Rozbito wielki gang fałszerzy euro

/ moritz320

  

Portugalska policja kryminalna (PJ) rozbiła międzynarodowy gang fałszerzy banknotów euro, które wprowadzano do obrotu w kilku krajach Unii Europejskiej. Do poniedziałkowego popołudnia aresztowano pięć osób z kierownictwa grupy przestępczej.

Jak poinformowała policja, lider grupy fałszerzy, do której należały osoby w wieku 26-62 lata, to obywatel Portugalii, który ma powiązania z kolumbijskim półświatkiem.

Aresztowanym postawiono już zarzuty fałszowania pieniędzy i przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej.

- Akcja była prowadzona w ścisłej współpracy z Europolem pod kryptonimem "Deep Money". Fałszywe banknoty były wytwarzane na terytorium naszego kraju - poinformowała w komunikacie portugalska policja.

Z informacji służb Portugalii wynika, że do poniedziałkowego popołudnia w kilku różnych miejscach kraju zarekwirowanych zostało blisko 2000 podrobionych banknotów euro. Ich łączna wartość szacowana jest na około 70 tys. euro.

W trakcie operacji policyjnej funkcjonariusze zarekwirowali też kilka komputerów, drukarek, a także rolki papieru do wyrobu banknotów, hologramy i opakowania farby drukarskiej.

Z ustaleń śledczych wynika, że fałszywe banknoty wprowadzane były na rynki kilku państw UE jako równowartość kryptowaluty. Wysyłka podrabianych pieniędzy prowadzona była pocztą z terytorium Portugalii.

Śledztwo wobec kierowanej przez Portugalczyka grupy przestępczej trwało kilka miesięcy. Szacuje się, że jego gang, do którego należały co najmniej dwie kobiety, wprowadził do państw europejskich fałszywe banknoty o łącznej wartości 1,3 mln euro.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Premier spotkał się z programistami. "Dzięki waszej wiedzy i wyobraźni świat będzie lepszy"

Zdjęcie ilustracyjne / @PremierRP

  

Dzięki waszej wiedzy i wyobraźni świat będzie lepszy – powiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki do uczestników festiwalu programistów HackYeah 2019.

Szef rządu rozmawiał z programistami, którzy w trakcie dwudniowego festiwalu mierzą się z zadaniami dotyczącymi ochrony środowiska, komunikacji oraz bezpieczeństwa.

„Chcemy żeby takie grupy pasjonatów, ludzi, którzy czują obywatelskie powołanie do przedstawiania rozwiązań trudnych problemów, mogły w swoim świecie prezentować rozwiązania różnych spraw, które nas nurtują”

- powiedział Morawiecki.

Przypomniał, że gdy kierował Ministerstwem Finansów, resort także korzystał z rozwiązań zaproponowanych przez programistów.

„Poprosiliśmy o udział waszych różnych zespołów w rozwiązaniu problemów finansowych. Te rezultaty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Wtedy zrozumieliśmy, jak wielki potencjał tkwi w głowach i entuzjazmie. Wasza praca nad podatkami skutkowała tym, że np. wdrożyliśmy projekt Bez PIT dla Młodych”

- mówił premier.

Premier wyraził radość z powodu tego, iż z hackatonów tworzy się ogólnopolski i międzynarodowy oddolny ruch obywatelski. „Ruch kreatywnego rozwiązywania problemów” - powiedział Morawiecki. „Problemów kolei, mobilności, przemieszczania się, jakości usług kolejowych, problemów finansowych, problemów braku wody” - wymieniał.

„Jestem przekonany, że przez waszą wyobraźnię, waszą wiedzę świat będzie lepszy” - powiedział premier do uczestników festiwalu.

Festiwal programowania HackYeah 2019 odbywa się od soboty do niedzieli w Centrum targowo-wystawiennicze - Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. W ramach festiwalu zorganizowano m.in. spotkanie z Edwardem Olowo-Okere z Banku Światowego oraz Justyną Orłowską z GovTech Polska. Dotyczyło ono tego, w jaki sposób innowacje i nowe technologie powinny być wdrażane w sektorze publicznym według najlepszych praktyk stosowanych przez Bank Światowy.

Wykład dotyczący budowy Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni oraz podejmowanych przez nie działań wygłosił wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej Tomasz Zdzikot. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl