Debata Kaczyńskiego i Kidawy-Błońskiej? Wicepremier stawia sprawę jasno. "Szkoda na nią czasu"

Jarosław Kaczyński i Małgorzata Kidawa-Błońska / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

"Nie widzę sensu debaty Jarosława Kaczyńskiego z Małgorzatą Kidawą-Błońską" - powiedział dziś wicepremier Jacek Sasin. Jego zdaniem Kidawa-Błońska nie jest realnym liderem Koalicji Obywatelskiej, a Prawo i Sprawiedliwość zaoszczędzony czas wykorzysta na rozmowy z Polakami. "Z nich dużo więcej wynika" - dodaje Sasin.

Wicepremier został zapytany w Polsat News, dlaczego prezes PiS Jarosław Kaczyński nie chce się zgodzić na debatę z kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzatą Kidawą-Błońską.

"Trudno debatować z panią Kidawą-Błońską, kiedy nie jest żadnym realnym kandydatem na premiera, żadnym realnym liderem, a przede wszystkim Platforma Obywatelska i partia Grzegorza Schetyny nie mają żadnego realnego programu"

- odpowiedział.

"Nie widzę sensu takiej debaty. Szkoda na nią czasu"

- dodał wicepremier.

Określił też program wyborczy Koalicji Obywatelskiej "programem, który jest na chwilę".

"Parę tygodni temu mieliśmy program Platformy, był sześciopak Schetyny. Szybko bardzo Platforma o nim zapomniała. O tym programie zapomni przed wyborami, najpóźniej po wyborach. Gdyby wygrała wybory, to na pewno nie będzie tego programu realizować"

- mówił Sasin.

Wicepremier podkreślił, że zamiast na debatę z Kidawą-Błońską PiS woli wykorzystać czas na rozmowy z Polakami.

"Z tej debaty z Polkami, naszymi wyborcami dużo więcej wynika"

- zaznaczył. Jego zdaniem ewentualna debata z kandydatką KO na premiera byłaby pełna inwektyw, fake newsów, nieprawdziwych informacji i pozbawiona merytorycznej rozmowy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Projekt ustawy ws. Brexitu wraca do Izby Gmin

zdjęcie ilustracyjne / DANIEL DIAZ; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Brytyjska Izba Lordów zaaprobowała proponowany przez rząd Borisa Johnsona projekt ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia z Unii Europejskiej, ale z pięcioma wprowadzonymi poprawkami, co oznacza, że w środę wróci on do Izby Gmin.

Przyjęcie ustawy, która ma dać prawnie obowiązującą moc politycznym uzgodnieniom zawartym w umowie z UE, wynegocjowanej w połowie października 2019 roku przez rząd Johnsona, jest niezbędne do uporządkowanego brexitu w dniu 31 stycznia.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts