Czabański: Opozycja jest silna w sondażach, ale czy poważna? "Perspektywa władzy dla KO odległa"

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

"To wyborcy zdecydują, kto wygra wybory i kto będzie tworzył rząd. Sondaże wskazują na to, że Grzegorz Schetyna przy tworzeniu rządu nie będzie miał wiele do powiedzenia (...) Perspektywa władzy dla KO jest dosyć odległa, stąd takie skupienie uwagi na problemach wewnętrznych" - mówił przewodniczący Rady Mediów Narodowych i kandydat Zjednoczonej Prawicy Krzysztof Czabański w rozmowie z Katarzyną Gójską w "Sygnałach dnia" Radiowej Jedynki. Postawił też pytanie, czy PO jest siłą polityczną poważną czy najpoważniejszą. "Najpoważniejsza, zgoda, bo najsilniejsza w sondażach, ale czy poważna? To mnie zresztą martwi, ponieważ debata publiczna ze względu na stan opozycji jest mocno zubożona" - stwierdził.

Krzysztof Czabański zapytany o to, jak postrzega rolę Kidawy-Błońskiej po piątkowej konwencji PO: czy Grzegorz Schetyna poprzez tę kandydaturę chce zablokować powrót Donalda Tuska i uratować fotel szefa partii dla siebie, stwierdził, że: "Schetyna może mówić, co chce".

Wyborcy zdecydują, kto wygra wybory i kto będzie tworzył rząd. Sondaże wskazują na to, że Grzegorz Schetyna przy tworzeniu rządu nie będzie miał wiele do powiedzenia (...) Perspektywa władzy dla KO jest dosyć odległa, stąd takie skupienie uwagi na problemach wewnętrznych. Dlatego można to czytać w kontekście gier personalnych. To być może tłumaczy, dlaczego tak trudno im się zdobyć na program, który by zaczął do nich przekonywać. Jedni powtarzają hasła bez pokrycia i wiarygodności, a inni mają problem, żeby sobie przypomnieć, jakie mają hasła

- mówił. 

Media donoszą, że Kidawa- Błońska będzie zgłoszona na prezydenta RP a ten ruch ma zablokować Donalda Tuska.

Te rozważania wewnętrzne są na tyle wewnętrzne, że szkoda tracić czas i emocje

- stwierdził.

Pytanie, zdaniem Czabańskiego jest takie, czy PO jest siłą polityczną poważną czy najpoważniejszą.

Najpoważniejsza, zgoda, bo najsilniejsza w sondażach, ale czy poważna? To mnie zresztą martwi, ponieważ debata publiczna ze względu na stan opozycji jest mocno zubożona (...) Zawsze lepiej przedyskutować i "obejrzeć pod światło" różne argumenty. Tutaj rola opozycji mogłaby być bardzo pożyteczna. Niestety tej roli nie spełnia

- stwierdził.

Na pytanie, czy SLD zaczyna "deptać PO po piętach" zaznaczył, że "tak, jak kiedyś prezydent Wałęsa zdołał reaktywować, na nasze nieszczęście, lewą nogę - jak to nazywał - tutaj też takie procesy następują".

To dla przyszłości polskiej sceny politycznej nie jest dobre, a polityka PO do tego prowadzi

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Tragiczny bilans koronawirusa w Belgii. Minionej doby zmarły 123 zakażone osoby

/ pixabay.com/ValdasMinkins

  

W ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem w Belgii stwierdzono u 1189 kolejnych osób, a wskutek infekcji zmarły kolejne 123 osoby - poinformowały w środę belgijskie władze.

Łącznie z powodu wywoływanej przez koronawirusa choroby Covid-19 w Belgii zmarło dotąd 828 osób. Ponad 90 proc. ofiar śmiertelnych to osoby w wieku powyżej 65 lat.

Hospitalizowanych jest 4995 pacjentów, w tym 1088 na oddziałach intensywnej terapii. W ciągu ostatniego dnia 67 nowych pacjentów zostało zabranych na oddziały intensywnej terapii. 834 chorych korzysta z respiratora. Liczba ta wzrosła o 48. Ponad 50 proc. łóżek na intensywnej terapii w całym kraju jest obecnie zajętych.

Szpitale w ciągu doby opuściło 436 osób. To rekordowa liczba wypisanych w ciągu doby osób.

Od początku epidemii w Belgii zdiagnozowano 13964 przypadki Covid-19, ale ponieważ testy nie są robione wszystkim, uważa się, że rzeczywisty wskaźnik infekcji jest wyższy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts