Zmarzlik blisko mistrzostwa świata! Polak wygrał Grand Prix Danii

/ http://zmarzlik.com

  

Bartosz Zmarzlik wygrał w Vojens żużlową Grand Prix Danii, ósmą eliminację mistrzostw świata. Drugie miejsce zajął Słoweniec Matej Zagar. Polak został samodzielnym liderem klasyfikacji generalnej. Do końca cyklu zostały już tylko dwie rundy. Tak blisko triumfu w tej imprezie nie był żaden Polak od czasów Tomasza Golloba.

Do półfinałów Zmarzlik awansował jako jedyny Polak. Pozostali biało-czerwoni zakończyli zawody po fazie zasadniczej. W finale świetnie wykorzystał pierwsze pole startowe i nie oddał prowadzenia do mety.

Bartosz Zmarzlik triumfuje w w Vojens

Kolejna eliminacja GP odbędzie się za dwa tygodnie w Cardiff.

Wyniki Grand Prix Danii w Vojens:

1.Bartosz Zmarzlik 18 (2, 3, 2, 2, 3, 3, 3)

2. Matej Žagar 13 (1, 3, 1, 1, 2, 3, 2)

3. Fredrik Lindgren 15 (3, 2, 3, 2, 2, 2, 1)

4. Emil Sajfutdinow 16 (3, 2, 3, 3, 3, 2, 0)

5. Jason Doyle 12 (2, 2, 3, 1, 3, 1)

6. Tai Woffinden 11 (2, 1, 2, 3, 2, 1)

7. Antonio Lindbäck 9 (3, 1, 1, 2, 2, 0)

8. Martin Vaculik 7 (1, 3, 3, 0, 0, 0)

9. Niels-Kristian Iversen 7 (2, 3, 0, 1, 1)

10. Leon Madsen 7 (1, 0, 2, 3, 1)

11. Mikkel Michelsen 6 (0, 0, 1, 2, 3)

12. Maciej Janowski 6 (3, 0, 1, 1, 1)

13. Artiom Łaguta 5 (0, 1, 0, 3, 1)

14. Robert Lambert 3 (0, 1, 2, 0, 0)

15. Patryk Dudek 3 (1, 2, 0, 0, 0)

16. Janusz Kołodziej 0 (0, 0, 0, 0, 0)

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Przedsiębiorcy korzystają z udogodnień ZUS w związku z epidemią koronawirusa. Mamy dane

ZUS / Maciej Łuczniewski/Gazeta Polska

  

Sejm uchwalił w sobotę ustawę wspierającą firmy w związku z epidemią koronawirusa. Ustawa m.in. zwalnia mikrofirmy i samozatrudnionych z płacenia ZUS przez 3 miesiące. Wcześniej Zakład – jako udogodnienia dla przedsiębiorców – zaproponował możliwość odroczenia oraz zawieszenia lub wydłużenia spłaty już zawartych układów ratalnych. Jak przekazał nam rzecznik ZUS Paweł Żebrowski, „dotychczas wpłynęło 18,4 tys. wniosków w sprawie odroczenia terminu płatności składek”.

Od połowy marca przedsiębiorcy mogą korzystać z uproszczonego wniosku o odroczenie o trzy miesiące terminu płatności składek oraz zawieszenie spłaty należności objętych zawartymi wcześniej umowami. Były to jedne z pierwszych udogodnień dla przedsiębiorców w związku występowaniem w Polsce koronawirusa.

„Jest to jednostronicowy dokument, w którym przedsiębiorca wskazuje, jak koronawirus wpłynął na brak możliwości opłacenia przez niego należności"

- wyjaśnia w przesłanym nam komunikacie prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska

„Każdy z przedsiębiorców powinien się zastanowić, z jakiej pomocy chce skorzystać. Możliwości jest wiele i wszystko wskazuje na to, że będzie ich jeszcze więcej. Mam tu na myśli tzw. tarczę antykryzysową. Da ona jeszcze większe możliwości, m.in. chodzi o zwolnienie mikrofirm ze składek na ubezpieczenia społeczne. Do tego przedsiębiorcy zwolnieni będą z opłaty prolongacyjnej. Poczekajmy jednak na ostateczny kształt ustawy” – wskazuje profesor.

[polecam:https://niezalezna.pl/319345-zus-jest-gotowy-do-realizowania-tarczy-antykryzysowej-wnioski-beda-realizowane-priorytetowo]

Na tzw. tarczę antykryzysową składają się projekty kilku ustaw. Głównym celem nowych rozwiązań prawnych jest ochrona zatrudnienia i zachowanie płynności finansowej w firmach.

Uproszczony wniosek m.in. o odroczenie terminu płatności może być złożony poprzez PUE ZUS, wysłany pocztą lub wrzucony do specjalnych pojemników w placówkach Zakładu.

Przedsiębiorca, który skorzysta z odroczenia terminu płatności składek lub układów ratalnych może liczyć na wstrzymanie postępowania egzekucyjnego oraz stosowania sankcji.

[polecam:https://niezalezna.pl/318825-dobra-wiadomosc-dla-rodzicow-nadal-bedzie-mozna-korzystac-z-dodatkowego-zasilku-opiekunczego]

Zgodnie z przepisami odroczenie może dotyczyć składek na: ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz Fundusz Emerytur Pomostowych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts