Jakie jest stanowisko KO ws. adopcji dzieci przez homoseksualistów? Zapytaliśmy wiceszefa PO

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

Ostatnio sztab PO miał problem z przekazem, co jej politycy sądzą o adopcji dzieci przez homoseksualistów. Wczoraj sekretarz sztabu KO jasno dał do zrozumienia, że popiera taki pomysł. - Jesteśmy za uregulowaniem kwestii związków partnerskich, ale zastrzegając, że dotyczy to dwóch kwestii - dziedziczenia i dostępu do dokumentacji medycznej - nic ponad to. Nie ma w ogóle więc mowy ani akceptacji dotyczącej adopcji dzieci przez pary partnerskie czy to hetero, czy homoseksualne - przekonuje w rozmowie z Lidią Lemaniak wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, Tomasz Siemoniak.

Jestem zwolennikiem adopcji dzieci przez związki partnerskie - powiedział wczoraj sekretarz sztabu Koalicji Obywatelskiej Adam Szłapka. Tłumaczył, że w KO są osoby o "różnej wrażliwości" i o "różnych poglądach".

Dzisiaj zaś zarówno Małgorzata Kidawa-Błońska, jak i Sławomir Neumann tłumaczyli, że nie ma zgody na adopcję dzieci przez pary homoseksualne.

Portal Niezalezna.pl zapytał więc Tomasza Siemoniaka, wiceprzewodniczącego PO o to, jakie jest oficjalne stanowisko Koalicji Obywatelskiej ws. związków partnerskich oraz adopcji dzieci przez takie pary.

Stanowisko Koalicji Obywatelskiej w tych sprawach jest jasne - przedstawił je na lipcowym forum programowym Koalicji przewodniczący Grzegorz Schetyna. Jesteśmy za uregulowaniem kwestii związków partnerskich, ale zastrzegając, że dotyczy to dwóch kwestii - dziedziczenia i dostępu do dokumentacji medycznej - nic ponad to

- powiedział wiceszef PO.

Tomasz Siemoniak podkreślił, że "nie ma w ogóle więc mowy ani akceptacji dotyczącej adopcji dzieci przez pary partnerskie czy to hetero, czy homoseksualne".

Dopytywany, czy można więc przyjąć, że poseł Adam Szłapka wyraził swoje prywatne zdanie podkreślił, że "można tak przyjąć".

Stanowisko Platformy Obywatelskiej i Kolacji Obywatelskiej jest takie, jak powiedziałem

- wskazał Siemoniak.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Iran "najbardziej antysemickim reżimem na planecie". Mocne przemówienie premiera Izraela

Benajmin Netanjahu / Matty STERN / U.S. Embassy Jerusalem [CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

  

Premier Izraela Benjamin Netanjahu nazwał dzisiaj Iran „najbardziej antysemickim reżimem na planecie” w przemówieniu podczas Światowego Forum Holokaustu w Jerozolimie. Zwrócił się też z podziękowaniem w stronę Donalda Trumpa, Mike'a Pence'a... i Władimira Putina.

Martwi mnie, że jeszcze nie widzimy jednolitego i zdecydowanego stanowiska przeciwko najbardziej antysemickiemu reżimowi na świecie. Reżimowi, który otwarcie dąży do stworzenia broni nuklearnej i unicestwienia jedynego państwa żydowskiego

- powiedział Netanjahu.

[polecam:https://niezalezna.pl/307431-nazisci-nie-niemcy-a-rosja-ostoja-w-walce-z-antysemityzmem-kantor-przemowil-w-jad-waszem]

Izrael pozdrawia prezydenta Trumpa i wiceprezydenta Pence'a za przeciwstawienie się tyranom z Teheranu

 - podkreślił.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu podziękował w czwartek w Jerozolimie przedstawicielom państw alianckich za pokonanie nazizmu w czasie drugiej wojny światowej. “Bez tego poświęcenia nikt nie ocalałby z Holokaustu” – podkreślił.

[polecam:https://niezalezna.pl/307428-forum-kantora-i-putina-w-jerozolimie-wsrod-przykladow-antysemityzmu-polskie-flagi]

Podziękowania skierował szczególnie w stronę prezydenta Rosji Władimira Putina, z którym wcześniej w Jerozolimie uczestniczył w odsłonięciu pomnika upamiętniającego ofiary, które zginęły podczas oblężenia Leningradu.

Fundamentem państwa Izrael jest to, że nigdy nie będzie kolejnego Holokaustu. To jest mój największy nakaz

 – podkreślił Netanjahu.

[polecam:https://niezalezna.pl/307384-israel-kac-osobiscie-przywital-putina-na-lotnisku-i-dziekowal-armii-czerwonej]

Szef izraelskiego rządu zaznaczył, że niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz był symbolem bezradności Żydów. “Dzisiaj mamy głos, mamy ziemię i mamy tarczę” – powiedział.

Netanjahu podkreślił, że naród żydowski wyciągnął lekcję z Holokaustu, żeby walczyć z zagrożeniami.

Nauczyliśmy się, że państwo Izrael zawsze musi być panem swego losu

– dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts