Dyplomaci wojskowi na spotkaniu z szefem Sztabu Generalnego WP

/ mat. SG WP

  

Dziś w Sztabie Generalnym WP odbyło się spotkanie generała broni Rajmunda T. Andrzejczaka z attachés wojskowymi, akredytowanymi w Rzeczypospolitej Polskiej.

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego podsumował dotychczasową współprace wojskową, zarówno dwustronną, jak i wielostronną - w ramach NATO i Unii Europejskiej oraz wskazał priorytety do dalszej działalności.

Podczas spotkania z przedstawicielami Wojskowego Korpusu Dyplomatycznego generał Andrzejczak omówił również sytuację bezpieczeństwa w naszym regionie, ze szczególnym uwzględnieniem współczesnych zagrożeń na wschodniej flance NATO. W tym kontekście szef SG WP podkreślił potrzebę adaptacji systemu bezpieczeństwa oraz zacieśniania relacji wojskowych.

Jako przykład dobrej współpracy regionalnej generał Andrzejczak wskazał wzajemne relacje wojskowe Polski z państwami bałtyckimi i współpracę Polski, Czech, Słowacji i Węgier w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Podkreślił również stałą współpracę Sił Zbrojnych RP z Ukrainą, w trakcie której Wojsko Polskie wspiera SZ Ukrainy w procesie transformacji struktur wojskowych do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

W spotkaniu z attachés wojskowymi uczestniczył Dowódca Generalny RSZ generał broni Jarosław Mika.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Po tragedii otwarto szlak na Giewont

/ / pxhere.com/teknikel/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Popularny szlak turystyczny na Giewont został we wtorek otwarty po remoncie. Na końcowym odcinku szlak został zniszczony podczas tragicznej w skutkach burzy, która przeszła nad Tatrami 22 sierpnia i od tego dnia był zamknięty.

Remont szlaku na kopułę szczytową Giewontu był planowany przez władze Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) od dłuższego czasu, ale tragiczna w skutkach burza przyspieszyła tę decyzję. Podczas sierpniowej burzy zniszczone zostały łańcuchy ułatwiające wejście na szczyt. Przez pioruny zostały też skruszone skały, po których wiedzie szlak.

"Przy szlaku zainstalowano nowe łańcuchy ułatwiające wejście na szczyt. Zostały one zamontowane w miejscu starych, zniszczonych lub zerwanych łańcuchów. Sama ścieżka została ułożona na nowo w starym śladzie. Dotychczasowa ścieżka była już mocno naruszona, nie tylko przez burzę, ale i przez na przykład schodzące tamtędy lawiny. Z kopuły szczytowej zostały usunięte luźne, niestabilne skały, które mogłyby być niebezpieczne dla turystów"

– poinformował leśniczy TPN Marcin Strączek–Helios.

22 sierpnia od uderzeń piorunów zginęły na Giewoncie 4 osoby w tym dwoje dzieci, a ponad 150 osób odniosło obrażenia. Dwoje ciężko rannych dzieci nadal przebywa w szpitalu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl