Niewiele ponad miesiąc zostało do wyborów parlamentarnych. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Super Expressu" przez Instytut Badań Pollster, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby znów objąć samodzielne rządy. Na partię rządzącą swój głos oddać zadeklarowało 45 proc. ankietowanych.

Prawo i Sprawiedliwość jest zdecydowanym faworytem co potwierdza kolejne badanie. Z najnowszego sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl wynika, że gdyby wybory odbyły się w niedzielę, partia kierowana przez Jarosława Kaczyńskiego dostałaby 47,2 proc. Partia odnotowała wzrost o 2,3 pkt. proc. Powodów do szczęścia nie ma natomiast Koalicja Obywatelska, której notowania spadają. W badaniu osiągnęli 27,4 proc ( spadek o 3 pkt. proc.).

Przeprowadzono również sondaż zaufania dla poszczególnych polityków. I tu bez niespodzianek. Prym wiodą ludzie związani z Prawem i Sprawiedliwością. Na podium znaleźli się prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Największym zaufaniem Polaków spośród polityków cieszy się prezydent Andrzej Duda, ufa mu 44,5 proc. badanych. Zaufanie wobec premiera Mateusza Morawieckiego wyraziło 41,9 proc. respondentów. Podium zamyka na trzecim miejscu prezes PiS Jarosław Kaczyński, któremu ufa 37,1 proc. badanych.

Na kolejnych miejscach znaleźli się: Donald Tusk (31,6 proc.), Małgorzata Kidawa-Błońska (30,3 proc.) i Zbigniew Ziobro (29,3 proc.).

Sondaż przeprowadzono metodą CATI w dniach 6-7 września na reprezentatywnej ogólnopolskiej próbie 1100 badanych.