Zamiast konkretnych propozycji - gra komputerowa. I trzeba się zgadzać z Kosiniakiem-Kamyszem

Fragment gry w PSL / gramywpsl.pl

  

Marketingowcy PSL-u stworzyli grę komputerową stylizowaną na grę z klasycznej konsoli Pegasus. "Cześć, nazywam się Władek Kosiniak-Kamysz. Zagraj ze mną w nowe PSL. Zbieraj koniczynki i zmieniaj z nami Polskę" - mówi z ekranu lider ludowców. Wszystko pięknie, tylko może zamiast gier, PSL wziąłby się za porządne propozycja dla Polaków?

Już wiemy, że Władysław Kosiniak-Kamysz w kampanii wyborczej jest gotów nawet zaprezentować swoje "kocie ruchy". Ale PSL poszło o kolejny krok dalej. Stworzyli grę komputerową, w której... trzeba zgadzać się z szefem ludowców.

W grze możemy przekonać się, jak tam gdzie "na razie jest ściernisko, może powstać San Francisco". Dzięki decyzjom gracza, wybierającego ścieżkę rozwoju - według PSL - na mapce pojawiają się sztabki złota, ruch drogowy, stragany z żywnością prosto od rolnika, czy sanitariuszka ochoczo przemierzająca teren.

Za każdym razem zaś, gdy nie zdecydujemy się na propozycję ludowców, okolica pozostaje pusta. Sielska melodia, pastelowe barwy i spokojny ton prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego mają graczom wskazywać proste rozwiązania - zgodne oczywiście z poglądami ludowców. 

Wiceprezes partii, Urszula Pasławska zaznaczyła, że ludowcy chcą w ten sposób dotrzeć do młodych ludzi i zwiększyć ich zainteresowanie polityką.

Cóż, jedni proponują konkretne rozwiązania dla Polaków, a inni wolą w tym czasie grać w gry... Czy to jednak dobry sposób na pozyskiwanie wyborców?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Podziękowania od Bodnara, a na nich... logo „Konstytucja”. Wdzięczność czy polityka?

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska; twitter.com

  

Spotkanie adwokatów w biurze Adama Bodnara, specjalne podziękowania, a na nich... symbol "Konstytucja" wykorzystywany często do podgrzewania sporu politycznego. Tak wyglądały uroczystości z okazji Dnia Praw Człowieka u Rzecznika Praw Obywatelskich. W mediach społecznościowych zapanowało oburzenie. -„Obywatele zasługują na rzecznika, który nie stoi po stronie politycznego sporu” - brzmi jeden z wpisów.

Z okazji Dnia Praw Człowieka w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich zostało zorganizowane spotkanie adwokatów, na którym wręczano specjalne podziękowania:

"Podziękowanie rzecznika praw obywatelskich dla adwokata/adwokatki (tu pada imię i nazwisko) za konsekwentne zaangażowanie i wspieranie obywateli w działaniach na rzecz ochrony praw człowieka"

- napisano w treści. Wyróżnienie jest podpisane przez Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Na Twitterze pochwaliły się nim dwie osoby.

Nie byłoby nic dziwnego w tym podziękowaniu, gdyby nie logo, jakie zostało na nim zamieszczone. To... "Konstytucja", wykorzystywana często przez polityków opozycji. Były prezydent Lech Wałęsa ten wzór ma nawet na każdej noszonej przez siebie koszulce. Symbol graficzny (nie samo słowo) postrzegany jest jednoznacznie, jako kojarzący się z polityką. Podziękowanie od Bodnara, którym chwalono się w sieci, wywołało falę oburzenia. Nic dziwnego, że zaczęły się pojawiać głosy takie jak ten:

- Obywatele zasługują na rzecznika, który nie stoi po stronie politycznego sporu

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl