Pokojowy protest według Greenpeace. Bazgrali po burcie statku i zablokowali rozładunek węgla!

Zdjęcie ilustracyjne / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Aktywiści Greenpeace zablokowali rozładunek węgla ze statku wpływającego do portu w Gdańsku. W dodatku pomazali jego burtę, pisząc "węgiel stop".

Aktywiści ekologicznej organizacji Greenpeace postanowili zaatakować statek z węglem, jaki płynął z Mozambiku do portu w Gdańsku. Działacze popłynęli za statkiem, a następnie... zdewastowali burtę, malując napis "węgiel stop". Dodatkowo, żaglowiec Rainbow Warrior wpłynął do portu i rzucił kotwicę przy terminalu węglowym, uniemożliwiając rozładunek węgla. Na nic praca ludzi, którzy przez wiele dni pracowali na statku. Kiedy już dopłynęli do celu, zostali zablokowani przez ekologów.

Mało tego, swoim wyczynem aktywiści Greenpeace pochwalili się w mediach społecznościowych:

To nie pierwszy raz, gdy aktywiści Greenpeace chcą zwrócić na siebie uwagę. Wcześniej... wchodzili na komin elektrowni, protestowali też pod siedzibami partii politycznych.

Milczeli jednak, gdy w wyniku awarii rurociągu, którym ścieki spływały do "Czajki" w Warszawie, do Wisły spływały ogromne ilości ścieków.

"Sytuacja jest poważna, ale zajmują się nią odpowiednie służby"

- napisano wówczas w mediach społecznościowych Greenpeace. W przypadku transportu węgla - jak widać - "interwencja" polegająca głównie na wandalizmie, była konieczna.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzelanina w USA. Nie żyją co najmniej dwie osoby

/ twitter.com/screenshot/@MariettaDaviz

  

Co najmniej dwie osoby zginęły w strzelaninie, do jakiej doszło dzisiaj na terenie browaru w amerykańskim mieście Milwaukee - podały lokalne media. Jedna z gazet poinformowała nawet o siedmiu zabitych.

Na razie władze nie potwierdziły informacji lokalnych mediów o ofiarach. Policja poinformowała jedynie o "krytycznym zdarzeniu" w pobliżu firmy Molson Coors, w której pracuje ok. 1400 osób.

Stacje telewizyjne ABC i NBC poinformowały, że browar otoczyły silnie uzbrojone oddziały specjalnych jednostek policji.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts