Podwyżki dla nauczycieli są wypłacane. A czy będą kolejne? "Wszystko w swoim czasie"

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Podczas dzisiejszego śniadania prasowego Prawa i Sprawiedliwości w siedzibie partii o podwyżki dla nauczycieli zapytaliśmy szefa Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztofa Sobolewskiego - kandydata list Zjednoczonej Prawicy startującego do Sejmu z pierwszego miejsca w okręgu rzeszowskim. Na pytanie, czy PiS planuje kolejne - oprócz tych, które są realizowane - stwierdził, że "wszystko w swoim czasie". "Te podwyżki, które zostały zaplanowane, są wypłacane. Co do kolejnych, to już jest kwestia powyborcza" - dodał.

W 2017 r. ówczesna premier Beata Szydło zapowiedziała trzy podwyżki wynagrodzeń nauczycieli po 5 proc. Pierwszą podwyżkę nauczycielom przyznano od kwietnia 2018 r., drugą – od stycznia 2019 r. Trzecią podwyżkę o 5 proc. nauczyciele mieli otrzymać w styczniu 2020 r. Została ona przyspieszona - obowiązuje od września tego roku, została też podniesiona do poziomu 9,6 proc.

Minister edukacji pytany w ubiegłym tygodniu na konferencji prasowej o podwyżki dla nauczycieli odparł:

"Prawdą jest to, że przewidujemy w przyszłym roku kolejną turę wzrostu wynagrodzeń nauczycieli o 6 proc. Niedługo wyraźnie wskażemy, od którego momentu"

- zaznaczył Piontkowski.

Szef MEN dopytywany o tę podwyżkę powiedział:

Jeszcze raz przekażę to, co już mówiłem kilkakrotnie. Zgodnie z planami rządu podwyżka w styczniu 2020 r. miała wynosić 5 proc. Ona na skutek podpisania porozumienia z Solidarnością została przesunięta na wrzesień tego roku, czyli tak naprawdę styczniowa podwyżka jest konsumowana teraz, we wrześniu. Przypomnę, że zgodnie z ustawą, do 30 września samorządy są zobowiązane do tego, aby wypłacić zwiększone wynagrodzenie.

Żeby uściślić temat minister doprecyzował:

"Ta podwyżka, o którą państwo pytają, już jest realizowana teraz, we wrześniu. A oprócz tego, oprócz tych podwyżek planowanych przez rząd, wcześniej dodatkowo będzie jeszcze wzrost wynagrodzeń o 6 proc., ale trudno, żeby był on od stycznia, ponieważ ta podwyżka już jest realizowana. A więc w ciągu roku planujemy podwyżkę o 6 proc."

- wskazał minister edukacji.

Podczas dzisiejszego śniadania prasowego Prawa i Sprawiedliwości w siedzibie partii zapytaliśmy o tę kwestię Krzysztofa Sobolewskiego - kandydata list Zjednoczonej Prawicy startującego do Sejmu z pierwszego miejsca w okręgu rzeszowskim.

Na pytanie, czy PiS planuje kolejne - oprócz tych, które są realizowane - podwyżki dla nauczycieli, stwierdził, że "wszystko w swoim czasie".

Wszystko w swoim czasie. Te podwyżki, które zostały zaplanowane, są wypłacane

- powiedział.

Co do kolejnych podwyżek, to już jest kwestia powyborcza

 - dodał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Tragiczny bilans koronawirusa w Belgii. Minionej doby zmarły 123 zakażone osoby

/ pixabay.com/ValdasMinkins

  

W ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem w Belgii stwierdzono u 1189 kolejnych osób, a wskutek infekcji zmarły kolejne 123 osoby - poinformowały w środę belgijskie władze.

Łącznie z powodu wywoływanej przez koronawirusa choroby Covid-19 w Belgii zmarło dotąd 828 osób. Ponad 90 proc. ofiar śmiertelnych to osoby w wieku powyżej 65 lat.

Hospitalizowanych jest 4995 pacjentów, w tym 1088 na oddziałach intensywnej terapii. W ciągu ostatniego dnia 67 nowych pacjentów zostało zabranych na oddziały intensywnej terapii. 834 chorych korzysta z respiratora. Liczba ta wzrosła o 48. Ponad 50 proc. łóżek na intensywnej terapii w całym kraju jest obecnie zajętych.

Szpitale w ciągu doby opuściło 436 osób. To rekordowa liczba wypisanych w ciągu doby osób.

Od początku epidemii w Belgii zdiagnozowano 13964 przypadki Covid-19, ale ponieważ testy nie są robione wszystkim, uważa się, że rzeczywisty wskaźnik infekcji jest wyższy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts