Przysięga żołnierzy Legii Akademickiej

/ cslii.wp.mil.pl

  

Żołnierze II turnusu Legii Akademickiej złożyli przysięgę wojskową na sztandar Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Przysięgający to studenci, którzy jako ochotnicy w sierpniu br. rozpoczęli szkolenie części praktycznej modułu podstawowego w ramach programu LA.

W weekendowej uroczystości uczestniczyli lokalne władze samorządowe, przedstawiciele współpracujących z Centrum jednostek wojskowych, instytucji i organizacji, służb mundurowych, byli komendanci i zastępcy WSOWŁ oraz CSŁiI, składający przysięgę żołnierze II turnusu Legii Akademickiej oraz ich bliscy i przyjaciele.

Zabierając głos Komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki płk dr Ireneusz Fura powiedział, że żołnierze kontynuują piękne tradycje studentów II Rzeczypospolitej i składają przysięgę w roku 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, a także jubileuszu 100-lecia rocznicy szkolenia kadr łączności w Zegrzu. Przed przełożonymi, bliskimi dowódcami, kombatantami świadczą o patriotyzmie oraz gotowości do poniesienia najwyższych zobowiązań wobec ojczyzny i narodu. Tym aktem zostaną też zobowiązani do gotowości poniesienia najwyższych poświęceń wobec Polski, a ich postawa jest godna naśladowania i najwyższego szacunku - podaje oficjalny portal CSŁiI. 

Po przemówieniu wyróżnieni żołnierze złożyli przysięgę na sztandar, po czym zostały im udzielone błogosławieństwa.

W czasie uroczystości odczytany został list ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, a głos zabrał także Prezes Zespołu Ochrony Pamięci Armii Krajowej "Brzozów" dr. inż. Wojciech Jeute, który przekazał przesłanie do przysięgających studentów - czytamy. 

Listem gratulacyjnym za uzyskanie wysokich wyników w szkoleniu, wzorową postawę żołnierską oraz zaangażowanie w wykonywaniu zadań służbowych Komendant Centrum wyróżnił 6 żołnierzy Legii Akademickiej. Atrakcją przysięgi był wojskowy sprzęt łączności i informatyki, który został zaprezentowany dla przybyłych na uroczystość.  

Żołnierze Legii Akademickiej po zdaniu broni i otrzymaniu przepustek spotkali się ze swoimi oczekującymi bliskimi oraz przyjaciółmi. Dla większości z nich w następnym tygodniu rozpocznie się kolejny etap szkolenia wojskowego w ramach modułu podoficerskiego Legii Akademickiej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CSŁiI Zegrze

Wczytuję komentarze...

Próba fałszowania historii? Wiceminister ujawnia: Planujemy dotrzeć do opinii publicznej w Rosji

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/AndyLeungHK/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

- Uważam, że Polska wygrywa starcie o pamięć. Taką tezę stawiam na bazie faktów, oceniając liczbę osób, do których dotarliśmy z naszymi kampaniami - powiedział dziś wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. Jak podał, MSZ trafia do Rosjan za pomocą mediów społecznościowych. "Planujemy inne przedsięwzięcia, które innymi kanałami dotrą do tamtejszej opinii publicznej" - mówił.

"Koncentrujemy się na tym, żeby wśród opinii publicznej wielu krajów świata wybrzmiewała prawda wbrew próbom zafałszowywania historii" - powiedział Szynkowski vel Sęk w radiowej Trójce.

Wskazał na publikacje oraz wywiady prezydenta Andrzeja Dudy oraz premiera Mateusza Morawieckiego w prasie zagranicznej, np. w "Die Welt", "Financial Times", "Le Figaro", "Politico". [polecam:https://niezalezna.pl/307335-koniec-z-falszowaniem-historii-artykuly-premiera-i-prezydenta-w-zagranicznych-mediach] Wiceszef MSZ wspomniał też o akcji, jaką MSZ prowadziło w mediach społecznościowych, wskazującej na to, "że wyzwolenie Warszawy było fałszywym wyzwoleniem, bo po nim przyszło zniewolenie komunizmem". Poinformował, że zasięg tej kampanii przekroczył milion osób.

Na pytanie czy Polska wygrywa wojnę o pamięć, odpowiedział: "uważam, że tak".

"Taką tezę stawiam nie tylko na bazie moich własnych odczuć, ale na bazie faktów oceniając liczby osób, do których dotarliśmy z naszymi kampaniami, oceniając wydźwięk medialny"

- podkreślił.

"Trafiamy do Rosjan za pomocą mediów społecznościowych. Planujemy inne przedsięwzięcia, które innymi kanałami dotrą do tamtejszej opinii publicznej, ale jest to bardzo trudne. Rynek medialny w Rosji jest bardzo mocno hermetyczny" - dodał.

Prezydent Andrzej Duda wezwał w liście otwartym z okazji obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz–Birkenau, by pamięć o Zagładzie nigdy nie umarła. List opublikowały w czwartek francuski dziennik "Le Figaro", niemiecki dziennik "Die Welt" i amerykańska gazeta "Washington Post". Jest on częścią kampanii edukacji historycznej "The Truth That Must Not Die", która powstała przy współpracy Polskiej Fundacji Narodowej i Instytutu Nowych Mediów.

[polecam:https://niezalezna.pl/307343-ocalaly-z-holokaustu-polska-nigdy-nie-kolaborowala-z-niemcami-a-francja-tak]

Z kolei premier Morawiecki opublikował we wtorek artykuł na portalu Politico, w którym napisał m.in.: "Prawda o II wojnie światowej stanowi integralną częścią dziedzictwa zjednoczonej Europy, która musi stanowczo przeciwstawić się zakłamywaniu historii XX wieku, jakiego dokonuje rosyjska propaganda".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts