Oto elity "Gazety Wyborczej". Czuchnowski usłyszał wyrok - znieważył żołnierza Żandarmerii Wojskowej

Wojciech Czuchnowski / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski został uznany winnym znieważenia żołnierza Żandarmerii Wojskowej za pomocą "gestu powszechnie uważanego za obelżywy" - ustalili dziennikarze TVP Info. Sam zainteresowany sprawy nie komentuje.

Do znieważenia miało dojść 31 marca 2017 roku. "Gazeta Wyborcza" pisała wówczas, że Czuchnowski nie przepuścił rządowej kolumny aut uprzywilejowanych, "ponieważ nie były to pojazdy ratujące życie lub jadące z interwencją".

Ten swoisty protest Czuchnowski miał także skwitować dość mało parlamentarnym gestem w kierunku jednego z żandarmów. Właśnie w tej sprawie toczył się sądowy proces.

Jak ustaliła telewizja TVP Info, 27 czerwca Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów w Warszawie uznał Czuchnowskiego za winnego znieważenia funkcjonariusza Żandarmerii Wojskowej. Postępowanie zostało warunkowo umorzone na okres 2 lat, a dziennikarz musi zapłacić zadośćuczynienie pokrzywdzonemu w wysokości tysiąca złotych. Obciążono go też kosztami postępowania.

Dziennikarze TVP Info poprosili Czuchnowskiego o komentarz do tej sprawy, ale odmówił. Jak widać - na trasie jest bardziej wylewny (nie tylko w słowach, ale i gestach), niż w rozmowach z dziennikarzami...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Znowu nie po myśli Johnsona. Izba Gmin przekłada głosowanie nad umową z UE

zdjęcie ilustracyjne, / Tumisu; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Brytyjska Izba Gmin nie będzie dziś głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie.

Zgodnie z regulaminem podczas jednej sesji ta sama ustawa nie może być głosowana dwa razy, o ile nie zmieniły się zasadniczo okoliczności, a jak wyjaśnił Bercow, w jego opinii nic takiego nie zaszło.

BĘDZIEMY UZUPEŁNIAĆ TĄ INFORMACJĘ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl