W przyszłym roku nie będzie 13-tej emeryty? Brudziński dementuje fake newsy

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- To ewidentna bzdura - będzie nowelizacja budżetu i 13-ta emerytura na przyszły rok będzie w nim ujęta - powiedział w rozmowie z Katarzyną Gójską w Radiowej Jedynce szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński, odnosząc się do informacji, że w 2020 roku nie będzie "trzynastki" dla emerytów.

W sobotę w Lublinie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, podczas której przemawiali m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński, była premier Beata Szydło i premier Mateusz Morawiecki, Wśród propozycji złożonych przez tych polityków są m.in. podniesienie pensji minimalnej do 3 tys. zł na koniec 2020 r., a na koniec 2023 r. do 4 tys. zł, podwójna trzynasta emerytura w 2021 r. oraz pełne dopłaty do hektara dla rolników.

Joachim Brudziński podkreślił w Radiowej Jedynce, że "Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która pokazuje Polakom program i go realizuje - tak było w 2015 roku".

Jesteśmy partią odpowiedzialną i to nie jest tak, ze rzucamy hasła, jak nasi konkurenci. Będziemy te w pewnym skrócie przedstawione postulaty rozwijać. W sobotę odbędzie się konwencja w Łodzi, będzie ona poświęcona rodzinie. Widzimy, nie tylko my, ale i ONZ, że jest zagrożenie niskim poziomem dzietności

- dodał.

Szef sztabu wyborczego PiS wskazał, że "program >>Rodzina 500 plus<< został bardzo dobrze przyjęty i bardzo dobrze rozdysponowany - zwłaszcza na wsiach".

Tu nie chodzi o rozdawnictwo - my mówimy o systemie, który spowoduje, że młodzi ludzie będą chcieli zostawać w Polsce i tu zakładać rodziny". 

Pomysł zniesienia podatku PIT dla ludzi do 26 roku życia - chodzi o to, żeby tutaj młodym ludziom opłacało się zakładać działalność gospodarczą, Stawia się nam zarzut, że jesteśmy partią, która walczy z polską przedsiębiorczością - to piramidalna bzdura. W najbliższych dniach będziemy omawiać propozycje, które mają służyć wsparciu polskiej przedsiębiorczości

- mówił.

Europoseł - odnosząc się do informacji, że 13-stej emerytury nie będzie w przyszłym roku - podkreślił, że "to ewidentna bzdura - będzie nowelizacja budżetu i 13-sta emerytura na przyszły rok będzie w nim ujęta".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Prasa w Rosji: Gazprom zapłaci PGNiG

Zdjęcie ilustracyjne / RG72; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

  

"Niezawisimaja Gazieta" komentując decyzję sądu arbitrażowego w Sztokholmie w sporze między Gazpromem a PGNiG prognozuje, że rosyjski koncern zapłaci żądane sumy, tak jak było to w sporze z Ukrainą, ale Polska nie wycofa w zamian sprzeciwu wobec Nord Stream 2.

"Można przypuszczać, że Gazprom zapłaci i tym razem, aby wycofać pretensje jednego z najbardziej zajadłych przeciwników budowy Nord Stream 2" - ocenia gazeta. Zarazem, powołując się na ekspertów przyznaje, że "nawet hipotetyczne wypłacenie Polsce 1,5 mld USD nie jest głównym argumentem" w doprowadzeniu do końca budowy Nord Stream 2.

Zdaniem analityka Aleksieja Kałaczewa Gazprom ma "bardzo małe szanse", by skutecznie odwołać się od decyzji arbitrażu, tym mniejsze, że "wcześniej apelacje dotyczące pretensji ukraińskiego Naftohazu zakończyły się niepowodzeniem". Analityk prognozuje, że "trzeba będzie zapłacić", ponieważ niewykonanie decyzji sądu "grozi utratą reputacji odpowiedzialnego kontrahenta".

"Oczywiście, rewidowanie cen wstecz o kilka lat jest dziwne, jednak rozbieżność pomiędzy cenami z długoterminowych kontraktów i cenami na dzisiejszym nasyconym podażą rynku jest dotkliwie wielka"

- uważa Kałaczew. Jego zdaniem Gazprom powinien był "bardziej elastycznie i częściej iść na rękę swoim kontrahentom w rewidowaniu cen".

[polecam:https://niezalezna.pl/319848-prezes-pgnig-komentuje-zwyciestwo-z-gazpromem-ceny-byly-za-wysokie-i-nierynkowe]

Inny ekspert Piotr Puszkariow ocenił, że "mało prawdopodobne jest", by Gazprom w zamian za uiszczenie roszczeń uzyskał wycofanie sprzeciwu Polski wobec Nord Stream 2. Byłaby to "zbyt wysoka cena, biorąc pod uwagę to, że Nord Stream 2 i tak na pewno zostanie uruchomiony" - powiedział rozmówca "NG". Jego zdaniem "uda się obejść" takie przeszkody, jak sankcje amerykańskie wobec europejskich koncernów zaangażowanych w budowę czy "wprowadzenie podobnych ograniczeń ze strony USA wobec firm-konsumentów", i stanowisko Polski nie jest w tych kwestiach decydujące.

Rosyjski dziennik przypomina, że Polska "aktywnie przeciwstawia się +monopolowi+ Gazpromu w Europie" i że udało się jej w zeszłym roku zablokować część dostaw gazu z Rosji przez (gazociąg) OPAL". Ekspert rynku gazowego Aleksiej Griwacz powiedział "NG", że z powodu "antyrosyjskiej polityki władz polskich faktycznie sparaliżowana została normalna partnerska współpraca dotycząca kontraktów długoterminowych".

PGNiG poinformowało w poniedziałek, że wygrało w arbitrażu spór z Gazpromem. Wyrok sądu w Sztokholmie oznacza, że ceny płacone za rosyjski gaz w ramach kontraktu jamalskiego były za wysokie i nierynkowe - oświadczył prezes PGNiG Jerzy Kwieciński na konferencji prasowej.

[polecam:https://niezalezna.pl/319839-zwyciestwo-pgnig-gazprom-musi-obnizyc-cene-za-gaz-dla-polski-i-oddac-15-mld-dolarow]

PGNiG szacuje, iż będzie mogło odzyskać ok. 1,5 mld dolarów czyli ok. 6,2 mld zł po dzisiejszym kursie nadpłaty za okres od 1 listopada 2014 r. do 29 lutego 2020 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts