Zagrał Jokera, choć nigdy się na to nie zgodził. Joaquin Phoenix o roli znienawidzonego czarnego charakteru

"Joker" / youtube.com/printscreen

  

Joker znany z komiksów o przygodach Batmana nie ma zbyt wielu fanów. Nic dziwnego, jest bowiem czarnym charakterem. Gdy Joaquin Phoenix dostał propozycję, by zagrać główną rolę w filmie "Joker", nie mógł długo się zdecydować. Aktor rozmawiając z dziennikarzami na Festiwalu Filmowym w Toronto przyznał, że choć nie była to łatwa decyzja, to było to jedno z najlepszych doświadczeń w jego karierze.

Szczerze mówiąc, nie było to dla mnie łatwe. Po prostu nie wiedziałem, co robić. Ale coś mnie do tego przyciągało. Kiedy już zaczęliśmy razem pracować, to uczucie ewoluowało. Zaczęło się to robić czymś więcej, niż tym, czego się spodziewałem. To było jedna z najlepszych doświadczeń w mojej karierze

– wyznał aktor.

Reżyser filmu Todd Phillips przyznał, że twórcy mieli pełną dowolność w stworzeniu historii najbardziej popularnego czarnego charakteru, bo nigdzie nie została ona spisana.

Phillips dodał, że już podczas tworzenia scenariusza wiedział, że to właśnie Joaquin Phoenix powinien wcielić się w postać Jokera. Przekonanie aktora do zagrania tej roli nie było jednak łatwe.

Zawsze się śmieję, że on nigdy właściwie nie zgodził się na grę w tym filmie. Po prostu pewnego dnia zjawił się w garderobie

- powiedział reżyser.


Film "Joker" przedstawia historię najbardziej znanego i znienawidzonego czarnego charakteru w światowym kinie. Autorzy stworzyli dramat psychologiczny ukazujący jak tytułowy Joker staczał się na drogę zła i ostatecznie stał się szaleńcem. Film na ekrany kin trafi 4 października.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wprost.pl, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

54 delegacje przybędą do Polski

zdjęcie ilustracyjne / Arkadiusz Lawrywianiec/Gazeta Polska

  

54 delegacje państwowe i reprezentujące organizacje międzynarodowe potwierdziły dotychczas udział w uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz, która 27 stycznia odbędzie się w Miejscu Pamięci. Oficjalne dane na temat potwierdzenia udziału w uroczystościach podało Muzeum Auschwitz.

Placówka poinformowała, że udział ostatnio zapowiedziały delegacje: Bośni i Hercegowiny z członkiem prezydium tego kraju Szefikiem Dżaferoviciem na czele, Bułgarii pod przewodnictwem premiera Bojko Borisowa, a także Republiki Korei, którą będzie reprezentował ambasador Sun Mira.

Wcześniej przyjazd na ceremonię rocznicową potwierdziły: Albania, Argentyna, Australia, Austria, Azerbejdżan, Belgia, Białoruś, Chorwacja, Cypr, Czechy, Estonia, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Irlandia, Izrael, Kanada, Kazachstan, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Mołdawia, Monako, Niderlandy, Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia, Portugalia, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Watykan, Węgry i Wielka Brytania.

Reprezentowane będą również Rada Europejska, Rada Europy, Organizacja Nardów Zjednoczonych oraz UNESCO.

Gospodarzem uroczystości będzie prezydent RP Andrzej Duda.

O składzie delegacji decyduje każdy kraj z osobna.

Zgodnie z informacją Muzeum Auschwitz najważniejszymi gośćmi będą byli więźniowie i ocaleni z Holokaustu, których z całego świata przyjedzie ponad 200.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu przypada 27 stycznia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts