Jaka jest "Duchowa misja Polski"? Nowa książka Wincentego Łaszewskiego

"Duchowa misja Polski. Proroctwa i wizje", Wydawnictwo Fronda / fot. mat.pras.

  

Wielki naród – grzeszników. Tyle razy przyszło nam zawieść oczekiwania Nieba ale Opatrzność wciąż pokłada w nas swoje nadzieje. Dlaczego właśnie my? Jaka jest nasza misja? Dlaczego pan Bóg wysyła do nas swoich proroków, by nam o niej przypominali? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy w najnowszej książce Wincentego Łaszewskiego "Duchowa misja Polski".

Dawne proroctwa zapowiadają, że polski naród dożyje ostatniej starości świata. Będzie pracował ku Bożej chwale jeszcze w ostatnim dniu historii stworzenia - jeżeli tylko pozwolimy Bogu na spełnienie się Jego planów. Wypełni się nasza narodowa misja. Pojawi się „iskra”. Bóg dojrzy ogień, który zabłyśnie wśród nas. Rozleje się po świecie i zapłonie. Czym będzie ów ogień? Czy będzie to dla Boga znak, że „wypełniło się”, że Kościół i świat zostały napełnione Duchem, jak po brzegi była Nim wypełniona Maryja? 

Zgodnie z zapowiedzią wielkiego papieża Jana Pawła II dzięki iskrze z Polski Jezus będzie mógł znów przyjść na ziemię. Tak jak przygotowana na Jego narodzenie była Maryja, tak przygotowany na Jego przyjście będzie Kościół - uświęciciel świata.

Świadkowie tajemnicy, którym dane było zajrzeć za zasłonę czasu, opisani w książce "Duchowa misja Polski" to m.in. Americo Lopez-Ortiz, Marie Taigi, Elena Aiello, Elena Leonardi, Ojciec Pio, ojciec Eustachiusz, Nimfa Suchońska, Mikołaj Sikatka, Wanda Malczewska, Jan Cieplak i  bł. Bronisław Markiewicz, „Podlasianka”.

Inni święci i wizjonerzy to  św. Faustyna Kowalska, August Kardynał Hlond, Stefan Kardynał Wyszyński, Zofia Nosko, Czesław Klimuszko, Giulio Mancinelli, Lodovic Rocca, Zy, Łucja dos Santos, Teresa Neumann, Luciano Guerra, Małgorzata Alacoque, John Haffert, ks. Jan Bosko, Cindy Jacobs, abp. Zygmunt Szczęsny Feliński, Rozalia Celakówna.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Wydawnictwo Fronda, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Spurek w skowronkach po rezolucji szkalującej Polskę. Riposta Jakiego? Kubeł zimnej wody!

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska / rpo.gov.pl

  

Parlament Europejski przyjął dzisiaj rezolucję krytykującą Polskę za projekt ustawy dotyczący edukacji seksualnej. Eurodeputowana z Polski Sylwia Spurek informację o tym ogłosiła z aprobatą - tymczasem Patryk Jaki zwrócił uwagę na „nieścisłości”.

Za rezolucją głosowało 471 europosłów, 128 było przeciw, a 57 wstrzymało się od głosu. Pod projektem rezolucji podpisani są europosłowie największych frakcji w PE: EPL, Socjaliści i Demokraci, Odnowić Europę, Zieloni i GUE. 

PE wezwał w tym dokumencie, aby polski parlament wstrzymał się od przyjęcia proponowanego projektu ustawy oraz „zapewnił młodzieży dostęp do kompleksowej edukacji seksualnej”.

[polecam:http://niezalezna.pl/297258-dzisiejsza-rezolucja-to-jeden-wielki-skandal-ostra-reakcja-europoslow-na-krytykowanie-polski]

Niedługo po przyjętej rezolucji, głos w sprawie zabrała na Twitterze eurodeputowana Sylwia Spurek. Ochoczo poinformowała, że działania Parlamentu Europejskiego to „stawanie po stronie zdrowego rozsądku i równości”.

Nieroztropnie użyła również terminu „penalizacja” (rozszerzenie zakresu czynów uznanych za karalne - red.), na co zwrócili uwagę m.in. poseł elekt Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel oraz dziennikarz Marcin Makowski.

[polecam:http://niezalezna.pl/296479-biedron-naskarzyl-na-polske-a-pe-przygotowal-rezolucje-chodzi-o-edukacje-seksualna]

Do przegłosowanej rezolucji odniósł się we wpisie na Twitterze również europoseł PiS Patryk Jaki. W czterech punktach zburzył narrację Spurek i jej towarzystwa.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl