LCS uzbrojony w rakiety NSM

/ wikipedia.eng / public domain

  

USS "Gabrielle Giffords" jest pierwszym okrętem do walki na wodach litoralnych (Littoral Combat Ship - LSC) typu Independence, który został wyposażony w przeciwokrętowy system Naval Strike Missile (NSM). Okręt ten udał się w ubiegłym tygodniu na misję patrolową na wodach wschodniego Pacyfiku.

Jednostka zastąpi w misji patrolowej inny okręt typu LCS, którym był USS Montgomery. Okręt ten operujący od czerwca w ramach Floty Pacyficznej obecnie przebywa w zatoce tajskiej. Warto przypomnieć, że US Navy planuje wysłać w ten obszar jeszcze jeden okręt do walki na wodach litoralnych, którym będzie USS Detroit.

Okręty LCS typu Independence mają 127.6 m. długości i 31.6 m. szerokości. Osiągają prędkość 44 węzłów, a ich zasięg wynosi 4 300 mil morskich. Okręt wyposażony jest m.in. w armatę Bofors Mk3 kal. 57 mm, rakietowy system bliskiego zasięgu SeaRAM, wertykalną wyrzutnię pocisków Mark 41 VLS, z której wystrzeliwane są rakietotorpedy RUM-139 Vertical Launch ASROC oraz pociski rakietowe RIM-162 Evolved Sea Sparrow Missile. Do głównych zadań okrętów LCS należy patrolowanie wód przybrzeżnych, likwidowanie małych jednostek nawodnych i okrętów podwodnych oraz min morskich.

USS Gabrielle Giffords, który wszedł na służbę w roku 2017, otrzymał dodatkowo na wyposażeniu bezzałogowy śmigłowiec MQ-8C Fire Scout oraz przeciwokrętowy system Naval Strike Missile. Jest to niewątpliwie punkt zwrotny dla okrętów LCS. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Śmiertelny upadek w Tatrach

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/Jerzy81

  

W wyniku wypadku na szlaku prowadzącym na Rysy jedna osoba nie żyje, a druga bez obrażeń w stanie dobrym nie potrzebowała pomocy - poinformował ratownik dyżurny TOPR.

Turysta poniósł śmierć w wyniku upadku z dużej wysokości. Ratownicy na pokładzie śmigłowca transportują ciało do Zakopanego.

W Tatrach mimo słonecznej pogody panują bardzo trudne warunki z uwagi na oblodzenia szlaków.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts