Tajlandia zwiększa budżet obronny

/ flickr.com

  

Rząd w Bangkoku ma zamiar zatwierdzić budżet obronny na rok 2020 w wysokości 7.6 mld dolarów. Oznacza to wzrost wydatków o 2.7 proc. w porównaniu z br., kiedy to przeznaczano 7.4 mld dolarów na obronność.

Według projektu budżetu,  tajski rząd ma zamiar przeznaczyć 1.3 proc. PKB na obronność. Z kwoty 7.6 mld dolarów aż 3.7 mld (49 proc. całego budżetu) ma trafić do Królewskich Tajskich Wojsk Lądowych (RTA). Sytuacja, w której niemal połowa wydatków ma trafić do wojsk lądowych nie jest zaskakujące biorąc pod uwagę fakt powstania muzułmańskich Malajów w południowych prowincjach Tajlandii. Do tej operacji rząd w Bangkoku oddelegował niemal 60 tysięcy żołnierzy. Poza wydatkami operacyjnymi część z funduszy przeznaczona będzie na realizację Planu Modernizacji Technicznej. Zakłada on m.in. modernizację zarówno wojsk lądowych jak i powietrznych oraz komponentu morskiego. Wypełnienie tych zobowiązań będzie jednak utrudnione biorąc pod uwagę fakt, że Tajlandia przeznacza jedynie 15 proc. budżetu na zakup bądź modernizację sprzętu wojskowego. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Opozycja chce spotkania z prezydentem

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Liderzy trzech klubów opozycyjnych: KO, Lewicy i PSL-Kukiz15 - zaapelował do prezydenta o spotkanie w sprawie noweli ustaw sądowych. Oczekują też, że prezydent zawetuje ustawę.

Sejm odrzucił w czwartek sprzeciw Senatu wobec tzw. ustawy sądowej, w wyniku czego ustawa trafi do prezydenta. Liderzy trzech klubów opozycyjnych - Borys Budka (KO), Krzysztof Gawkowski (Lewica) i Piotr Zgorzelski (PSL-Kukiz15) - zorganizowali po głosowaniach w Sejmie wspólną konferencję prasową.

"W tym miejscu potrzebne jest wspólne stanowisko wszystkich klubów opozycyjnych, w tym miejscu potrzebny jest jeden głos, który pokaże opinii publicznej, że wszyscy jesteśmy po tej samej stronie, po stronie Polski demokratycznej i po stronie Polski, która chce dalszej integracji z Unią Europejską"

- powiedział Budka.

"Stąd nasze oczekiwanie od prezydenta niezwłocznego spotkania z przedstawicielami klubów opozycyjnych, by przedstawić argumenty, które pomogą prezydentowi podjąć jedyną właściwą decyzję, czyli zawetowania tej haniebnej ustawy"

- dodał szef klubu KO. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts