Bezpieczeństwo technologii mobilnej 5 generacji

  

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy odbyła się dyskusja z udziałem przedstawicieli firmy Huawei, którzy komentowali porozumienie Polski z USA ws. współpracy przy zapewnieniu bezpieczeństwa technologii mobilnej piątej generacji (5G). Polska ma twardy orzech do zgryzienia, bo chińska technologia jest dziś najbardziej zaawansowana, ale istnieją obawy, że rząd chiński wykorzystuje ją do inwigilowania Zachodu.

Stąd rozmowy ze szwedzkim Erikssonem. W odpowiedzi na polsko-amerykańskie porozumienie ambasada Chin wystosowała dosyć specyficzny komentarz, w którym oskarża polskich polityków, dziennikarzy o wylewanie pomyj na Huawei, odrzuca wszelkie oskarżenia o szpiegostwo i apeluje o to, aby rząd polski wziął pod uwagę wszystkie oferty i wybrał najlepszą, w domyśle chińską. Amerykanie i Australijczycy z góry odrzucają technologię Huawei, a Europejczycy się zastanawiają. Być może można dopuścić Chińczyków tylko do częstotliwości niezwiązanych z polskim sektorem bezpieczeństwa, np. energetycznym. Takie rozwiązanie wybrali Rosjanie. Ale jeśli oni są ostrożni wobec chińskiej oferty, coś musi tu być na rzeczy.

Autor jest redaktorem naczelnym portalu BiznesAlert
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts