Tajlandia zwiększa budżet obronny

/ flickr.com

  

Rząd w Bangkoku ma zamiar zatwierdzić budżet obronny na rok 2020 w wysokości 7.6 mld dolarów. Oznacza to wzrost wydatków o 2.7 proc. w porównaniu z br., kiedy to przeznaczano 7.4 mld dolarów na obronność.

Według projektu budżetu,  tajski rząd ma zamiar przeznaczyć 1.3 proc. PKB na obronność. Z kwoty 7.6 mld dolarów aż 3.7 mld (49 proc. całego budżetu) ma trafić do Królewskich Tajskich Wojsk Lądowych (RTA). Sytuacja, w której niemal połowa wydatków ma trafić do wojsk lądowych nie jest zaskakujące biorąc pod uwagę fakt powstania muzułmańskich Malajów w południowych prowincjach Tajlandii. Do tej operacji rząd w Bangkoku oddelegował niemal 60 tysięcy żołnierzy. Poza wydatkami operacyjnymi część z funduszy przeznaczona będzie na realizację Planu Modernizacji Technicznej. Zakłada on m.in. modernizację zarówno wojsk lądowych jak i powietrznych oraz komponentu morskiego. Wypełnienie tych zobowiązań będzie jednak utrudnione biorąc pod uwagę fakt, że Tajlandia przeznacza jedynie 15 proc. budżetu na zakup bądź modernizację sprzętu wojskowego. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Dożynki Prezydenckie w Spale rozpoczęte

/ Twitter: @prezydentpl

  

Msza święta z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą odprawiona w Kaplicy Polowej AK w Spale (Łódzkie) rozpoczęła w niedzielę Dożynki Prezydenckie. Spalskie święto plonów to tradycja sięgająca 20-lecia międzywojennego.

Po nabożeństwie para prezydencka - wraz z korowodem dożynkowym w strojach ludowych z różnych regionów Polski - przejdzie na stadion Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie zaplanowana jest ceremonia dożynkowa w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego oraz wystąpienie Andrzeja Dudy.

Po części oficjalnej prezydent odwiedzi rozstawione na spalskim stadionie Miasteczko Regionów, w którym swoje zwyczaje, regionalne specjalności i kulturę prezentuje każde z 16 województw. Dożynkowe atrakcje - kiermasze i występy - będą trwać przez całą niedzielę, a ich zwieńczeniem będzie wieczorny plenerowy koncert muzyki disco.

Tradycję spalskich dożynek po 62 latach przerwy w ich organizowaniu wskrzesił w roku 2000 prezydent Aleksander Kwaśniewski. W latach 2006-08 święto plonów miało charakter regionalny. W 2009 r. gospodarzem dożynek był Lech Kaczyński, w kolejnych latach - Bronisław Komorowski. Andrzej Duda przyjmie symboliczny dożynkowy bochen chleba po raz czwarty

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl