Oto elity "Gazety Wyborczej". Czuchnowski usłyszał wyrok - znieważył żołnierza Żandarmerii Wojskowej

Wojciech Czuchnowski / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski został uznany winnym znieważenia żołnierza Żandarmerii Wojskowej za pomocą "gestu powszechnie uważanego za obelżywy" - ustalili dziennikarze TVP Info. Sam zainteresowany sprawy nie komentuje.

Do znieważenia miało dojść 31 marca 2017 roku. "Gazeta Wyborcza" pisała wówczas, że Czuchnowski nie przepuścił rządowej kolumny aut uprzywilejowanych, "ponieważ nie były to pojazdy ratujące życie lub jadące z interwencją".

Ten swoisty protest Czuchnowski miał także skwitować dość mało parlamentarnym gestem w kierunku jednego z żandarmów. Właśnie w tej sprawie toczył się sądowy proces.

Jak ustaliła telewizja TVP Info, 27 czerwca Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów w Warszawie uznał Czuchnowskiego za winnego znieważenia funkcjonariusza Żandarmerii Wojskowej. Postępowanie zostało warunkowo umorzone na okres 2 lat, a dziennikarz musi zapłacić zadośćuczynienie pokrzywdzonemu w wysokości tysiąca złotych. Obciążono go też kosztami postępowania.

Dziennikarze TVP Info poprosili Czuchnowskiego o komentarz do tej sprawy, ale odmówił. Jak widać - na trasie jest bardziej wylewny (nie tylko w słowach, ale i gestach), niż w rozmowach z dziennikarzami...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Projekt ustawy ws. Brexitu wraca do Izby Gmin

zdjęcie ilustracyjne / DANIEL DIAZ; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Brytyjska Izba Lordów zaaprobowała proponowany przez rząd Borisa Johnsona projekt ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia z Unii Europejskiej, ale z pięcioma wprowadzonymi poprawkami, co oznacza, że w środę wróci on do Izby Gmin.

Przyjęcie ustawy, która ma dać prawnie obowiązującą moc politycznym uzgodnieniom zawartym w umowie z UE, wynegocjowanej w połowie października 2019 roku przez rząd Johnsona, jest niezbędne do uporządkowanego brexitu w dniu 31 stycznia.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts