosowania ogłoszę krótką przerwę i zwołam konwent seniorów"

- powiedziała Witek po ogłoszeniu wyników. Po przerwie marszałek powiedziała: "Nie będzie reasumpcji głosowania".

Krajowa Rada Sądownictwa jest organem kolegialnym. Składa się z 25 członków. W jej skład wchodzą: I prezes Sądu Najwyższego, prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego, osoba powołana przez Prezydenta RP, Minister Sprawiedliwości, czterech posłów, dwóch senatorów i 15 sędziów wybranych przez Sejm.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl