Minister środowiska: w sprawie zatrucia Wisły organizacje ekologiczne nabrały wody w usta

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Kiedy jest wprost zatrucie Wisły to organizacje ekologiczne nabrały wody w usta. Mam nadzieję, że nie tej z Wisły - powiedział w rozmowie z Lidią Lemaniak, odnosząc się do akcji Greenpeace w Gdańsku minister środowiska, Henryk Kowalczyk.

Dwie osoby związane z Greenpeace zatrzymał wczoraj Morski Oddział Straży Granicznej w związku z blokadą przez tę organizację ekologiczną w gdańskim porcie statku z transportem węgla z Mozambiku. Za profesjonalną i skuteczną interwencję podziękował im szef MSWiA Mariusz Kamiński.

W rozmowie z Niezalezna.pl minister środowiska Henryk Kowalczyk podkreślił, że "kiedy jest wprost zatrucie Wisły to organizacje ekologiczne nabrały wody w usta".

Mam nadzieję, że nie tej z Wisły

- dodał.

Szef resortu środowiska wskazał, że "w tym przypadku reakcja służb była jak najbardziej adekwatna, dlatego że tego typu akcje, które robi Greenpeace, zagrażają życiu i zdrowiu - im też".

Służby są od tego, żeby chronić zdrowie, życie ludzi, bezpieczeństwo. Na tego typu zachowania, które szkodzą życiu u zdrowiu zgodny być nie może. Można w bezpieczny sposób wyrażać swoją ekspresję, ale nie w ten sposób, żeby wprost łamać prawo

- powiedział minister,

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosja zwróci Ukrainie okręty wojenne przechwycone w Cieśninie Kerczeńskiej

/ / / twitter.com/AvakovArsen

  

Przekazanie Ukrainie trzech okrętów wojennych, przejętych przez Rosję przed rokiem, nastąpi na wodach neutralnych – zapowiadają rosyjskie media. Dojdzie do niego 18 listopada. Okręty opuściły już Kercz na anektowanym Krymie.

Trzy okręty wojenne Ukrainy, przejęte przez Rosję w zeszłym roku w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej, zostaną zwrócone Ukrainie 18 listopada - podały w niedzielę media w Rosji powołując się na straż graniczną Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB).

Media w Rosji, powołując się na świadków podały w sobotę, że ukraińskie okręty Berdiańsk, Nikopol i Jany Kapu zaczęto odholowywać z portu w Kerczu pod kontrolą rosyjskich jednostek ochrony wybrzeża.

Jako miejsce, gdzie strona ukraińska przejmie okręty, wymieniany jest półwysep Tarchankut na Krymie.

Wcześniej podawano różne terminy zwrotu okrętów: w ciągu dnia w niedzielę lub w nocy, bądź też rankiem. Media wskazywały, że jednostki ukraińskie, które mają przejąć okręty od Rosjan, poruszają się z niewielką prędkością. Jako miejsce, gdzie strona ukraińska ma przejąć okręty, media wymieniały okolice półwyspu Tarchankut, który jest wysuniętą najbardziej na zachód częścią Krymu. 

W listopadzie 2018 roku na Morzu Czarnym doszło do ostrzelania przez Rosję trzech niewielkich okrętów marynarki wojennej Ukrainy. Atak nastąpił, gdy Ukraińcy próbowali przepłynąć z Morza Czarnego na Morze Azowskie przez łączącą je i kontrolowaną przez Rosję Cieśninę Kerczeńską. Trzy ukraińskie jednostki zostały przejęte, a 24 członków ich załóg - aresztowanych.

W maju bieżącego roku Międzynarodowy Trybunał Prawa Morza (ITLOS) w Hamburgu nakazał Rosji uwolnić marynarzy oraz oddać okręty. Rosja nie wykonała tego orzeczenia. Marynarze odzyskali jednak wolność we wrześniu, w ramach rosyjsko-ukraińskiej wymiany więźniów i osób przetrzymywanych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl