"Wyborcza" martwi się dymem... ze zniczy dla ofiar Katynia. A co z szambem w Wiśle?

Zdjęcie ilustracyjne, Katyński Marsz Cieni / Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zaplanowało akcję „Iskra Pamięci”. Na pl. Piłsudskiego w Warszawie ma zostać zapalonych ponad 20 tys. zniczy dla ofiar zbrodni katyńskiej. Znicze zostaną ustawione w kształcie polskiego orła wojskowego według wzoru z 1919 roku. Jak na ten pomysł zareagowała „Gazeta Wyborcza”? A co z dymem w centrum – zapytali. Co ciekawe, nie pamiętamy, by w ten sam sposób „troszczyli się” o dym, gdy świeczki i znicze palili w „obronie wolnych sądów” tzw. obrońcy demokracji. Nie wspominając już o tym, że „Wyborcza” nie widziała problemu w spuście ścieków do Wisły przez Rafała Trzaskowskiego.

Spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo planuje zapalić w sobotę 14 września na pl. Piłsudskiego ponad 20 tys. zniczy dla ofiar zbrodni katyńskiej.

„Prócz ofiar II wojny światowej pamiętamy też o osobach, które oddały życie za ojczyznę zaraz po wojnie”

– powiedział wczoraj Piotr Woźniak, prezes zarządu PGNiG.

Pamięć pomordowanym w Katyniu zostanie oddana na trzy dni przed 80. rocznicą napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Uroczystości przewidują również recytacje listów ofiar do rodzin, panel dyskusyjny, występy Orkiestry Wojskowej oraz zespołu Panny Wyklęte. Wydarzenie patronatem objął prezydent RP Andrzej Duda.

„Zatroskana” „Gazeta Wyborcza” pisze, że „20 tys. zniczy oznacza sporo dymu w centrum miasta”.

Hipokryzję gazety wskazali internauci.

Już nie mówiąc o tym, że „Wyborcza” jakby nie widziała problemu w tym, że do Wisły władze Warszawy spuszczają (od 9 dni) ponad 260 tys. m sześc. ścieków na dobę. Próżno szukać jakiejkolwiek choćby wzmianki o tym na gazeta.pl w ostatnich dniach. O tym, że decyzją premiera Mateusza Morawieckiego na rzece powstał most, a na nim alternatywny rurociąg, który ma zacząć pracować dziś wieczorem (najpóźniej jutro rano) – również.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, wyborcza.pl, dorzeczy.pl, twitter.com,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus we Włoszech: Ostrożność na lotniskach

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com

  

Choć epidemia koronawirusa najbardziej zagraża krajom azjatyckim, to jest państwo w Europie, które mocno odczuwa skutki tej choroby. To Włochy - wprowadza się tam nadzwyczajne środki ostrożności na lotniskach. Mimo to, wciąż informowani jesteśmy o kolejnych przypadkach koronawirusa w tym kraju.

Do 61 wzrosła liczba przypadków zarażenia koronawirusem we Włoszech - podały w sobotę służby medyczne. Ognisko zachorowań znajduje się w regionach Lombardia i Wenecja Euganejska na północy, gdzie zmarły dwie osoby. Jest już też pierwszy chory w Piemoncie.

Włochy są na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby przypadków groźnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków rośnie szybko. W ciągu niecałej doby zwiększyła się ponad trzykrotnie. Wśród zarażonych są lekarze.

Najwięcej zachorowań - 46, według najnowszych informacji, zanotowano w Lombardii, w tym także w rejonie Mediolanu. Również z Turynu, stolicy Piemontu napłynęła wiadomość o pierwszym w tym regionie chorym.

Wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Na nagraniu widzimy, jak służby lotniskowe badają temperaturę ciała podróżnym:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts