W przyszłym roku nie będzie 13-tej emeryty? Brudziński dementuje fake newsy

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- To ewidentna bzdura - będzie nowelizacja budżetu i 13-ta emerytura na przyszły rok będzie w nim ujęta - powiedział w rozmowie z Katarzyną Gójską w Radiowej Jedynce szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński, odnosząc się do informacji, że w 2020 roku nie będzie "trzynastki" dla emerytów.

W sobotę w Lublinie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, podczas której przemawiali m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński, była premier Beata Szydło i premier Mateusz Morawiecki, Wśród propozycji złożonych przez tych polityków są m.in. podniesienie pensji minimalnej do 3 tys. zł na koniec 2020 r., a na koniec 2023 r. do 4 tys. zł, podwójna trzynasta emerytura w 2021 r. oraz pełne dopłaty do hektara dla rolników.

Joachim Brudziński podkreślił w Radiowej Jedynce, że "Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która pokazuje Polakom program i go realizuje - tak było w 2015 roku".

Jesteśmy partią odpowiedzialną i to nie jest tak, ze rzucamy hasła, jak nasi konkurenci. Będziemy te w pewnym skrócie przedstawione postulaty rozwijać. W sobotę odbędzie się konwencja w Łodzi, będzie ona poświęcona rodzinie. Widzimy, nie tylko my, ale i ONZ, że jest zagrożenie niskim poziomem dzietności

- dodał.

Szef sztabu wyborczego PiS wskazał, że "program >>Rodzina 500 plus<< został bardzo dobrze przyjęty i bardzo dobrze rozdysponowany - zwłaszcza na wsiach".

Tu nie chodzi o rozdawnictwo - my mówimy o systemie, który spowoduje, że młodzi ludzie będą chcieli zostawać w Polsce i tu zakładać rodziny". 

Pomysł zniesienia podatku PIT dla ludzi do 26 roku życia - chodzi o to, żeby tutaj młodym ludziom opłacało się zakładać działalność gospodarczą, Stawia się nam zarzut, że jesteśmy partią, która walczy z polską przedsiębiorczością - to piramidalna bzdura. W najbliższych dniach będziemy omawiać propozycje, które mają służyć wsparciu polskiej przedsiębiorczości

- mówił.

Europoseł - odnosząc się do informacji, że 13-stej emerytury nie będzie w przyszłym roku - podkreślił, że "to ewidentna bzdura - będzie nowelizacja budżetu i 13-sta emerytura na przyszły rok będzie w nim ujęta".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jak uniknąć koronawirusa? Ekspert zaleca: Mycie rąk, zakrywanie twarzy

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Jak uchronić się przed koronawirusem? Dr John Wiesman, sekretarz zdrowia w stanie Waszyngton - gdzie potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w USA - mówi, że opinia publiczna powinna robić „to, co robisz w każde przeziębienie i grypę”.

Czyli, krótko mówiąc, potrzebne jest częste mycie rąk mydłem i wodą przez co najmniej 20 sekund.

- Jeśli czujesz się chory, zakryj twarz podczas kaszlu lub kichania. Ale nie używaj rąk. Użyj zgiętego łokcia lub chusteczki, którą natychmiast wyrzucisz

- przestrzega dr Wiesman. 

WHO zaleca także pozostawanie w odległości co najmniej 1 metra od każdego, kto może być zakażony.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach wzrosła do 1665 - poinformowała dziś chińska Narodowa Komisja Zdrowia. W ostatnich 24 godzinach bilans ten zwiększył się o 142 osoby. Komisja podała, że 139 nowych przypadków śmiertelnych miało miejsce w centralnej prowincji Hubei, gdzie przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia koronawirusa.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CNN, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts