25,7 proc. ankietowanych negatywnie ocenia działania stolicy po awarii "Czajki". A reszta?

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Choć w winku awarii dwóch kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" do Wisł trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski pod koniec sierpnia komentując skutki awarii oczyszczalni ścieków "Czajka" mówił, że nie ma się czym przejmować. O opinię odnośnie działań i reakcji stolicy na ten kryzys zapytano ankietowanych. Wyniki jednak zaskakują.

W wyniku awarii dwóch kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka", do których doszło 27–28 września do Wisły są zrzucane nieczystości - do rzeki trafia 3 tys. litrów na sekundę.

Premier Mateusz Morawiecki w obliczu zagrożenia ekologicznego, do którego może dojść w wyniku zanieczyszczenia rzeki, podjął decyzję o budowie tymczasowego rurociągu na moście pontonowym.

Budowa rurociągu na ścieki na moście pontonowym na Wiśle jest finansowana z budżetu państwa, pieniądze będą pochodziły z rezerwy ogólnej.

Tymczasem pracownia badawcza na zlecenie dziennika "Rzeczpospolita"  SW Research zapytała ankietowanych, czy uważają, że reakcja władz Warszawy na awarię w oczyszczalni ścieków "Czajka" była właściwa.

Wyniki sondażu zaskakują.

  • 22,5 proc. respondentów odpowiedziało "tak" na to pytanie, 32,5 proc. "tak, ale z zastrzeżeniem, że władze Warszawy zareagowały na awarię zbyt późno".
  • Odpowiedź "nie" wybrało jedynie 25,7 proc.
  • Zdania w tej sprawie nie ma 19,3 proc.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski pod koniec sierpnia komentując skutki awarii oczyszczalni ścieków "Czajka" mówił, że nie ma się czym przejmować.

Sytuacja jest poważna, ale nie zagraża zdrowiu i życiu ludzi 

- stwierdził. I ani on, ani władze Warszawy nie widzą żadnego zagrożenia ekologicznego. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, rp.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jak uniknąć koronawirusa? Ekspert zaleca: Mycie rąk, zakrywanie twarzy

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Jak uchronić się przed koronawirusem? Dr John Wiesman, sekretarz zdrowia w stanie Waszyngton - gdzie potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w USA - mówi, że opinia publiczna powinna robić „to, co robisz w każde przeziębienie i grypę”.

Czyli, krótko mówiąc, potrzebne jest częste mycie rąk mydłem i wodą przez co najmniej 20 sekund.

- Jeśli czujesz się chory, zakryj twarz podczas kaszlu lub kichania. Ale nie używaj rąk. Użyj zgiętego łokcia lub chusteczki, którą natychmiast wyrzucisz

- przestrzega dr Wiesman. 

WHO zaleca także pozostawanie w odległości co najmniej 1 metra od każdego, kto może być zakażony.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach wzrosła do 1665 - poinformowała dziś chińska Narodowa Komisja Zdrowia. W ostatnich 24 godzinach bilans ten zwiększył się o 142 osoby. Komisja podała, że 139 nowych przypadków śmiertelnych miało miejsce w centralnej prowincji Hubei, gdzie przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia koronawirusa.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CNN, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts