Władze Warszawy winne skażenia Wisły - mówi Płażyński

zdechła kaczka w kanale / Fot.Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Prezydenci stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz wspólnie z Rafałem Trzaskowskim doprowadzili do skażenia Wisły - podkreślił w środę przewodniczący klubu radnych PiS w Gdańsku Kacper Płażyński. Zwrócił też uwagę na "zupełną bierność" środowisk ekologicznych w tej sprawie.

Płażyński, nawiązując na konferencji prasowej do awarii układy przesyłowego ścieków w Warszawie i zrzucie nieczystości do Wisły, ocenił że prezydenci stolicy - Hanna Gronkiewicz-Waltz i Rafał Trzaskowski - doprowadzili do skażenia rzeki. "Nie chcę rozstrzygać, kto jest w tym przypadku bardziej winny" - zastrzegł.

"To skażenie, już jak wiemy z doniesień medialnych, dotarło również do zatoki bałtyckiej, co potwierdzają badania epidemiologiczne"

- powiedział.

Według Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, w próbce z kąpieliska na Stogach w Gdańsku wykryto przekroczenie norm ilości bakterii Escherichia coli. W związku z tym PPWIS zaapelował o unikanie kontaktu z wodą z Wisły oraz wodami Zatoki Gdańskiej od miejscowości Stogi do miejscowości Mikoszewo w celach rekreacyjnych oraz socjalno–bytowych.

W ocenie gdańskiego radnego PiS, z jednej strony jest akcja Greenpeace'u w porcie, a z drugiej - "zupełna bierność środowisk ekologicznych, środowisk Greenpeace'u w kontekście awarii w Warszawie". "Dla nas to jest rzecz, oczywiście, niezrozumiała" - zaznaczył.

"Co ważne, politycy PO zamiast skupić się na poważnych, prawdziwych działaniach, biorą udział w kolejnej awanturze"

- dodał Płażyński.

W poniedziałek wieczorem grupa aktywistów Greenpeace blokowała w gdańskim porcie statek z transportem węgla z Mozambiku, chcąc zwrócić uwagę na "pilną potrzebę działań na rzecz ochrony klimatu i konieczność odejścia od węgla do 2030 r.". We wtorek, w związku z tym, do prokuratury wpłynęły akta sprawy dotyczącej dwojga obcokrajowców z Greenpeace, zatrzymanych przez Morski Oddział Straży Granicznej,

Płażyński podziękował na środowej konferencji prasowej służbom i Straży Granicznej za profesjonalne działanie w kontekście - jak powiedział - "tych wybryków niektórych aktywistów, którzy nazywają siebie aktywistami ekologicznymi"

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zestrzelony na polecenie Moskwy? Śledczy łączą katastrofę samolotu MH17 z rosyjskimi oficjelami

wrak zestrzelonego samolotu / arch.

  

Holenderscy śledczy twierdzą, że przechwycili rozmowy telefoniczne, które sugerują, że to za zgodą rosyjskich władz zestrzelono samolot MH17 nad Ukrainą w 2014 roku. W prowadzonym przez Holandię dochodzeniu publicznie udostępniono dowody łączące rosyjski rząd z grupą bojowników odpowiedzialną za zestrzelenie samolotu malezyjskiej linii lotniczej MH17 nad Ukrainą w 2014 r.

W transkryptach przechwyconych rozmów telefonicznych ujawnionych w czwartek przez Wspólny Zespół Śledczy (JIT) wysocy rangą rosyjscy urzędnicy rozmawiają z przywódcami grupy bojowników „Donieckiej Republiki Ludowej” (DPR), którzy zestrzelili samolot pasażerski, zabijając wszystkie 298 osób na pokładzie.

Trzy rozmowy przechwycone między czerwcem a lipcem 2014 r. wskazują przywódców grup separatystycznych: Igora Girkina i Aleksandra Borodaia jako tych, którzy rozmawiali z tzw. rządowymi punktami kontaktowymi, w tym mianowanym przez Rosję przywódcą krymskich separatystów Siergiejem Aksyonowem oraz Władysławem Surkowem, wysokim szczeblem urzędnikiem rosyjskim.

Girkin, obywatel Rosji i „minister obrony” samozwańczej Republiki Donieckiej, jest jednym z czterech podejrzanych, którzy są obecnie ścigani za udział w zestrzeleniu samolotu.

[polecam:https://niezalezna.pl/273932-skad-my-to-znamy-rosja-od-poczatku-sieje-dezinformacje-ws-katastrofy-samolotu-mh17]

„Wpływ Rosji na DPR wykraczał poza wsparcie militarne. Wydaje się, że więzi między rosyjskimi urzędnikami a przywódcami DPR były znacznie bliższe”.

- czytamy w oświadczeniu Andy'ego Kraaga głównego holenderskiego śledczego.

Transkrypty pokazują Girkina proszącego o rosyjskie wsparcie wojskowe, a Aksyonow potwierdza, że poczyniono przygotowania.

„Dowody na bliskie więzi między rosyjskimi urzędnikami rządowymi a przywódcami DPR rodzi pytania o ich ewentualny udział w rozmieszczeniu rakiety Buk-Telar, która zestrzeliła samolot MH17 17 lipca 2014 r.”

- czytamy w oświadczeniu Kraaga.

Publikując raport, śledczy mają nadzieję na znalezienie nowych świadków, którzy mogą rzucić światło na kwestie, na które dotąd nie udzielono odpowiedzi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: dw.com
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl