Zmarzlik blisko mistrzostwa świata! Polak wygrał Grand Prix Danii

/ http://zmarzlik.com

  

Bartosz Zmarzlik wygrał w Vojens żużlową Grand Prix Danii, ósmą eliminację mistrzostw świata. Drugie miejsce zajął Słoweniec Matej Zagar. Polak został samodzielnym liderem klasyfikacji generalnej. Do końca cyklu zostały już tylko dwie rundy. Tak blisko triumfu w tej imprezie nie był żaden Polak od czasów Tomasza Golloba.

Do półfinałów Zmarzlik awansował jako jedyny Polak. Pozostali biało-czerwoni zakończyli zawody po fazie zasadniczej. W finale świetnie wykorzystał pierwsze pole startowe i nie oddał prowadzenia do mety.

Bartosz Zmarzlik triumfuje w w Vojens

Kolejna eliminacja GP odbędzie się za dwa tygodnie w Cardiff.

Wyniki Grand Prix Danii w Vojens:

1.Bartosz Zmarzlik 18 (2, 3, 2, 2, 3, 3, 3)

2. Matej Žagar 13 (1, 3, 1, 1, 2, 3, 2)

3. Fredrik Lindgren 15 (3, 2, 3, 2, 2, 2, 1)

4. Emil Sajfutdinow 16 (3, 2, 3, 3, 3, 2, 0)

5. Jason Doyle 12 (2, 2, 3, 1, 3, 1)

6. Tai Woffinden 11 (2, 1, 2, 3, 2, 1)

7. Antonio Lindbäck 9 (3, 1, 1, 2, 2, 0)

8. Martin Vaculik 7 (1, 3, 3, 0, 0, 0)

9. Niels-Kristian Iversen 7 (2, 3, 0, 1, 1)

10. Leon Madsen 7 (1, 0, 2, 3, 1)

11. Mikkel Michelsen 6 (0, 0, 1, 2, 3)

12. Maciej Janowski 6 (3, 0, 1, 1, 1)

13. Artiom Łaguta 5 (0, 1, 0, 3, 1)

14. Robert Lambert 3 (0, 1, 2, 0, 0)

15. Patryk Dudek 3 (1, 2, 0, 0, 0)

16. Janusz Kołodziej 0 (0, 0, 0, 0, 0)

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ruszają Kieleckie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie

/ http://jankarski.org.pl/

  

Dyskusje, warsztaty i koncert złożą się na VIII edycję Kieleckich Spotkań Chrześcijańsko-Żydowskich, które w sobotę rozpoczynają się w stolicy województwa świętokrzyskiego. Wydarzenie, którego hasło to "Erec – Ziemia", organizuje Stowarzyszenie im. Jana Karskiego.

Jak poinformowali organizatorzy, tegorocznym tematem cyklu będzie troska o środowisko oraz stosunek judaizmu i chrześcijaństwa do odpowiedzialności ekologicznej. Podczas spotkań ich uczestnicy będą próbowali odpowiedzieć na pytanie: czy wspólne dziedzictwo biblijnej Księgi Rodzaju jest podstawą do bezrefleksyjnej eksploracji Ziemi, czy nakłada na ludzi obowiązek troski o planetę?

W sobotę zaplanowano spacer ornitologiczny pode hasłem "Ptaki kieleckich parków" z dziennikarzem współpracującym z "Tygodnikiem Powszechnym", Stanisławem Łubieńskim. Podzieli się on umiejętnościami dostrzegania skrzydlatych mieszkańców Kielc. Łubieński od kilku lat prowadzi spacery ornitologiczne w Warszawie i w innych miastach Polski. O swojej pasji napisał w książce "Dwanaście srok za ogon", za którą otrzymał Nike publiczności w 2017 roku.

W środę zaplanowano rozmowę z franciszkaninem, o. Stanisławem Jaromim, na temat książki, w której opowiada on o relacjach chrześcijaństwa i ekologii "Boska Ziemia". W czwartek o. Jaromi i rabinka z Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie Małgorzata Kordowicz podczas spotkania "Mnich z rabinką kłócą się o Ziemię" podejmą dyskusję dotyczącą m. in. tego, jak judaizm i chrześcijaństwo odczytują stosunek do Ziemi opisany w Starym Testamencie oraz pytania, czy łatwiej żyć ekologicznie, gdy jest się Żydem czy chrześcijaninem.

W sobotę 14 grudnia w południe zaplanowano warsztaty na temat życia "less waste". Twórcy "Ekowioski" podpowiedzią, jak spróbować zmieniać swoje nawyki, aby żyć w sposób bardziej przyjazny dla Ziemi. Po południu odbędzie się koncert autora, kompozytora i wykonawcy piosenek, współzałożyciela Lubelskiej Federacji Bardów, Jana Kondraka. Zaprezentuje swoją wizję muzyczną poematu Edwarda Stachury "Missa Pagana".

Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie będą się odbywały w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu Stowarzyszenia im. Jana Karskiego, w kamienicy przy ulicy Planty 7. Wstęp wolny. Na niektóre ze spotkań obowiązują zapisy – szczegóły można znaleźć na stronie internetowej organizacji.

Założone w 2005 r. Stowarzyszenie im. Jana Karskiego działa na rzecz upowszechniania postaw otwartości i poszanowania dla osób i grup o odmiennej identyfikacji rasowej, etnicznej, narodowej, religijnej bądź kulturowej. Przeciwdziała wszelkim formom antysemityzmu, ksenofobii, rasizmu i innym postawom godzącym w godność człowieka.

Działacze organizacji kierują się przesłaniem Karskiego, który powtarzał, że "uczynienie świata lepszym jest możliwe, że podejmowanie bezustannych wysiłków w tym celu jest konieczne, a zaniechanie naprawy i obojętność na zło jest zbrodnią i grzechem". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl