25,7 proc. ankietowanych negatywnie ocenia działania stolicy po awarii "Czajki". A reszta?

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Choć w winku awarii dwóch kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" do Wisł trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski pod koniec sierpnia komentując skutki awarii oczyszczalni ścieków "Czajka" mówił, że nie ma się czym przejmować. O opinię odnośnie działań i reakcji stolicy na ten kryzys zapytano ankietowanych. Wyniki jednak zaskakują.

W wyniku awarii dwóch kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka", do których doszło 27–28 września do Wisły są zrzucane nieczystości - do rzeki trafia 3 tys. litrów na sekundę.

Premier Mateusz Morawiecki w obliczu zagrożenia ekologicznego, do którego może dojść w wyniku zanieczyszczenia rzeki, podjął decyzję o budowie tymczasowego rurociągu na moście pontonowym.

Budowa rurociągu na ścieki na moście pontonowym na Wiśle jest finansowana z budżetu państwa, pieniądze będą pochodziły z rezerwy ogólnej.

Tymczasem pracownia badawcza na zlecenie dziennika "Rzeczpospolita"  SW Research zapytała ankietowanych, czy uważają, że reakcja władz Warszawy na awarię w oczyszczalni ścieków "Czajka" była właściwa.

Wyniki sondażu zaskakują.

  • 22,5 proc. respondentów odpowiedziało "tak" na to pytanie, 32,5 proc. "tak, ale z zastrzeżeniem, że władze Warszawy zareagowały na awarię zbyt późno".
  • Odpowiedź "nie" wybrało jedynie 25,7 proc.
  • Zdania w tej sprawie nie ma 19,3 proc.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski pod koniec sierpnia komentując skutki awarii oczyszczalni ścieków "Czajka" mówił, że nie ma się czym przejmować.

Sytuacja jest poważna, ale nie zagraża zdrowiu i życiu ludzi 

- stwierdził. I ani on, ani władze Warszawy nie widzą żadnego zagrożenia ekologicznego. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, rp.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Szczyt zachorowań prognozowany na Wielkanoc. "200 tys. Ukraińców wróci do domów"

/ Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Oczekuje się, że na Ukrainie szczyt zachorowań na Covid-10 przypadnie w okresie wielkanocnym - oceniono na dzisiejszej naradzie poświęconej walce z koronawirusem. Rozważany jest nakaz chodzenia w maskach.

Biuro prasowe prezydenta Ukrainy przekazało, że podczas telekonferencji rozpatrzono możliwość wdrożenia dodatkowych, ostrzejszych ograniczeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

"Między innymi mówiono o rygorze "wszyscy w maskach" od 6 do 24 kwietnia i ograniczeniu liczby ludzi na ulicy. Dlatego że właśnie na święta wielkanocne oczekiwany jest szczyt zachorowalności na koronawirusa" - wyjaśniono.

Zaznaczono też, że władze negocjują ze wszystkimi nadawcami telewizyjnymi kwestię transmisji nabożeństw wielkanocnych.

W ubiegłym tygodniu Zełenski oświadczył, że przeprowadził rozmowy ze zwierzchnikami Kościołów w kraju w sprawie tego, jak bezpiecznie świętować Wielkanoc w warunkach szerzenia się koronawirusa i zapowiedział wdrożenie programu "Wielkanoc w Domu".

Jak dodał, zwierzchnicy Kościołów zgadzają się, że nabożeństwa można przeprowadzać online, a jeśli jakaś ceremonia wymaga bezpośredniego udziału ludzi, to trzeba ograniczać liczbę obecnych na niej wiernych.

Szacuje się, że do kraju przyjedzie przed świętami ok. 200 tys. Ukraińców - podała agencja Ukrinform, powołując się na szefa ukraińskiej straży granicznej Serhija Dejnekę.

Prawosławna Wielkanoc w tym roku przypada 19 kwietnia, tydzień po świętach katolickich.

Na Ukrainie potwierdzono do tej pory 669 przypadków zakażenia koronawirusem. 17 chorych na Covid-19 zmarło, a 10 osób uznano za wyleczone.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts