Zapytaliśmy Grabca o wyrok, który zmusza go do przeprosin. Poseł PO zapowiada apelację!

Jan Grabiec / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Jak podał dziś Krzysztof Sobolewski, „Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał rzecznikowi PO Janowi Grabcowi sprostowanie nieprawdziwych informacji, (…) jakoby PiS wykorzystywał w celu prowadzenia kampanii wyborczej spółkę Orlen. S.A.”. Pomimo oczywistych faktów poseł Grabiec nie zamierza ustąpić. Zapowiada apelację. „Uważam, że napisałem prawdę” – mówi portalowi niezalezna.pl.

O wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie poinformował dziś na Twitterze Krzysztof Sobolewski. „Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał rzecznikowi PO Janowi Grabcowi sprostowanie nieprawdziwych informacji, które umieścił na Twitterze, jakoby PiS wykorzystywał w celu prowadzenia kampanii wyborczej spółkę Orlen. S.A” – wskazał.

W postanowieniu sądu określono konkretną formę sprostowania. „W dniu 4 września 2019 r. na portalu twitter.com opublikowałem wpis zawierający nieprawdziwe informacje, jakoby Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość wykorzystywał w celu prowadzenia kampanii wyborczej spółkę zależną od spółki Skarbu Państwa Orlen S.A " – brzmi jego treść.

Poseł PO-KO Jan Grabiec nie zgadza się z dzisiejszym wyrokiem. Zapowiada złożenie apelacji. „Uważam, że napisałem prawdę i spróbuję przekonać do tego Sąd Apelacyjny” – tłumaczy w rozmowie z naszym portalem.

Postanowienie jest nieprawomocne. Przysługuje mi apelacja. Mam na to 24 godziny i zamierzam z tej możliwości skorzystać

- wskazuje poseł.

Na pytanie, czy podtrzymuje słowa, które opublikował we wpisie na Twitterze 4 września, odpowiedział: "tak i zamierzam dać temu wyraz w apelacji".

Mam nadzieję, że przekonam do tego sąd

- podsumował.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Irański generał: "Jesteśmy gotowi do wojny"

/ Ansar Allah/Houthi movement

  

Dowódca sił lotniczych irańskiej Gwardii Rewolucyjnej Amir Ali Hadżizadeh ostrzegł w niedzielę, że bazy USA i lotniskowce znajdują się w zasięgu irańskich rakiet. Była to reakcja na oskarżenie Iranu przez Waszyngton o atak dronów na saudyjskie zakłady Aramco.

"Każdy powinien wiedzieć, że wszystkie amerykańskie bazy i ich lotniskowce położone w odległości do 2000 kilometrów od Iranu znajdują się w zasięgu naszych rakiet" - powiedział, cytowany przez półoficjalną irańską agencję Tasnim. Hadżizadeh dodał, że "Iran jest zawsze gotowy na pełnoprawną wojnę".

[Polecam:https://niezalezna.pl/288102-to-oni-zaatakowali-dronami-rafinerie]

Wcześniej odpowiedzialność za sobotni atak wziął na siebie szyicki rebeliancki ruch Huti w Jemenie. Do uderzenia dronów w zakłady największego światowego eksportera ropy doszło w czasie, gdy Aramco przyspieszyło plany pierwszej oferty publicznej koncernu, aby mógł trafić na giełdę w Rijadzie może jeszcze w tym roku. Sobotnie ataki, według Reutera, sprawiają wrażenie najśmielszych z dotychczasowych.

O atak na saudyjską rafinerię amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo oskarżył w sobotę Iran, twierdząc, że nie ma wyraźnych dowodów, aby stał za nim ruch Huti.

Saudyjski książę Muhammad ibn Salman poinformował w sobotę, że ataki dronów na dwie instalacje spowodowały „tymczasowe” wstrzymanie działalności tych dwóch zakładów. Saudyjskie ministerstwo energii oszacowało, że wstrzymana została produkcja 5,7 mln baryłek ropy dziennie, czyli ok. 50 proc. całkowitej produkcji Aramco, co stanowi 5 proc. globalnej podaży na ten surowiec.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl