"Piknik z Wyobraźnią" dla wielbicieli nauki

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/PublicDomainPictures

  

Eksperymenty oraz specjalne pokazy chemiczne i fizyczne czekają dziś na uczestników "Pikniku z Wyobraźnią". Wydarzenie, organizowane przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny ma przybliżyć uczestnikom nauki ścisłe i zarazić pasją do nich.

Jak podkreśliła rzeczniczka prasowa Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPNT) Anna Ciamciak, "Piknik z Wyobraźnią" odbędzie się w tym roku już po raz szósty.

Poprzez "Piknik z Wyobraźnią" chcemy przybliżyć swoim gościom nauki ścisłe i zarazić pasją do nich. W PPNT eksperymentujemy zawodowo i zachęcamy do tego naszych gości. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji dla najmłodszych, miłośników sportu i zdrowego stylu życia 

– podkreśliła Ciamciak.

Poinformowała, że podczas VI "Pikniku z Wyobraźnią" zaplanowano specjalne pokazy chemiczne i fizyczne - te dwie nauki leżą u podstaw działalności PPNT.

Spodziewajcie się wielkiego wybuchu i ciekawostek naukowych. W specjalnych strefach goście Pikniku będą mogli samodzielnie i bezpiecznie, pod okiem naukowców, przeprowadzić eksperymenty. Strefa Laboratorium Wyobraźni zelektryzuje uczestników Pikniku ciekawostkami naukowymi, zaplącze umysły, pokaże między innymi drapieżne roboty i udowodni, że wodę da się poskromić 

– zaznaczyła Ciamciak.

Centrum Archeologiczne PPNT przygotowało dla gości także specjalną strefę wykopalisk, na której będzie można zabawić się w poszukiwaczy skarbów, poznać podstawy pracy archeologów i poczuć się jak "prawdziwy Indiana Jones".

Na miłośników sportu i gier - nie tylko komputerowych - czekają dodatkowe atrakcje, a dla najmłodszych zabawy plastyczno-sensoryczne. Co roku jeden z pracowników Data Center PPNT przygotowuje dodatkową atrakcję. Pierwszą była gra komputerowa, udoskonalana z każdą edycją Pikniku, drugą - dźwig rozwijający umiejętności zręcznościowe 

– przypomniała Ciamciak.

Organizatorzy wskazali, że na pikniku nie zabraknie również "okularów wirtualnej rzeczywistości", dronów i elektrycznych pojazdów.

Poznański Park Naukowo-Technologiczny od prawie 25 lat aktywnie współpracuje z przedsiębiorcami i naukowcami. Wspiera firmy w rozwoju i wprowadzaniu innowacji na rynek, a naukowców w ich działalności badawczej. PPNT zajmuje się komercjalizacją wiedzy i technologii. Prowadzi badania oraz świadczy usługi badawcze w takich branżach jak chemia, fizyka, biotechnologia oraz IT. Jest akredytowanym ośrodkiem innowacji i jako jedyny park technologiczny w Polsce, posiada status jednostki naukowej (kat. A).

PPNT jest częścią Fundacji UAM, która wspiera i promuje działalność naukowo-dydaktyczną oraz organizacyjną Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Sejm uczcił 75. rocznicę wyzwolenia Auschwitz-Birkenau

/ https://twitter.com/KancelariaSejmu/status/1220396957023264776/photo/2

  

Sejm przyjął przez aklamację uchwałę w sprawie uczczenia 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau oraz upamiętnienia Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu.

"W 75. rocznicę wyzwolenia Auschwitz-Birkenau - niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady oraz upamiętniający to wydarzenie Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu Sejm Rzeczypospolitej Polskiej składa hołd wszystkim ofiarom jednej z największych zbrodni w dziejach ludzkości. Naszym obowiązkiem jest przypominanie kolejnym pokoleniom o tym, jaki los zgotował człowiekowi człowiek, gdy kierował się antysemityzmem, rasistowskimi i narodowymi uprzedzeniami oraz polityczną nienawiścią"

- napisano w uchwale.

"Chylimy głowy przed wszystkimi ofiarami nazistowskiej machiny śmierci, oddajemy cześć bohaterom, którzy walczyli z niemiecką III Rzeszą, ale przede wszystkim przestrzegamy przed obojętnością i biernością wobec przejawów nienawiści wywołanej rasizmem i antysemityzmem. Niech historia Auschwitz-Birkenau będzie przestrogą dla wszystkich"

- podkreślono.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu uchwaliło w listopadzie 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ. Na datę obchodów wybrano rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau przez wojska sowieckie 27 stycznia 1945 roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts