To Schetyna jest prawdziwą twarzą KO. "On rządzi tą koalicją i on za nią odpowiada"

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski ocenił, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest osobą z którą można prowadzić dialog, ale taką prawdziwą twarzą Koalicji Obywatelskiej wciąż jest lider PO Grzegorz Schetyna. Według niego zmiana kandydata na premiera "nie zmienia tego, że to Grzegorz Schetyna rządzi tą partią".

W ubiegłym tygodniu lider PO Grzegorz Schetyna poinformował, że kandydatką Koalicji Obywatelskiej na przyszłego premiera będzie wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Jego zdaniem, zna ona życie, wie czego potrzebują polskie rodziny oraz była świetnym marszałkiem Sejmu.

Stanisław Karczewski powiedział w poniedziałek w Radiowej Trójce, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest osobą, z którą można prowadzić dialog i bardzo ją ceni.

"Natomiast rządzi w dalszym ciągu Grzegorz Schetyna, taką prawdziwą twarzą Koalicji Obywatelskiej jest Grzegorz Schetyna"

- ocenił marszałek Senatu.

Według niego zmiana kandydata na premiera "nie zmienia tego, że to Grzegorz Schetyna rządzi tą partią".

"To on rządzi tą koalicją i on odpowiada za koalicję"

- podkreślił Karczewski.

Dodał, że jak na razie w tych pierwszych wystąpieniach polityków KO nie widział "jakiś rewelacji". "Nie były to wystąpienia na najwyższym poziomie" - ocenił marszałek Senatu.

Jego zdaniem, warto porównać konwencje PiS z konwencjami opozycji.

"Nasi politycy są świetnie przygotowani, wiedzą o czym mówią. Mówią bez kartki, mówią bez promptera, bo po prostu wiedzą czego Polacy potrzebują, co można zrobić i jak można zrobić"

- podkreślił Karczewski. "My po prostu wiemy, jak zmieniać Polskę i nie potrzebne nam są ani promptery, ani kartki"- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

USA ewakuuje obywateli z epicentrum koronawirusa w Chinach

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Władze USA organizują na niedzielę lot czarterowy w celu ewakuowania swych obywateli i dyplomatów z chińskiego miasta Wuhan, będącego epicentrum nowego koronawirusa - poinformował w sobotę amerykański dziennik "Wall Street Journal".

Powołując się na osobę zaznajomioną ze sprawą, gazeta podała, że samolot ma zabrać około 230 osób, którymi są pracownicy dyplomatyczni amerykańskiego konsulatu oraz obywatele USA i ich rodziny. Zgodę chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych i innych agend rządowych na to przedsięwzięcie uzyskano w efekcie przeprowadzonych w ostatnich dniach rozmów - dodaje "WSJ".

Rzeczniczka ambasady Stanów Zjednoczonych USA w Pekinie wyjaśniła, że Departament Stanu zarządził wyjazd z Wuhanu pracowników konsulatu i członków ich rodzin, ale odmówiła skomentowania doniesień o zamiarze ewakuowania z tego miasta wszystkich obywateli USA.

Decyzja o wywiezieniu personelu konsulatu USA wraz z rodzinami jest związana z pojawieniem się koronawirusa oraz z "zakłóceniami logistycznymi, spowodowanymi restrykcjami transportowymi i przepełnieniem szpitali w Wuhanie" - napisała rzeczniczka w przesłanym Reuterowi e-mailu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts