Igrzyska Wolności są organizowane w Łodzi przez wydawcę magazynu „LIBERTÉ!” od pięciu lat. W pierwszej edycji, która odbyła się na początku czerwca 2014 roku, partnerami strategicznymi były: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Książki oraz niemiecka Fundacja Wolności im. Friedricha Naumanna, która jest powiązana z niemiecką partią FDP. Tylko z MKiDN na organizację czterodniowych „Igrzysk Wolności” wpłynęło 280 tys. złotych. Pozostałe pieniądze zostały przekazane z MSZ i niemieckiej fundacji. Rok później, partnerem strategicznym wydarzenia, obok MSZ i Fundacji Wolności, zostało Narodowe Centrum Kultury. 

Gdy nastąpiła zmiany ekipy rządzącej, impreza w 2016 została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Łodzi. Nie było już podmiotów rządowych, które finansowałyby to przedsięwzięcie, pojawiła się natomiast jako partner fundacja Open Society Foundations, której założycielem i przewodniczącym jest George Soros. Tradycyjnie partnerem była także niemiecka Fundacja Wolności im. Friedricha Naumanna. W 2017 roku do partnerów IW dołączyły m.in. Orange, Atlas Network, Centrum im. prof. Bronisława Geremka, Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom (współorganizator proaborcyjnych marszów – tzw. czarnych protestów) oraz marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

W ubiegłym roku partnerami były te same podmioty co rok wcześniej, a w tym roku obok fundacji Open Society Foundations George Sorosa i Fundacji Wolności im. Friedricha Naumanna pojawiły się Google, Ikea, Elf – The European Liberal Forum, czyli Europejskie Forum Liberalne (ELF), które jest oficjalnym think tankiem i polityczną fundacją Europejskiej Partii Liberalnej ALDE. 

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 13-15 września w Łodzi. Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się m.in. Lech Wałęsa, Sławomir Nitras, Joanna Mucha, Elżbieta Bieńkowska, Radosław Sikorski, Eliza Michalik, Paweł Rabiej czy Jan Hartman.

- Spektrum gości jest bardzo szerokie i zmierza w jednym kierunku – mam wrażenie, że im bardziej agresywny język, tym większe przyzwolenie by ci paneliści wzięli w ten właśnie weekend udział w Igrzyskach Wolności - powiedziała Dorota Kania w programie "Koniec systemu", w którym jej rozmówcą był szef Komitetu Politycznego PiS, Krzysztof Sobolewski. Dodała, że równocześnie swoją konwencję programową w Łodzi zapowiedziało Prawo i Sprawiedliwość.

- Z jednej strony będą to prawdopodobnie igrzyska hejtu, jeśli wymienione osoby będą brały w tym wydarzeniu udział. Jeśli uważają, że tym językiem coś osiągną i zdobyć dodatkowe punkty procentowe, zbliżyć swoją formację do zwycięstwa w wyborach, to się bardzo mylą, co udowodniły wybory do PE, ale niech w tym przeświadczeniu trwają, niech brną w to dalej. My jako PiS w sobotę będziemy mieli pierwszą konwencję tematyczną, co jest konsekwencją konwencji programowej. Centrum tematycznej naszej konwencji będzie rodzina

- stwierdził Sobolewski.

WIĘCEJ INFORMACJI o Igrzyskach Wolności i ich finansowaniu - JUŻ JUTRO w tygodniku "Gazeta Polska"!