Helen Mirren jako Katarzyna Wielka. Nowy serial HBO

W październiku stacja HBO wyemituje nowy serial pt. "Katarzyna Wielka". W tytułową carycę wcieli się nagrodzona Oscarem Helen Mirren.

Helen Mirren jako Katarzyna Wielka
fot. HBO/mat.pras.

Stacja HBO i Sky wyprodukowały serial "Katarzyna Wielka". W tytułową rosyjską cesarzową wcieli się zdobywczyni Oscara Helen Mirren. Katarzyna II Wielka przyszła na świat w Szczecinie jako Zofia Fryderyka Augusta, córka księcia Christiana Augusta von Anhalt-Zerbst. W 1745 roku przeszła na prawosławie i wyszła za cesarza Piotra III (wówczas jeszcze Piotra Ulryka). Kiedy władca został zamordowany, Katarzyna 9 lipca 1762 roku objęła władzę w Rosji.

W słynną carycę wcieli się Helen Mirren, która jest również producentką wykonawczą serialu. Autorem scenariusza jest Nigel Williams (serial "Elżbieta I"), a reżyserem laureat nagrody BAFTA Philip Martin ("The Crown"). Jason Clarke zagra Grigorija Potiomkina, wieloletniego kochanka i doradcę carycy Katarzyny.  Joseph Quinn wcieli się w jej syna Pawła I Romanowa, a Gina McKee w powiernicę władczyni, hrabinę Praskowię Bruce. Premierę serialu "Katarzyna Wielka" zaplanowano na październik.
 

 

 

Źródło: niezalezna.pl, HBO

#Katarzyna Wielka #HBO #sky #serial #premiera #Helen Mirren

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo