Msza w intencji Mediów Strefy Wolnego Słowa

/ Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Dzisiaj przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze o godzinie 14:45 odbędzie się msza święta w intencji Mediów Strefy Wolnego Słowa oraz Klubów Gazety Polskiej. Zapraszamy!

Dziś w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze będzie odbędzie się msza święta w intencji Klubów "Gazety Polskiej" i Strefy Wolnego Słowa. Okazją dla uroczystej Eucharystii będzie wiele ważnych dla Strefy Wolnego Słowa rocznic.

Tygodnik "Gazeta Polska" obchodzi 26 lat, a od  8 lat jest już z nami inny tytuł - dziennik "Gazeta Polska Codziennie". Właśnie tego dnia, 9 września 2011 r., po raz pierwszy w kioskach pojawiły się egzemplarze "GPC".

Dodatkowym powodem do świętowania jest kolejna rocznica funkcjonowania Telewizji Republika. W grudniu 2012 r. po raz pierwszy dowiedzieliśmy się o projekcie tworzenia nowego kanału transmisyjnego - kilka miesięcy później, w kwietniu 2013 r. widzowie mogli zobaczyć TV Republika w odsłonie internetowej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Masowe objawy grypy na Mazowszu. Od września blisko ćwierć miliona osób z wizytą u lekarza

/ zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay/@stevepb

  

Od 1 września do 7 grudnia w województwie mazowieckim z objawami grypy i chorób grypopodobnych do lekarzy trafiło ponad 241 tys. osób; 428 osób wymagało hospitalizacji – wynika z danych NIZP-PZH, przywołanych w środę przez Biuro Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

Eksperci programu apelują, aby nie lekceważyć żadnych objawów, ponieważ grypa niesie za sobą możliwość wystąpienia groźnych dla życia powikłań pochorobowych i nieleczona może doprowadzić do zgonu. Osoby, które jeszcze nie zachorowały, ciągle mogą skorzystać ze szczepień.

Grypa przenoszona jest drogą kropelkową. Wystarczy kichnięcie, by wirus grypy przeniósł się na drugą osobę. Grypa atakuje nagle. Chorobie towarzyszy gorączka, często wyższa niż 39 stopni, bóle mięśni, stawów oraz głowy. Typowym objawem jest suchy męczący kaszel. W przeciwieństwie do przeziębień, podczas grypy rzadko występują objawy takie jak: katar i ból gardła. Zdarza się, że objawy grypy są niezauważalne więc nie należy ich bagatelizować.

Wiele osób nie umie odróżnić przeziębienia od groźnego dla organizmu wirusa grypy. Pacjenci próbują się leczyć domowymi sposobami bądź lekami dostępnymi w aptekach bez recepty. Bardzo często jest to bezskuteczne i choroba nie ustępuje. Dopiero wtedy pacjent idzie do lekarza, traktując to jako ostateczność. Przedłużająca się choroba może prowadzić do groźnych powikłań pogrypowych, które mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia, a niekiedy życia

- wskazuje przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy prof. Adam Antczak.

Grypa jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży, seniorów i małych dzieci, ale również dla pacjentów z przewlekłymi chorobami np. serca i płuc, a także dla cukrzyków. Te osoby są w grupie podwyższonego ryzyka, lecz zachorować może każdy.

Eksperci twierdzą, że najlepszą ochroną przed grypą są szczepienia, które pozwalają uniknąć bardzo ciężkich, poważnych dla zdrowia powikłań po grypie. Do najczęstszych z nich należą: zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, zapalenie mięśnia sercowego oraz niewydolność oddechowa. Mogą wystąpić także powikłania neurologiczne: zapalenie mózgu oraz zapalenie opon mózgowych, których następstwa mogą być nieodwracalne. Większość zdrowych osób choruje na grypę kilka razy w ciągu całego swojego życia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl