Sylwia Spurek z Wiosny chciała stanąć w obronie Greenpeace. Zaliczyła kolejną wpadkę!

Sylwia Spurek / facebook.com/drSylwiaSpurek

  

Europoseł Wiosny Sylwia Spurek nie daje o sobie zapomnieć. Tym razem postanowiła stanąć murem za aktywistami Greenpeace, którzy wczoraj zdecydowali się zablokować statek z węglem, który płynął do portu w Gdańsku. Interweniowała Straż Graniczna, a Sylwia Spurek pyta, dlaczego użyto broni palnej. Sęk w tym, że... nie użyto.

Aktywiści organizacji Greenpeace postanowili zablokować statek z węglem, jaki płynął z Mozambiku do portu w Gdańsku. Działacze popłynęli za statkiem, a następnie... zdewastowali burtę, malując napis "węgiel stop". Dodatkowo, żaglowiec Rainbow Warrior wpłynął do portu i rzucił kotwicę przy terminalu węglowym, uniemożliwiając rozładunek węgla. Na nic praca ludzi, którzy przez wiele dni pracowali na statku. Kiedy już dopłynęli do celu, zostali zablokowani przez ekologów.

Jak przekazało MSWiA "działacze Greenpeace na pontonach blokowali wejście do gdańskiego portu masowcowi z węglem, który był eskortowany przez jednostkę Straży Granicznej. Do interwencji funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej doszło w nocy z 9 na 10 września br. w gdańskim porcie. Wcześniej kapitan statku wielokrotnie odmawiał wpuszczenia na pokład polskich strażników granicznych i dobrowolnego poddania się kontroli".

MSWiA poinformowało też, że w wyniku działań Straży Granicznej wylegitymowano 22 osoby ze statku Greenpeace "Rainbow Warrior", który blokował statek z transportem węgla z Mozambiku. Zatrzymano kapitana jednostki oraz jedną z działaczek.

Nie spodobało się to niektórym politykom...

Poseł do Parlamentu Europejskiego Sylwia Spurek (Wiosna) postanowiła nawet zapytać komendanta Straży Granicznej, dlaczego podjęta została interwencja i na jakiej podstawie. W piśmie do komendanta padł zwrot o "użyciu broni palnej". Tak samo Spurek pisała na Twitterze.

Problem pojawił się, gdy internauci zaczęli zwracać uwagę, że broń palna wcale nie została użyta w trakcie tej interwencji, a po prostu była w posiadaniu funkcjonariuszy Straży Granicznej - w tym nie ma jednak nic nadzwyczajnego.

Jest to w pełni zgodne z prawem - artykuł 2. punkt 14. ustawy o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej jasno wskazuje, że uprawnieni do używania lub wykorzystywania środków przymusu bezpośredniego i broni palnej są także funkcjonariusze Straży Granicznej.

Krytycznych komentarzy na profilu europoseł Spurek pojawiło się mnóstwo.

Wtedy nadeszła refleksja:

Mimo tego, niesmak pozostał. Dziennikarz Wojciech Wybranowski zapytał nawet, czy Sylwia Spurek nie zamierza złożyć mandatu europosła."Coraz bardziej wstyd" - dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Projekt ustawy ws. Brexitu wraca do Izby Gmin

zdjęcie ilustracyjne / DANIEL DIAZ; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Brytyjska Izba Lordów zaaprobowała proponowany przez rząd Borisa Johnsona projekt ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia z Unii Europejskiej, ale z pięcioma wprowadzonymi poprawkami, co oznacza, że w środę wróci on do Izby Gmin.

Przyjęcie ustawy, która ma dać prawnie obowiązującą moc politycznym uzgodnieniom zawartym w umowie z UE, wynegocjowanej w połowie października 2019 roku przez rząd Johnsona, jest niezbędne do uporządkowanego brexitu w dniu 31 stycznia.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts