Fałszywy policjant aresztowany

Zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Sąd Rejonowy w wielkopolskim Krotoszynie aresztował 24-letniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego, który metodą na policjanta oszukał seniorkę z tego miasta i ukradł jej ponad 17 tys. złotych – poinformował dziś rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie oskarżyła 24-letniego mężczyznę o dokonanie oszustwa metodą na policjanta.

1 sierpnia oskarżony zadzwonił do pokrzywdzonej, podając się za policjanta z Krotoszyna. Poinformował, że znaleziono jej dokument tożsamości i w związku z tym jej konto bankowe jest zagrożone. Pouczył emerytkę, żeby natychmiast wypłaciła wszystkie pieniądze, a następnie w ramach akcji policyjnej przekazała je osobie, która przyjdzie odebrać gotówkę. Znakiem rozpoznawczym było uzgodnione hasło. To miała być – jak zapewniał staruszkę – pułapka zastawiona na przestępcę.

Kobieta wypłaciła w banku ponad 17 tysięcy złotych i poszła pod wskazany przez fałszywego policjanta market, gdzie przekazała pieniądze.

"Kiedy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, zawiadomiła policję"

– powiedział prokurator Meler.

Mężczyznę zatrzymano w Poznaniu. W toku postępowania prokuratura będzie weryfikowała, czy mężczyzna nie dopuścił się podobnych przestępstw w innych miejscach w kraju.

"24-latek ma już na swoim koncie inne przestępstwa, dlatego prokurator zakwalifikował ten czyn jako oszustwo popełnione w warunkach recydywy. Grozi mu do 10 lat więzienia"

– powiedział prokurator Meler.

Krotoszyński sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Rząd nie posłucha Francuzów. Będzie nowy system emerytalny

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Francuski rząd zapowiedział, że przeprowadzi planowaną reformę emerytalną. - Nowy system, który wywołał strajki w całym kraju, ma być wprowadzany stopniowo, a pod uwagę będą brane obawy społeczne - oświadczył premier Edouard Philippe.

- Jestem zdecydowany na przeprowadzenie tej reformy emerytalnej do końca

- powiedział Philippe w wywiadzie dla tygodnika "Le Journal du Dimanche". Dodał, że weźmie pod uwagę obawy społeczne związane z planowaną zmianą.

- Jeżeli jednak nie przeprowadzimy reformy teraz, to ktoś inny zrobi to w przyszłości, ale naprawdę brutalnie

- oświadczył.

Philippe zapowiedział, że w środę przedstawi dokładny plan wprowadzania reformy emerytalnej. Jak informuje agencja AP, premier ma na dzisiejsze popołudnie zaplanowane rozmowy z ministrami biorącymi udział w pracach nad reformą, a także z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

Niedziela jest czwartym dniem chaosu komunikacyjnego we Francji. Pracownicy kolei SNCF i paryskiego transportu RATP przedłużyli strajk przeciw planowanej reformie emerytalnej. Większość pociągów we Francji stoi, 14 linii metra w Paryżu jest zamkniętych, działają tylko dwie - wykorzystujące pociągi sterowane automatycznie, bez maszynistów.

Philippe Martinez, szef związku zawodowego CGT, powiedział, że jego organizacja będzie walczyć, aż rząd porzuci plan reformy emerytalnej. Pierwsza demonstracja związkowców, w czwartek, przyciągnęła 65 tys. ludzi w Paryżu, a w całym kraju - 806 tys. Związki planują kolejną manifestację na wtorek.

Prezydent Macron chce uprościć francuski system emerytalny, który obejmuje ponad 40 różnych planów. Pracownicy kolei mogą np. przejść obecnie na emeryturę nawet dziesięć lat wcześniej niż przeciętny pracownik.

Rząd ocenia, że system jest niesprawiedliwy i zbyt kosztowny oraz że Francuzi będą musieli pracować dłużej, choć wydaje się być niechętny zwykłemu podniesieniu wieku emerytalnego, który wynosi 62 lata dla kobiet i mężczyzn

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl