Czabański: Opozycja jest silna w sondażach, ale czy poważna? "Perspektywa władzy dla KO odległa"

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

"To wyborcy zdecydują, kto wygra wybory i kto będzie tworzył rząd. Sondaże wskazują na to, że Grzegorz Schetyna przy tworzeniu rządu nie będzie miał wiele do powiedzenia (...) Perspektywa władzy dla KO jest dosyć odległa, stąd takie skupienie uwagi na problemach wewnętrznych" - mówił przewodniczący Rady Mediów Narodowych i kandydat Zjednoczonej Prawicy Krzysztof Czabański w rozmowie z Katarzyną Gójską w "Sygnałach dnia" Radiowej Jedynki. Postawił też pytanie, czy PO jest siłą polityczną poważną czy najpoważniejszą. "Najpoważniejsza, zgoda, bo najsilniejsza w sondażach, ale czy poważna? To mnie zresztą martwi, ponieważ debata publiczna ze względu na stan opozycji jest mocno zubożona" - stwierdził.

Krzysztof Czabański zapytany o to, jak postrzega rolę Kidawy-Błońskiej po piątkowej konwencji PO: czy Grzegorz Schetyna poprzez tę kandydaturę chce zablokować powrót Donalda Tuska i uratować fotel szefa partii dla siebie, stwierdził, że: "Schetyna może mówić, co chce".

Wyborcy zdecydują, kto wygra wybory i kto będzie tworzył rząd. Sondaże wskazują na to, że Grzegorz Schetyna przy tworzeniu rządu nie będzie miał wiele do powiedzenia (...) Perspektywa władzy dla KO jest dosyć odległa, stąd takie skupienie uwagi na problemach wewnętrznych. Dlatego można to czytać w kontekście gier personalnych. To być może tłumaczy, dlaczego tak trudno im się zdobyć na program, który by zaczął do nich przekonywać. Jedni powtarzają hasła bez pokrycia i wiarygodności, a inni mają problem, żeby sobie przypomnieć, jakie mają hasła

- mówił. 

Media donoszą, że Kidawa- Błońska będzie zgłoszona na prezydenta RP a ten ruch ma zablokować Donalda Tuska.

Te rozważania wewnętrzne są na tyle wewnętrzne, że szkoda tracić czas i emocje

- stwierdził.

Pytanie, zdaniem Czabańskiego jest takie, czy PO jest siłą polityczną poważną czy najpoważniejszą.

Najpoważniejsza, zgoda, bo najsilniejsza w sondażach, ale czy poważna? To mnie zresztą martwi, ponieważ debata publiczna ze względu na stan opozycji jest mocno zubożona (...) Zawsze lepiej przedyskutować i "obejrzeć pod światło" różne argumenty. Tutaj rola opozycji mogłaby być bardzo pożyteczna. Niestety tej roli nie spełnia

- stwierdził.

Na pytanie, czy SLD zaczyna "deptać PO po piętach" zaznaczył, że "tak, jak kiedyś prezydent Wałęsa zdołał reaktywować, na nasze nieszczęście, lewą nogę - jak to nazywał - tutaj też takie procesy następują".

To dla przyszłości polskiej sceny politycznej nie jest dobre, a polityka PO do tego prowadzi

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jak uniknąć koronawirusa? Ekspert zaleca: Mycie rąk, zakrywanie twarzy

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Jak uchronić się przed koronawirusem? Dr John Wiesman, sekretarz zdrowia w stanie Waszyngton - gdzie potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w USA - mówi, że opinia publiczna powinna robić „to, co robisz w każde przeziębienie i grypę”.

Czyli, krótko mówiąc, potrzebne jest częste mycie rąk mydłem i wodą przez co najmniej 20 sekund.

- Jeśli czujesz się chory, zakryj twarz podczas kaszlu lub kichania. Ale nie używaj rąk. Użyj zgiętego łokcia lub chusteczki, którą natychmiast wyrzucisz

- przestrzega dr Wiesman. 

WHO zaleca także pozostawanie w odległości co najmniej 1 metra od każdego, kto może być zakażony.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach wzrosła do 1665 - poinformowała dziś chińska Narodowa Komisja Zdrowia. W ostatnich 24 godzinach bilans ten zwiększył się o 142 osoby. Komisja podała, że 139 nowych przypadków śmiertelnych miało miejsce w centralnej prowincji Hubei, gdzie przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia koronawirusa.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CNN, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts