Helen Mirren jako Katarzyna Wielka. Nowy serial HBO

Helen Mirren jako Katarzyna Wielka / fot. HBO/mat.pras.

  

W październiku stacja HBO wyemituje nowy serial pt. "Katarzyna Wielka". W tytułową carycę wcieli się nagrodzona Oscarem Helen Mirren.

Stacja HBO i Sky wyprodukowały serial "Katarzyna Wielka". W tytułową rosyjską cesarzową wcieli się zdobywczyni Oscara Helen Mirren. Katarzyna II Wielka przyszła na świat w Szczecinie jako Zofia Fryderyka Augusta, córka księcia Christiana Augusta von Anhalt-Zerbst. W 1745 roku przeszła na prawosławie i wyszła za cesarza Piotra III (wówczas jeszcze Piotra Ulryka). Kiedy władca został zamordowany, Katarzyna 9 lipca 1762 roku objęła władzę w Rosji.

W słynną carycę wcieli się Helen Mirren, która jest również producentką wykonawczą serialu. Autorem scenariusza jest Nigel Williams (serial "Elżbieta I"), a reżyserem laureat nagrody BAFTA Philip Martin ("The Crown"). Jason Clarke zagra Grigorija Potiomkina, wieloletniego kochanka i doradcę carycy Katarzyny.  Joseph Quinn wcieli się w jej syna Pawła I Romanowa, a Gina McKee w powiernicę władczyni, hrabinę Praskowię Bruce. Premierę serialu "Katarzyna Wielka" zaplanowano na październik.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, HBO

Tagi

Wczytuję komentarze...


Tylko wczoraj ponad 12 tys. kontroli na granicach

/ strazgraniczna.pl

  

W ramach tymczasowo przywróconej kontroli granicznej w niedzielę skontrolowano 12,6 tys. osób wjeżdżających do Polski, w tym 7,5 tys. na granicy wewnętrznej z krajami UE - podała dziś Straż Graniczna.

Ograniczenia w ruchu granicznym obowiązują od 15 marca. Początkowo wprowadzono je na dziesięć dni. Zgodnie z zapowiedzią szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego obecnie mają potrwać do 13 kwietnia.

Granice są zamknięte dla przyjeżdżających cudzoziemców, a wracający Polacy muszą poddać się kwarantannie. W Polsce mogą lądować tylko loty czarterowe.

Powyższe wytyczne to wynik rozporządzeń MSWiA opublikowanych 14 marca w Dzienniku Ustaw. Zgodnie z nimi wprowadzono tymczasowy zakaz wykonywania lądowania w polskich portach lotniczych międzynarodowych lotów pasażerskich z wyjątkiem lotów przewożących obywateli polskich na terytorium Polski samolotami wyczarterowanymi na zlecenie premiera.

Zawieszony do odwołania został również ruch na niektórych przejściach granicznych z Rosją, Ukrainą i z Białorusią, a na niektórych ograniczony. Również do odwołania ograniczony został ruch na niektórych przejściach granicznych z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją, gdzie czasowo została przywrócona kontrola graniczna.

Do Polski mogą wjechać obywatele RP, a także cudzoziemcy, którzy są małżonkami lub dziećmi obywateli Polski, lub pozostają pod stałą opieką obywateli Polski, cudzoziemcy mający Kartę Polaka, szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno-konsularnego, cudzoziemcy mający prawo stałego lub czasowego pobytu na terytorium Polski, cudzoziemcy mający prawo do pracy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i cudzoziemcy, którzy prowadzą środek transportu służący do przewozu towarów.

Polscy obywatele, którzy wracają do kraju, są rejestrowani, badani i kierowani na obowiązkową 14-dniową kwarantannę domową. Kwarantanny nie muszą odbywać m.in. kierowcy transportu kołowego.

Od północy w piątek osoby, które z powodu zatrudnienia w innym kraju przekraczają granicę, po znalezieniu się w Polsce są obejmowane czternastodniową kwarantanną.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts