W przyszłym roku nie będzie 13-tej emeryty? Brudziński dementuje fake newsy

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- To ewidentna bzdura - będzie nowelizacja budżetu i 13-ta emerytura na przyszły rok będzie w nim ujęta - powiedział w rozmowie z Katarzyną Gójską w Radiowej Jedynce szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński, odnosząc się do informacji, że w 2020 roku nie będzie "trzynastki" dla emerytów.

W sobotę w Lublinie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, podczas której przemawiali m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński, była premier Beata Szydło i premier Mateusz Morawiecki, Wśród propozycji złożonych przez tych polityków są m.in. podniesienie pensji minimalnej do 3 tys. zł na koniec 2020 r., a na koniec 2023 r. do 4 tys. zł, podwójna trzynasta emerytura w 2021 r. oraz pełne dopłaty do hektara dla rolników.

Joachim Brudziński podkreślił w Radiowej Jedynce, że "Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która pokazuje Polakom program i go realizuje - tak było w 2015 roku".

Jesteśmy partią odpowiedzialną i to nie jest tak, ze rzucamy hasła, jak nasi konkurenci. Będziemy te w pewnym skrócie przedstawione postulaty rozwijać. W sobotę odbędzie się konwencja w Łodzi, będzie ona poświęcona rodzinie. Widzimy, nie tylko my, ale i ONZ, że jest zagrożenie niskim poziomem dzietności

- dodał.

Szef sztabu wyborczego PiS wskazał, że "program >>Rodzina 500 plus<< został bardzo dobrze przyjęty i bardzo dobrze rozdysponowany - zwłaszcza na wsiach".

Tu nie chodzi o rozdawnictwo - my mówimy o systemie, który spowoduje, że młodzi ludzie będą chcieli zostawać w Polsce i tu zakładać rodziny". 

Pomysł zniesienia podatku PIT dla ludzi do 26 roku życia - chodzi o to, żeby tutaj młodym ludziom opłacało się zakładać działalność gospodarczą, Stawia się nam zarzut, że jesteśmy partią, która walczy z polską przedsiębiorczością - to piramidalna bzdura. W najbliższych dniach będziemy omawiać propozycje, które mają służyć wsparciu polskiej przedsiębiorczości

- mówił.

Europoseł - odnosząc się do informacji, że 13-stej emerytury nie będzie w przyszłym roku - podkreślił, że "to ewidentna bzdura - będzie nowelizacja budżetu i 13-sta emerytura na przyszły rok będzie w nim ujęta".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rzucił pustą plastikową butelką w policjanta. Odpowie za użycie przemocy

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere/CC0 Public Domain

  

Na toczącym się w Moskwie procesie dotyczącym niedawnych protestów politycznych i domniemanej przemocy wobec policjanta oskarżyciel poprosił dzisiaj o cofnięcie sprawy karnej do prokuratury. Oskarżonym w tej sprawie jest Ajdar Gubajdulin.

Zarzuty wobec niego dotyczą usiłowania użycia przemocy wobec policjanta. Gubajdulin rzucił plastikową butelką, która jednak nikogo nie trafiła.

Jego proces rozpoczął się we wtorek, ale tego samego dnia odroczono posiedzenie o jeden dzień.

Jak powiedział mediom adwokat Maksim Paszkow, spór dotyczy teraz kwestii, czy rzucona plastikowa butelka była pełna, czy pusta.

Obrona argumentuje, że pusta butelka ważąca 20 gramów nie mogła nawet hipotetycznie wyrządzić żadnych szkód.

Ta kolejna sprawa karna, w której pojawia się oskarżenie o przemoc wobec policjanta, jest uważnie śledzona ze względu na los osób, wobec których po moskiewskich protestach zapadły już wyroki. W każdym przypadku są to wyroki pozbawienia wolności, poczynając od kar dwóch lat kolonii karnej.

Coraz większego rozgłosu nabiera sprawa aktora Pawła Ustinowa, skazanego za domniemane użycie siły wobec funkcjonariusza na 3,5 roku kolonii karnej.

Na jego procesie sąd nie zgodził się na rozpatrzenie nagrania wideo, na którym widać, że w chwili zatrzymania Ustinow nie stawiał oporu.

Aktor zapewnia, że nie uczestniczył w demonstracji, a na Plac Puszkina, gdzie policja zatrzymywała protestujących, przyszedł na spotkanie służbowe.

Kampanię w obronie Ustinowa zaczęli prowadzić w Rosji aktorzy i celebryci. Ta fala solidarności już jest porównywana do kampanii w obronie dziennikarza śledczego Iwana Gołunowa, oskarżonego o przestępstwa narkotykowe i później uwolnionego. Nie brak głosów, że solidarność środowiska i wideo ze sceną zatrzymania doprowadzą do zmiany wyroku wobec Ustinowa.

W jego obronie wypowiedział się w środę parlamentarzysta Andriej Turczak, zasiadający we władzach rządzącej Jednej Rosji. Turczak powiedział, że widział nagrania z miejsca zatrzymania Ustinowa.

"Chłopak po prostu stał koło metra" - ocenił parlamentarzysta, przyznając, że z nagrań wynika, że Ustinow nie naruszał porządku publicznego.

Przed budynkiem administracji (kancelarii) prezydenta Władimira Putina rozpoczęły się w środę jednoosobowe pikiety w obronie aktora. Uczestnicy tych pikiet trzymają plakaty z hasłem: "Wolność dla Pawła Ustinowa".

O użycie przemocy podczas zatrzymania na demonstracji w Moskwie 3 sierpnia oskarżył Ustinowa funkcjonariusz gwardii narodowej (Rosgwardii). 24-letni aktor, do tej pory znany z epizodycznych ról, sam wcześniej był gwardzistą w ramach obowiązkowej służby wojskowej; w 2018 roku uczestniczył w działaniach porządkowych podczas piłkarskich mistrzostw świata.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl