Słabość rosyjskich służb

  

Rosyjska propaganda od dekad pielęgnuje mit o niezwykłej skuteczności i wszechobecności rosyjskich służb specjalnych. Co ciekawe, mit ten utwierdzają od dawna także przeciwnicy i krytycy Kremla, też wszędzie dopatrując się skutecznych działań czekistów. Tymczasem od kilku lat zaliczają oni wpadkę za wpadką.

Na przykład dziennikarze amatorzy głównie przy użyciu internetu zdemaskowali udział Rosji w zestrzeleniu samolotu MH17 nad Donbasem czy agentów wywiadu wojskowego biorących udział w, nieudanym zresztą, ataku bronią chemiczną na byłego rosyjskiego szpiega w Wielkiej Brytanii. Niedawno niemiecka policja złapała rosyjskiego agenta, który dokonał zamachu na byłego gruzińskiego i czeczeńskiego bojownika. A teraz stacja CNN ujawniła, że CIA miała w otoczeniu Putina szpiega, którego ewakuowała i ukryła. Przyczyny tych wpadek są różnorakie. Generalnie jednak służby specjalne w Rosji są dziś władzą, więc są poza kontrolą. To nie sprzyja poprawianiu jakości pracy. Ważniejsze są prywatne interesy poszczególnych oficerów, walki o wpływy między różnymi służbami, manipulowanie mediami oraz prześladowania opozycji. Na tym głównie skupiają się dziś czekiści.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts