Znów to zrobili. Kolejny polityk Koalicji Obywatelskiej ma problemy z „szóstką Schetyny”

Koalicja Obywatelska - zdjęcie ilustracyjne / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Politycy Koalicji Obywatelskiej w ostatnich dniach mieli problemy z podaniem „szóstki Schetyny”, czy też swojego hasła wyborczego… Wydawałoby się, że po kolejnych kompromitacjach członkowie KO nauczą się założeń „sześciopaku” na pamięć. Najwyraźniej nie wzięli sobie tego do serca.

Podstawą programu wyborczego Koalicji Obywatelskiej jest tzw. szóstka Schetyny, czyli pakiet propozycji, które lider PO zaprezentował w lipcu podczas Forum Programowego w Warszawie. Sam jej twórca nie pamiętał co wchodzi w skład "szeciopaku".

Składają się na nią propozycje zmian w obszarach: "wolności i demokracji", "przyjaznej szkoły", "czystego powietrza i wody", programy: "wyższa płaca" oraz "europejska ochrona zdrowia", a także program dla seniorów. Schetyna opowiedział się także wówczas za zniesieniem zakazu handlu w niedzielę oraz związkami partnerskimi.

Czołowi politycy nie potrafili wymienić sześciu haseł z programu "sześciopaku. Nie lepiej było już po ogłoszeniu hasła wyborczego. Wydawałoby się, że hasło prosto zapamiętać. Okazuje się, że niekoniecznie

Ależ wpadka Święcickiego. Nie znał... hasła wyborczego Koalicji Obywatelskiej! WIDEO


Ależ wpadka Święcickiego. Nie znał... hasła wyborczego Koalicji Obywatelskiej! WIDEO

Dziś w „Woronicza 17” o sprawę został zapytany Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej.

Prowadzący zapytał, dlaczego kandydaci Koalicji Obywatelskiej nie znają „szóstki Schetyny”.

„To było jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnego programu”

– odpowiedział z rozbrajającą szczerością Joński.

Goście programu tę odpowiedź przywitali gromkim śmiechem.

Jednak to nie był koniec problemów. Polityka KO zapytano o tę szóstkę. I były schody.

Zapytany o to, czy zna „sześciopak” odparł: „powiedzmy, że tak”. W studio znów śmiech.

Usiłował tłumaczyć, że każdy kandydat powinien znać parę punktów, „nie musi wiedzieć wszystkiego”.

Poproszony o wymienienie szóstki zaczął wyliczać:

Zaczynamy od płacy minimalnej, wyższe płace. Kolejny punkt służba zdrowia – skrócenie kolejek, trzeci to jest czyste powietrze – wymiana pieców, czwarty – państwo prawa – rozmowy o Trybunale Konstytucyjnym, szósty punkt, istotny łazienki dla domu, bieżąca woda. Milion ludzi w Polsce nie ma łazienki, nie ma prawie pół miliona ludzi bieżącej wody. My zbudowaliśmy 136 stron programu i między innymi to jest dla mnie szalenie istotne

– mówił.

"Panie Dariuszu, a gdzie związki partnerskie. Pan mówi o wodzie, a tego nie było w programie" – pytał Jacek Łęski. – Ustaliliśmy, że pan również nie zna „szóstki Schetyny” – dodał dziennikarz.

Ale czego oczekiwać od szeregowych polityków KO, jeśli sam Schetyna nie wie, co jest w „sześciopaku Schetyny”?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rzucił pustą plastikową butelką w policjanta. Odpowie za użycie przemocy

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere/CC0 Public Domain

  

Na toczącym się w Moskwie procesie dotyczącym niedawnych protestów politycznych i domniemanej przemocy wobec policjanta oskarżyciel poprosił dzisiaj o cofnięcie sprawy karnej do prokuratury. Oskarżonym w tej sprawie jest Ajdar Gubajdulin.

Zarzuty wobec niego dotyczą usiłowania użycia przemocy wobec policjanta. Gubajdulin rzucił plastikową butelką, która jednak nikogo nie trafiła.

Jego proces rozpoczął się we wtorek, ale tego samego dnia odroczono posiedzenie o jeden dzień.

Jak powiedział mediom adwokat Maksim Paszkow, spór dotyczy teraz kwestii, czy rzucona plastikowa butelka była pełna, czy pusta.

Obrona argumentuje, że pusta butelka ważąca 20 gramów nie mogła nawet hipotetycznie wyrządzić żadnych szkód.

Ta kolejna sprawa karna, w której pojawia się oskarżenie o przemoc wobec policjanta, jest uważnie śledzona ze względu na los osób, wobec których po moskiewskich protestach zapadły już wyroki. W każdym przypadku są to wyroki pozbawienia wolności, poczynając od kar dwóch lat kolonii karnej.

Coraz większego rozgłosu nabiera sprawa aktora Pawła Ustinowa, skazanego za domniemane użycie siły wobec funkcjonariusza na 3,5 roku kolonii karnej.

Na jego procesie sąd nie zgodził się na rozpatrzenie nagrania wideo, na którym widać, że w chwili zatrzymania Ustinow nie stawiał oporu.

Aktor zapewnia, że nie uczestniczył w demonstracji, a na Plac Puszkina, gdzie policja zatrzymywała protestujących, przyszedł na spotkanie służbowe.

Kampanię w obronie Ustinowa zaczęli prowadzić w Rosji aktorzy i celebryci. Ta fala solidarności już jest porównywana do kampanii w obronie dziennikarza śledczego Iwana Gołunowa, oskarżonego o przestępstwa narkotykowe i później uwolnionego. Nie brak głosów, że solidarność środowiska i wideo ze sceną zatrzymania doprowadzą do zmiany wyroku wobec Ustinowa.

W jego obronie wypowiedział się w środę parlamentarzysta Andriej Turczak, zasiadający we władzach rządzącej Jednej Rosji. Turczak powiedział, że widział nagrania z miejsca zatrzymania Ustinowa.

"Chłopak po prostu stał koło metra" - ocenił parlamentarzysta, przyznając, że z nagrań wynika, że Ustinow nie naruszał porządku publicznego.

Przed budynkiem administracji (kancelarii) prezydenta Władimira Putina rozpoczęły się w środę jednoosobowe pikiety w obronie aktora. Uczestnicy tych pikiet trzymają plakaty z hasłem: "Wolność dla Pawła Ustinowa".

O użycie przemocy podczas zatrzymania na demonstracji w Moskwie 3 sierpnia oskarżył Ustinowa funkcjonariusz gwardii narodowej (Rosgwardii). 24-letni aktor, do tej pory znany z epizodycznych ról, sam wcześniej był gwardzistą w ramach obowiązkowej służby wojskowej; w 2018 roku uczestniczył w działaniach porządkowych podczas piłkarskich mistrzostw świata.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl