„To jest symbol waszych rządów”. Politycy KO i PSL otrzymali „cysternę wstydu”. WIDEO

Cysterna Wstydu / TVP Info, Woronicza 17 screen

  

- Jesteśmy wiarygodni, od 4 lat konsekwentnie realizujemy program. Cała piątka Kaczyńskiego zostanie zrealizowana 1 października, kiedy wejdzie niższy PIT. Teraz hat-trick Kaczyńskiego - mówił Paweł Szefernaker w „Woronicza 17”. I przekazał politykom PSL i Koalicji obywatelskiej „cysternę wstydu”. Zabawka chyba raziła w oczy, politycy reprezentujący opozycję schowali ją pod stół.

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker przypomniał, że w 2015 PiS zaprezentował program, który został zrealizowany. Dla polityków opozycji przyniósł do studia prezent, który przypominał o tym, co działo się za czasów rządów PO-PSL.

– To jest cysterna wstydu Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego – zaczął Szefernaker.

Emocje wzięły górę. Krzysztof Paszyk z PSL przerywał mówiąc „a gdzie są wasze wagoniki wstydu z ruskim węglem”.

Ja rozumiem, że pan wstydzi się tego. (…) W 2015 roku zaprezentowaliśmy rewolucyjny program, z 500+, skróceniem wieku emerytalnego, a co mówił minister finansów w rządzie PO-PSL? „Piniendzy nie ma i nie będzie”. To jest cysterna wstydu PO-PSL. Pan zadał pytanie, skąd te pieniądze (na realizacje programów – red.). Taka jedna cysterna to strata Skarbu Państwa około 40 tys. zł, a za rządów Platformy i PSL 400 takich dziennie hulało po Polsce. Chciałbym, panie redaktorze, taką cysternę wręczyć panom z PSL i PO. To jest symbol waszych rządów

– powiedział Szefernaker.

Polityk zaniósł i postawił między Krzysztofem Paszykiem i Dariuszem Jońskim – reprezentującym w programie Koalicję Obywatelską (do której należy Platforma Obywatelska – red.)

"Wy jak wrócicie do władzy, to te cysterny dalej będą hulać" - dodał polityk PiS.

Po chwili politycy schowali pod stół "cysternę wstydu".

Pieniądze za waszych rządów prędzej wyjadą kolejnymi cysternami wstydu, niż trafią do kieszeni obywateli

– dodała Beata Kempa.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rzucił pustą plastikową butelką w policjanta. Odpowie za użycie przemocy

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere/CC0 Public Domain

  

Na toczącym się w Moskwie procesie dotyczącym niedawnych protestów politycznych i domniemanej przemocy wobec policjanta oskarżyciel poprosił dzisiaj o cofnięcie sprawy karnej do prokuratury. Oskarżonym w tej sprawie jest Ajdar Gubajdulin.

Zarzuty wobec niego dotyczą usiłowania użycia przemocy wobec policjanta. Gubajdulin rzucił plastikową butelką, która jednak nikogo nie trafiła.

Jego proces rozpoczął się we wtorek, ale tego samego dnia odroczono posiedzenie o jeden dzień.

Jak powiedział mediom adwokat Maksim Paszkow, spór dotyczy teraz kwestii, czy rzucona plastikowa butelka była pełna, czy pusta.

Obrona argumentuje, że pusta butelka ważąca 20 gramów nie mogła nawet hipotetycznie wyrządzić żadnych szkód.

Ta kolejna sprawa karna, w której pojawia się oskarżenie o przemoc wobec policjanta, jest uważnie śledzona ze względu na los osób, wobec których po moskiewskich protestach zapadły już wyroki. W każdym przypadku są to wyroki pozbawienia wolności, poczynając od kar dwóch lat kolonii karnej.

Coraz większego rozgłosu nabiera sprawa aktora Pawła Ustinowa, skazanego za domniemane użycie siły wobec funkcjonariusza na 3,5 roku kolonii karnej.

Na jego procesie sąd nie zgodził się na rozpatrzenie nagrania wideo, na którym widać, że w chwili zatrzymania Ustinow nie stawiał oporu.

Aktor zapewnia, że nie uczestniczył w demonstracji, a na Plac Puszkina, gdzie policja zatrzymywała protestujących, przyszedł na spotkanie służbowe.

Kampanię w obronie Ustinowa zaczęli prowadzić w Rosji aktorzy i celebryci. Ta fala solidarności już jest porównywana do kampanii w obronie dziennikarza śledczego Iwana Gołunowa, oskarżonego o przestępstwa narkotykowe i później uwolnionego. Nie brak głosów, że solidarność środowiska i wideo ze sceną zatrzymania doprowadzą do zmiany wyroku wobec Ustinowa.

W jego obronie wypowiedział się w środę parlamentarzysta Andriej Turczak, zasiadający we władzach rządzącej Jednej Rosji. Turczak powiedział, że widział nagrania z miejsca zatrzymania Ustinowa.

"Chłopak po prostu stał koło metra" - ocenił parlamentarzysta, przyznając, że z nagrań wynika, że Ustinow nie naruszał porządku publicznego.

Przed budynkiem administracji (kancelarii) prezydenta Władimira Putina rozpoczęły się w środę jednoosobowe pikiety w obronie aktora. Uczestnicy tych pikiet trzymają plakaty z hasłem: "Wolność dla Pawła Ustinowa".

O użycie przemocy podczas zatrzymania na demonstracji w Moskwie 3 sierpnia oskarżył Ustinowa funkcjonariusz gwardii narodowej (Rosgwardii). 24-letni aktor, do tej pory znany z epizodycznych ról, sam wcześniej był gwardzistą w ramach obowiązkowej służby wojskowej; w 2018 roku uczestniczył w działaniach porządkowych podczas piłkarskich mistrzostw świata.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl