Fałszywy policjant aresztowany

Zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Sąd Rejonowy w wielkopolskim Krotoszynie aresztował 24-letniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego, który metodą na policjanta oszukał seniorkę z tego miasta i ukradł jej ponad 17 tys. złotych – poinformował dziś rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie oskarżyła 24-letniego mężczyznę o dokonanie oszustwa metodą na policjanta.

1 sierpnia oskarżony zadzwonił do pokrzywdzonej, podając się za policjanta z Krotoszyna. Poinformował, że znaleziono jej dokument tożsamości i w związku z tym jej konto bankowe jest zagrożone. Pouczył emerytkę, żeby natychmiast wypłaciła wszystkie pieniądze, a następnie w ramach akcji policyjnej przekazała je osobie, która przyjdzie odebrać gotówkę. Znakiem rozpoznawczym było uzgodnione hasło. To miała być – jak zapewniał staruszkę – pułapka zastawiona na przestępcę.

Kobieta wypłaciła w banku ponad 17 tysięcy złotych i poszła pod wskazany przez fałszywego policjanta market, gdzie przekazała pieniądze.

"Kiedy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, zawiadomiła policję"

– powiedział prokurator Meler.

Mężczyznę zatrzymano w Poznaniu. W toku postępowania prokuratura będzie weryfikowała, czy mężczyzna nie dopuścił się podobnych przestępstw w innych miejscach w kraju.

"24-latek ma już na swoim koncie inne przestępstwa, dlatego prokurator zakwalifikował ten czyn jako oszustwo popełnione w warunkach recydywy. Grozi mu do 10 lat więzienia"

– powiedział prokurator Meler.

Krotoszyński sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Miażdżąca opinia TSUE ws. pytań polskich sędziów. "Niedopuszczalne. Subiektywne obawy"

/ europas.irtea.gr

  

"Pytania prejudycjalne sądów w sprawie systemu dyscyplinarnego dla sędziów w Polsce należy uznać za niedopuszczalne" - wynika z opinii wydanej przez rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Rzecznik dodaje, że "sądy odsyłające żywią jedynie subiektywne obawy, które nie urzeczywistniły się w postaci wszczęcia postępowań dyscyplinarnych i pozostają hipotetyczne".

"Wnioski o wydanie orzeczenia w trybie prejudycjalnym, dotyczące krajowych przepisów wprowadzających nowy model postępowania dyscyplinarnego wobec sędziów w Polsce, są niedopuszczalne. (...) Na podstawie informacji przedstawionych w postanowieniach odsyłających można stwierdzić, że sądy odsyłające żywią jedynie subiektywne obawy, które nie urzeczywistniły się w postaci wszczęcia postępowań dyscyplinarnych i pozostają hipotetyczne"

- ocenił rzecznik generalny TSUE.

Opinia dotyczy pytania sądu okręgowego z Łodzi o niezawisłość sędziowską w związku z wprowadzeniem w Polsce systemu dyscyplinarnego wobec sędziów. Skład rozpoznający obawiał się konsekwencji w razie wydania rozstrzygnięcia niekorzystnego dla Skarbu Państwa. W sprawie miasto Łowicz żąda bowiem od wojewody łódzkiego prawie 2,4 mln zł z tytułu otrzymania w latach 2005-2015 zbyt niskich zdaniem samorządu dotacji celowych.

Drugie pytanie dotyczy interpretacji prawa unijnego w zakresie niezależności postępowań dyscyplinarnych wobec sędziów w Polsce. Na początku września do TSUE wystąpił z nim Sąd Okręgowy w Warszawie.

Rzecznik generalny TSUE wydał dziś opinie w tych połączonych sprawach

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl