Znów to zrobili. Kolejny polityk Koalicji Obywatelskiej ma problemy z „szóstką Schetyny”

Koalicja Obywatelska - zdjęcie ilustracyjne / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Politycy Koalicji Obywatelskiej w ostatnich dniach mieli problemy z podaniem „szóstki Schetyny”, czy też swojego hasła wyborczego… Wydawałoby się, że po kolejnych kompromitacjach członkowie KO nauczą się założeń „sześciopaku” na pamięć. Najwyraźniej nie wzięli sobie tego do serca.

Podstawą programu wyborczego Koalicji Obywatelskiej jest tzw. szóstka Schetyny, czyli pakiet propozycji, które lider PO zaprezentował w lipcu podczas Forum Programowego w Warszawie. Sam jej twórca nie pamiętał co wchodzi w skład "szeciopaku".

Składają się na nią propozycje zmian w obszarach: "wolności i demokracji", "przyjaznej szkoły", "czystego powietrza i wody", programy: "wyższa płaca" oraz "europejska ochrona zdrowia", a także program dla seniorów. Schetyna opowiedział się także wówczas za zniesieniem zakazu handlu w niedzielę oraz związkami partnerskimi.

Czołowi politycy nie potrafili wymienić sześciu haseł z programu "sześciopaku. Nie lepiej było już po ogłoszeniu hasła wyborczego. Wydawałoby się, że hasło prosto zapamiętać. Okazuje się, że niekoniecznie

Ależ wpadka Święcickiego. Nie znał... hasła wyborczego Koalicji Obywatelskiej! WIDEO


Ależ wpadka Święcickiego. Nie znał... hasła wyborczego Koalicji Obywatelskiej! WIDEO

Dziś w „Woronicza 17” o sprawę został zapytany Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej.

Prowadzący zapytał, dlaczego kandydaci Koalicji Obywatelskiej nie znają „szóstki Schetyny”.

„To było jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnego programu”

– odpowiedział z rozbrajającą szczerością Joński.

Goście programu tę odpowiedź przywitali gromkim śmiechem.

Jednak to nie był koniec problemów. Polityka KO zapytano o tę szóstkę. I były schody.

Zapytany o to, czy zna „sześciopak” odparł: „powiedzmy, że tak”. W studio znów śmiech.

Usiłował tłumaczyć, że każdy kandydat powinien znać parę punktów, „nie musi wiedzieć wszystkiego”.

Poproszony o wymienienie szóstki zaczął wyliczać:

Zaczynamy od płacy minimalnej, wyższe płace. Kolejny punkt służba zdrowia – skrócenie kolejek, trzeci to jest czyste powietrze – wymiana pieców, czwarty – państwo prawa – rozmowy o Trybunale Konstytucyjnym, szósty punkt, istotny łazienki dla domu, bieżąca woda. Milion ludzi w Polsce nie ma łazienki, nie ma prawie pół miliona ludzi bieżącej wody. My zbudowaliśmy 136 stron programu i między innymi to jest dla mnie szalenie istotne

– mówił.

"Panie Dariuszu, a gdzie związki partnerskie. Pan mówi o wodzie, a tego nie było w programie" – pytał Jacek Łęski. – Ustaliliśmy, że pan również nie zna „szóstki Schetyny” – dodał dziennikarz.

Ale czego oczekiwać od szeregowych polityków KO, jeśli sam Schetyna nie wie, co jest w „sześciopaku Schetyny”?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus we Włoszech: Ostrożność na lotniskach

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com

  

Choć epidemia koronawirusa najbardziej zagraża krajom azjatyckim, to jest państwo w Europie, które mocno odczuwa skutki tej choroby. To Włochy - wprowadza się tam nadzwyczajne środki ostrożności na lotniskach. Mimo to, wciąż informowani jesteśmy o kolejnych przypadkach koronawirusa w tym kraju.

Do 61 wzrosła liczba przypadków zarażenia koronawirusem we Włoszech - podały w sobotę służby medyczne. Ognisko zachorowań znajduje się w regionach Lombardia i Wenecja Euganejska na północy, gdzie zmarły dwie osoby. Jest już też pierwszy chory w Piemoncie.

Włochy są na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby przypadków groźnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków rośnie szybko. W ciągu niecałej doby zwiększyła się ponad trzykrotnie. Wśród zarażonych są lekarze.

Najwięcej zachorowań - 46, według najnowszych informacji, zanotowano w Lombardii, w tym także w rejonie Mediolanu. Również z Turynu, stolicy Piemontu napłynęła wiadomość o pierwszym w tym regionie chorym.

Wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Na nagraniu widzimy, jak służby lotniskowe badają temperaturę ciała podróżnym:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts