Działaczka Platformy pytana była dziś o perspektywy adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Prowadzący nawiązał też do wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w radiowej Jedynce, który ocenił, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest "szczera" w tej sprawie, a "plan Rabieja (adopcji dzieci przez pary homoseksualne - red.) ma być realizowany, dzieci mają być przedmiotami, które są potrzebne komuś do zabawy, my będziemy bronić się przed realizacją tego planu".

Wicemarszałek Sejmu oceniła, że w tej chwili w ogóle nie ma rozmowy w Polsce na ten temat.

"Ludzie boją się tego, nie rozumieją, że mogą być dzieci wychowywane w dobrych warunkach, więc rozmowy w Polsce na ten temat w tej chwili nie ma" - oceniła.

"My w tej chwili powinniśmy w Polsce przeprowadzić rozmowę i wytłumaczyć ludziom, na czym polegają związki partnerskie i dlaczego są potrzebne. Dlaczego potrzebne jest, żeby ludzie byli traktowani w taki sam sposób i mieli takie same prawa"

- dodała.

Jak mówiła, sytuacja jest podobna jak w wypadku in vitro. "Potrzebowaliśmy czasu, żeby wytłumaczyć ludziom, żeby zrozumieli in vitro i wiedzieli, że to nie jest nic złego. Tak samo musimy wytłumaczyć, czym są związki partnerskie, jeżeli chcemy je wprowadzić w życie" - zapowiedziała.

W dzisiejszym wydaniu radiowej Jedynki, której gościem był Jarosław Kaczyński, poruszano temat związków partnerskich, których wprowadzenia chce m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska. Przytoczono też wypowiedź Kidawy-Błońskiej, która była pytana w TVN24 o adopcję dzieci przez pary homoseksualne.

"To jest jeszcze długa rozmowa przed nami i to nie jest jeszcze ten czas" - zaznaczyła wówczas. W ocenie prowadzącej rozmowę, miało to nawiązywać do wypowiedzi wiceprezydenta stolicy Pawła Rabieja, który mówił o wprowadzenia związków partnerskich, a w dalszej przyszłości także o możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Co ciekawe Adam Szłapka był wczoraj pytany w radiu RMF FM m.in. o kwestie światopoglądowe. Poseł pytany, czy jest zwolennikiem adopcji dzieci przez pary homoseksualne, potwierdził.

Szłapka powiedział, że jest "zwolennikiem równości".

"W tym się zawiera to, żeby związki partnerskie mogły adoptować dzieci" 

- powiedział.

W Koalicji Obywatelskiej mogliby ustalić przed wyborami, jaki mają program, pomysły oraz czego chcieliby dla Polaków.