Prezes PiS w radiowej Jedynce o Dobrej Zmianie. "W Polsce jest po prostu lepiej"

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- Obiektywna ocena wskazuje, że dzisiaj w Polsce jest po prostu lepiej. Bardzo duża część społeczeństwa skorzystała na tych zmianach, które nastąpiły i będzie korzystać. Także Polska jako całość - mówił na antenie Radiowej Jedynki gość Katarzyny Gójskiej, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Dzisiaj Polacy stoją przed prostym wyborem, który powinien być oparty o racjonalną ocenę tego, co jest w rzeczywistości, która ich otacza. Powinni zapytać samych siebie, czy jest gorzej, czy lepiej 

- mówił na antenie Radiowej Jedynki prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jak wykazywał, "obiektywna ocena wskazuje, że dzisiaj w Polsce jest po prostu  lepiej. Bardzo duża część społeczeństwa na tych zmianach, które nastąpiły skorzystała i skorzystała z tego. Także Polska jako całość".

"Gdybyśmy mogli kontynuować tę politykę, to te korzyści mogłyby trwać nadal, bo to, co zapowiadamy, to jest nic innego, jak po prostu kolejne punkty mające prowadzić do tego, żeby Polska była pod każdym względem silniejsza, a Polacy żyli lepiej niż do tej pory - ujęliśmy to jako polska wersja państwa dobrobytu"

- mówił prezes PiS.

Kaczyński stwierdził, że perspektywa dogonienia krajów Zachodu jest dziś "dostrzegalna". Jednocześnie zaznaczył, że "nie można bez przerwy społeczeństwu mówić, że ma zaciskać pasa i oczekiwać na lepsze czasy".

"My zmieniliśmy tę sytuację i chcemy ją zmieniać dalej, wprowadzając np. wyższe płace. W tym 4-leciu, jeżeli będziemy rządzili, to będziemy kładli największy nacisk na to, żeby dochody społeczeństwa, pracujących, ale także tych, którzy korzystają z innych źródeł, zwiększały się, ale żeby to się rzeczywiście działo, to polska gospodarka musi się unowocześniać"

- podkreślił prezes PiS.

To, co zapowiadamy, to nic innego jak kolejne punkty mające prowadzić do tego, żeby Polska była pod każdym względem silniejsza, a Polacy żyli lepiej niż do tej pory

- podkreślał.

Zdaniem lidera PiS "nie można bez przerwy mówić społeczeństwu, że ma zaciskać pasa i oczekiwać na lepsze czasy, które nigdy nie przychodzą".

My zmieniliśmy tę sytuację i chcemy ją zmieniać dalej

- dodał.

Będziemy kładli nacisk, by dochody społeczeństwa: osób pracujących, ale także ludzi, którzy korzystają z innych źródeł, się zwiększały

- mówił. Jednak, dodał, aby to się działo, polska gospodarka musi się unowocześniać.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niemieckie media o Marszu Niepodległości

zdjęcie ilustracyjne, / twitter.com/@badzpowazna

  

W pierwszych relacjach na temat tegorocznego Marszu Niepodległości w Warszawie niemieckie media piszą o nim jako o demonstracji "prawicowych ekstremistów". Podkreślają, że przedstawiciele rządu nie brali w niej udziału.

Uczestnicy machali polskimi flagami, odpalali race i petardy. Nad marszem unosiła się mgła w barwach narodowych, słychać było polski hymn i hasła jak "Bóg, Honor i Ojczyzna"

- pisze na swojej stronie internetowej tygodnik "Die Zeit".

Magazyn informuje czytelników, że od 10 lat marsz jest organizowany 11 listopada przez prawicowych ekstremistów.

W ten sposób chcą upamiętnić 11 listopada 1918 r., kiedy Polska odzyskała niepodległość po 123 latach okupacji przez Rosję, Prusy i Austro-Węgry. W tym roku wydarzenie odbywało się pod hasłem "Miej w opiece Naród cały", wywodzącym się z jednej z pieśni maryjnych

- pisze "Zeit".

Publiczna telewizja ZDF zauważa z kolei na stronie internetowej, że "nacjonaliści" uczestniczący w marszu "podsycają nastroje przeciwko imigracji, homoseksualistom, Brukseli i wszystkiemu co jest 'niepolskie'".

Natomiast radio Deutschlandfunk podkreśla, że przedstawiciele polskiego rządu nie brali udziału w manifestacji.

Korespondent dziennika "Die Welt" w Polsce Philipp Fritz napisał na Twitterze, że Marsz Niepodległości jest jednym z największych "spotkań prawicowych ekstremistów w Europie". Zastrzegł jednocześnie, że biorą w nim też udział "Polacy, którzy nie mają z tymi grupami nic wspólnego".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl