Katamaran US Navy z nową nazwą

/ zdj. ilustracyjne wikipedia.engpublic domain

  

Sekretarz Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych Richard V. Spencer poinformował, że najnowszy szybki katamaran transportowy (EPF) będzie nosił nazwę USNS Cody.

Nazwa ma na celu uhonorowanie miasta Cody w amerykańskim stanie Wyoming. Obywatele Cody są zagorzałymi zwolennikami silnej Marynarki Wojennej i Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, dlatego mam niewątpliwy honor nazwać tę jednostkę na cześć tego miasta  - oznajmił Richard V. Spencer.

Okręty klasy EPF, którym przedstawicielem jest USNS Cody, mają wyporność 1515 ton, długość 103 m. i szerokość 28.5 m. Jednostki stworzone są do transportu żołnierzy i sprzętu wojskowego z prędkością wynoszącą aż 43 węzły, dzięki czterem silnikom MTU 20V8000 M71L. Załogę stanowi 41 wojskowych. Katamaran może zabrać dodatkowo do 312 żołnierzy. Ponadto są w stanie zabrać ze sobą ładunek ważący nawet 600 ton. Zasięg okrętu wynosić ma 1 200 mil morskich. Na okręcie umieszczone zostanie lądowisko, z którego operować mogą śmigłowce transportowe Sikorsky CH-53E Super Stallion, Sikorsky CH-53K King Stallion, i wielozadaniowe śmigłowce morskie Sikorsky SH-60 Seahawk.

Do szybkiego desantowania na EPF umieszczono specjalnie na rufie rampę dla pojazdów. Stocznia Austal rozpocznie prace nad USNS Cody w połowie 2020 roku. 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Dlaczego Putin w Jerozolimie nie zaatakował Polski? Waszczykowski: Nikt nie podjął jego narracji

Witold Waszczykowski / fot. Jan Sroda/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Musimy się o tym przekonać w jego następnych wystąpieniach, czy będzie on rewidował swoją skrajną narrację, bo nikt nie chce tego podjąć i zaakceptować. Nawet ci, którzy jak Kantor byli organizatorami i inicjatorami tego wydarzenia, nie podjęli narracji Putina - ocenił przemówienie Władimira Putina były szef MSZ, a obecnie europoseł PiS Witold Waszczykowski w rozmowie z Niezalezna.pl.

Rosjanie, Ukraińcy, Białorusini, Polacy byli uznawani przez nazistów za podludzi. Narody słowiańskie miały być albo zniszczone albo stać się niewolnikami bez własnej kultury, pamięci historycznej i języka 

powiedział prezydent Rosji Władimir Putin podczas Światowego Forum Holokaustu w Jerozolimie.

Były szef MSZ, a obecnie europoseł PiS Witold Waszczykowski zapytany przez Niezalezna.pl, dlaczego tym razem Putin nie zaatakował Polski, a jego narracja uległa zmianie, ocenił, że Putin nie odniósł się do tego, co stało się na ziemiach polskich, co zrobili Niemcy Polakom.

Jest to zniekształcenie historii poprzez przemilczenie, ale rzeczywiście jest to dużo łagodniejsza forma, niż robił to w ostatnim czasie, kiedy bezpośrednio atakował Polskę i oskarżał nasz kraj o współwinę w wybuchu II wojny światowej

- dodał.

Zdaniem Witolda Waszczykowskiego Putin "mógł mieć świadomość, że w czasie tej konferencji nie ma klimatu, żeby przyłączyć się do oskarżeń wobec Polski".

Być może miał informację, jak będzie wyglądało przemówienie Mike Pence'a, który wziął w obronę Polskę. Być może Putin nie chciał brzmieć skrajnie inaczej. Antypolskich akcentów nie było też w wystąpieniu premiera Izraela oraz innych mówców. Być może Putin nie chciał zachować się skrajnie i odejść od linii, która była wśród mówców. Jest to małe światełko w tunelu, być może, rozumie, iż jego narracja przegrywa z potężną narracją całego świata

- mówił.

Witold Waszczykowski podkreślił, że "musimy się o tym przekonać w jego następnych wystąpieniach, czy będzie on rewidował swoją skrajną narrację, bo nikt nie chce tego podjąć i zaakceptować".

Nawet ci, którzy jak Kantor, byli organizatorami i inicjatorami tego wydarzenia, nie podjęli narracji Putina

- zakończył były szef MSZ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts