Polacy najbardziej ufają politykom Prawa i Sprawiedliwości. Na podium Duda, Morawiecki, Kaczyński

Zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Ostatnie sondaże wyborcze dają zdecydowane zwycięstwo Prawu i Sprawiedliwości. Z badania Instytutu Badań Pollster wynikało, że na PiS chciało głoswać 45 proc. badanych, na KO 28 proc. W sondażu pracowni Estymator PiS uzyskało 47,2 proc. poparcia, KO 27,4 proc. W podobnym tonie Polacy mówią dziś o zaufaniu do polityków partii. Na podium: Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński.

Niewiele ponad miesiąc zostało do wyborów parlamentarnych. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Super Expressu" przez Instytut Badań Pollster, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby znów objąć samodzielne rządy. Na partię rządzącą swój głos oddać zadeklarowało 45 proc. ankietowanych.

Prawo i Sprawiedliwość jest zdecydowanym faworytem co potwierdza kolejne badanie. Z najnowszego sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl wynika, że gdyby wybory odbyły się w niedzielę, partia kierowana przez Jarosława Kaczyńskiego dostałaby 47,2 proc. Partia odnotowała wzrost o 2,3 pkt. proc. Powodów do szczęścia nie ma natomiast Koalicja Obywatelska, której notowania spadają. W badaniu osiągnęli 27,4 proc ( spadek o 3 pkt. proc.).

Przeprowadzono również sondaż zaufania dla poszczególnych polityków. I tu bez niespodzianek. Prym wiodą ludzie związani z Prawem i Sprawiedliwością. Na podium znaleźli się prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Największym zaufaniem Polaków spośród polityków cieszy się prezydent Andrzej Duda, ufa mu 44,5 proc. badanych. Zaufanie wobec premiera Mateusza Morawieckiego wyraziło 41,9 proc. respondentów. Podium zamyka na trzecim miejscu prezes PiS Jarosław Kaczyński, któremu ufa 37,1 proc. badanych.

Na kolejnych miejscach znaleźli się: Donald Tusk (31,6 proc.), Małgorzata Kidawa-Błońska (30,3 proc.) i Zbigniew Ziobro (29,3 proc.).

Sondaż przeprowadzono metodą CATI w dniach 6-7 września na reprezentatywnej ogólnopolskiej próbie 1100 badanych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, onet.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

USA ewakuuje obywateli z epicentrum koronawirusa w Chinach

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Władze USA organizują na niedzielę lot czarterowy w celu ewakuowania swych obywateli i dyplomatów z chińskiego miasta Wuhan, będącego epicentrum nowego koronawirusa - poinformował w sobotę amerykański dziennik "Wall Street Journal".

Powołując się na osobę zaznajomioną ze sprawą, gazeta podała, że samolot ma zabrać około 230 osób, którymi są pracownicy dyplomatyczni amerykańskiego konsulatu oraz obywatele USA i ich rodziny. Zgodę chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych i innych agend rządowych na to przedsięwzięcie uzyskano w efekcie przeprowadzonych w ostatnich dniach rozmów - dodaje "WSJ".

Rzeczniczka ambasady Stanów Zjednoczonych USA w Pekinie wyjaśniła, że Departament Stanu zarządził wyjazd z Wuhanu pracowników konsulatu i członków ich rodzin, ale odmówiła skomentowania doniesień o zamiarze ewakuowania z tego miasta wszystkich obywateli USA.

Decyzja o wywiezieniu personelu konsulatu USA wraz z rodzinami jest związana z pojawieniem się koronawirusa oraz z "zakłóceniami logistycznymi, spowodowanymi restrykcjami transportowymi i przepełnieniem szpitali w Wuhanie" - napisała rzeczniczka w przesłanym Reuterowi e-mailu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts