Norweski triathlonista gwiazdą na... Tajwanie. Wszystko przez "świętą czapkę"

Norweg Gustav Iden, który w niedzielę w Nicei wygrał mistrzostwa świata w triatlonie cyklu Ironman, stał się nieoczekiwanie wielką gwiazdą i celebrytą na… Tajwanie. Powodem jest ”święta czapka”, którą miał na głowie przekraczając linię mety.

Gustav Iden
instagram.com/@trimaxmag for @ironmantri/ gustav_iden

Norweg wyjaśnił, że znalazł granatową bejsbolówkę z niezrozumiałym dla niego wyhaftowanym złotym napisem porzuconą w trawie, podczas treningu w Japonii i tak mu się spodobała, że zaczął w niej biegać codziennie, a także włożył podczas triathlonu.

W Japonii nikt nie rozumiał chińskiego napisu, a tym bardziej ja nie miałem żadnego pojęcia o jego znaczeniu. Okazało się, że brzmi on "Puyan Shunze Temple" i jest pamiątką z 300-letniej tajwańskiej świątyni 

- powiedział Iden norweskiemu dziennikowi ”Aftenposten”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

WORLD CHAMPION!! ?:@trimaxmag for @ironmantri

Post udostępniony przez Gustav Iden (@gustav_iden)

Gazeta skontaktowała się z tajwańskimi dziennikarzami, którzy opisali szaleństwo na punkcie Idena. Jego zdjęcie w "świętej czapce" obiegło wszystkie media, a lokalna telewizja wyemitowała półgodzinny reportaż o Norwegu. Został też oficjalnie zaproszony przez burmistrza Puyan i obiecano mu przysłać całą serię nowych czapek, ponieważ wszystkie w świątyni zostały wykupione w ciągu jednego dnia.

”Takiej popularności w tak dalekiej części świata się nie spodziewałem. W dalszym ciągu nie mam dużych sponsorów, a zwłaszcza rowerowego, a niespodziewanie zacząłem reklamować świątynię. Teraz być może właśnie z tego kraju nadejdą oferty. Logo na czapce jest przecież zwykle najdroższe”

- powiedział Norweg.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo