Zagrał Jokera, choć nigdy się na to nie zgodził. Joaquin Phoenix o roli znienawidzonego czarnego charakteru

"Joker" / youtube.com/printscreen

  

Joker znany z komiksów o przygodach Batmana nie ma zbyt wielu fanów. Nic dziwnego, jest bowiem czarnym charakterem. Gdy Joaquin Phoenix dostał propozycję, by zagrać główną rolę w filmie "Joker", nie mógł długo się zdecydować. Aktor rozmawiając z dziennikarzami na Festiwalu Filmowym w Toronto przyznał, że choć nie była to łatwa decyzja, to było to jedno z najlepszych doświadczeń w jego karierze.

Szczerze mówiąc, nie było to dla mnie łatwe. Po prostu nie wiedziałem, co robić. Ale coś mnie do tego przyciągało. Kiedy już zaczęliśmy razem pracować, to uczucie ewoluowało. Zaczęło się to robić czymś więcej, niż tym, czego się spodziewałem. To było jedna z najlepszych doświadczeń w mojej karierze

– wyznał aktor.

Reżyser filmu Todd Phillips przyznał, że twórcy mieli pełną dowolność w stworzeniu historii najbardziej popularnego czarnego charakteru, bo nigdzie nie została ona spisana.

Phillips dodał, że już podczas tworzenia scenariusza wiedział, że to właśnie Joaquin Phoenix powinien wcielić się w postać Jokera. Przekonanie aktora do zagrania tej roli nie było jednak łatwe.

Zawsze się śmieję, że on nigdy właściwie nie zgodził się na grę w tym filmie. Po prostu pewnego dnia zjawił się w garderobie

- powiedział reżyser.


Film "Joker" przedstawia historię najbardziej znanego i znienawidzonego czarnego charakteru w światowym kinie. Autorzy stworzyli dramat psychologiczny ukazujący jak tytułowy Joker staczał się na drogę zła i ostatecznie stał się szaleńcem. Film na ekrany kin trafi 4 października.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wprost.pl, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier spotkał się z programistami. "Dzięki waszej wiedzy i wyobraźni świat będzie lepszy"

Zdjęcie ilustracyjne / @PremierRP

  

Dzięki waszej wiedzy i wyobraźni świat będzie lepszy – powiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki do uczestników festiwalu programistów HackYeah 2019.

Szef rządu rozmawiał z programistami, którzy w trakcie dwudniowego festiwalu mierzą się z zadaniami dotyczącymi ochrony środowiska, komunikacji oraz bezpieczeństwa.

„Chcemy żeby takie grupy pasjonatów, ludzi, którzy czują obywatelskie powołanie do przedstawiania rozwiązań trudnych problemów, mogły w swoim świecie prezentować rozwiązania różnych spraw, które nas nurtują”

- powiedział Morawiecki.

Przypomniał, że gdy kierował Ministerstwem Finansów, resort także korzystał z rozwiązań zaproponowanych przez programistów.

„Poprosiliśmy o udział waszych różnych zespołów w rozwiązaniu problemów finansowych. Te rezultaty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Wtedy zrozumieliśmy, jak wielki potencjał tkwi w głowach i entuzjazmie. Wasza praca nad podatkami skutkowała tym, że np. wdrożyliśmy projekt Bez PIT dla Młodych”

- mówił premier.

Premier wyraził radość z powodu tego, iż z hackatonów tworzy się ogólnopolski i międzynarodowy oddolny ruch obywatelski. „Ruch kreatywnego rozwiązywania problemów” - powiedział Morawiecki. „Problemów kolei, mobilności, przemieszczania się, jakości usług kolejowych, problemów finansowych, problemów braku wody” - wymieniał.

„Jestem przekonany, że przez waszą wyobraźnię, waszą wiedzę świat będzie lepszy” - powiedział premier do uczestników festiwalu.

Festiwal programowania HackYeah 2019 odbywa się od soboty do niedzieli w Centrum targowo-wystawiennicze - Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. W ramach festiwalu zorganizowano m.in. spotkanie z Edwardem Olowo-Okere z Banku Światowego oraz Justyną Orłowską z GovTech Polska. Dotyczyło ono tego, w jaki sposób innowacje i nowe technologie powinny być wdrażane w sektorze publicznym według najlepszych praktyk stosowanych przez Bank Światowy.

Wykład dotyczący budowy Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni oraz podejmowanych przez nie działań wygłosił wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej Tomasz Zdzikot. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl