Adopcja dzieci przez gejów i lesbijki? Sekretarz sztabu KO: "Jestem zwolennikiem równości"

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Sekretarz sztabu Koalicji Obywatelskiej, poseł Adam Szłapka, przyznał wprost, że jest "zwolennikiem równości". Polityk dodał, że "w tym się zawiera to, żeby związki partnerskie mogły adoptować dzieci".

Adam Szłapka był pytany w radiu RMF FM m.in. o kwestie światopoglądowe. Poseł pytany, czy jest zwolennikiem adopcji dzieci przez pary homoseksualne, powiedział, że jest "zwolennikiem równości".

"W tym się zawiera to, żeby związki partnerskie mogły adoptować dzieci" 

- powiedział.

Tłumaczył, że członkowie Koalicji Obywatelskiej "mają różne wrażliwości, różne poglądy w różnych sprawach".

Przypomnijmy, że już w marcu tego roku mówił o podobnym rozwiązaniu Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy.

Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją

- wskazywał.

Pytany o proponowany przez KO w programie wyborczym darmowy internet dla osób do 26. roku życia, Szłapka tłumaczył, że chodzi tu o "walkę z wykluczeniem cyfrowym". Powoływał się na przykład Skandynawii, gdzie, jak mówił, "dostęp do internetu jest traktowany jako prawo człowieka".

Odniósł się także do przedstawienia Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, jako kandydatki KO na premiera. Powiedział, że taka decyzja "daje nadzieję na to, że jutro może być lepsze".

"Widać wyraźnie, jak zaskakująca była to decyzja dla sztabu Prawa i Sprawiedliwości"

- ocenił.

Powiedział, też, że porównywanie kandydatury na premiera Beaty Szydło i Kidawy-Błońskiej jest "nietrafione".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Watykan. "Lekka niedyspozycja" papieża

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Z powodu "lekkiej niedyspozycji" papież Franciszek nie pojedzie dziś do rzymskiej bazyliki świętego Jana na Lateranie, gdzie miał przewodniczyć liturgii pokutnej dla duchowieństwa z Wiecznego Miasta z okazji rozpoczęcia Wielkiego Postu.

Informację tę przekazał Ansie rzecznik Watykanu Matteo Bruni. Wyjaśnił, że papież postanowił pozostać w Domu świętej Marty, gdzie mieszka.

- Inne spotkania na ten dzień są potwierdzone

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts