Grzegorz Schetyna alias Andrzej Kmicic AD 2019

  

W czasie sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości pojawił się twitterowy wpis Grzegorza Schetyny z krótkim hasłem: „Jarek, kończ...”. Zarzucano szefowi PO, że jest niegrzeczny, ale ja odebrałem to zupełnie inaczej.

W momencie, kiedy konwencja PiS rozbiła narrację PO z poprzedniego dnia w proch i pył, Schetyna po prostu ogłosił kapitulację w stylu samego Sienkiewicza (Henryka). Kiedy obietnice Koalicji Obywatelskiej zostały, jak to pisze młodzież, zaorane, zwłaszcza że składała je władza realna, a nie wirtualna, jak to ma miejsce w przypadku Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, nie pozostało mu nic innego. Trudno nie skojarzyć bowiem wpisu Schetyny z tekstem Kmicica z „Potopu” i jego słynnym: „Kończ, waść! Wstydu oszczędź!”. Kmicic w ten sposób prosi w czasie pojedynku Michała Wołodyjowskiego o to, żeby przestał go ośmieszać i wykonał wreszcie coup de gras, czyli cios łaski, bo widzi, że na szable mu nie sprosta. W przypadku polityków PO najlepiej wychodzą im kampanijne potknięcia, może więc kapitulacji nie było, a tylko dały o sobie znać podświadomość i znajomość lektur?
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts