Dyplomaci wojskowi na spotkaniu z szefem Sztabu Generalnego WP

/ mat. SG WP

  

Dziś w Sztabie Generalnym WP odbyło się spotkanie generała broni Rajmunda T. Andrzejczaka z attachés wojskowymi, akredytowanymi w Rzeczypospolitej Polskiej.

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego podsumował dotychczasową współprace wojskową, zarówno dwustronną, jak i wielostronną - w ramach NATO i Unii Europejskiej oraz wskazał priorytety do dalszej działalności.

Podczas spotkania z przedstawicielami Wojskowego Korpusu Dyplomatycznego generał Andrzejczak omówił również sytuację bezpieczeństwa w naszym regionie, ze szczególnym uwzględnieniem współczesnych zagrożeń na wschodniej flance NATO. W tym kontekście szef SG WP podkreślił potrzebę adaptacji systemu bezpieczeństwa oraz zacieśniania relacji wojskowych.

Jako przykład dobrej współpracy regionalnej generał Andrzejczak wskazał wzajemne relacje wojskowe Polski z państwami bałtyckimi i współpracę Polski, Czech, Słowacji i Węgier w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Podkreślił również stałą współpracę Sił Zbrojnych RP z Ukrainą, w trakcie której Wojsko Polskie wspiera SZ Ukrainy w procesie transformacji struktur wojskowych do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

W spotkaniu z attachés wojskowymi uczestniczył Dowódca Generalny RSZ generał broni Jarosław Mika.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Śmiertelny upadek w Tatrach

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/Jerzy81

  

W wyniku wypadku na szlaku prowadzącym na Rysy jedna osoba nie żyje, a druga bez obrażeń w stanie dobrym nie potrzebowała pomocy - poinformował ratownik dyżurny TOPR.

Turysta poniósł śmierć w wyniku upadku z dużej wysokości. Ratownicy na pokładzie śmigłowca transportują ciało do Zakopanego.

W Tatrach mimo słonecznej pogody panują bardzo trudne warunki z uwagi na oblodzenia szlaków.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts