Wypadek w warszawskim metrze. Mężczyzna wpadł między pociąg a krawędź peronu

/ flickr.com/Ingolf/CC BY-SA 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

  

Na stacji metra Rondo ONZ doszło do wypadku - poinformowała rzecznik prasowy warszawskiego metra Anna Bartoń. Wyjaśniła, że jeden z pasażerów podczas wsiadania wpadł między wagon i peron. Doznał lekkich obrażeń. Pociągi kursują wahadłowo co 15 minut. Uruchomiono zastępczą komunikację autobusową.

- Pasażer, podczas wsiadania do pociągu, wpadł między pociąg a peron. Został już wyciągnięty. Ma obtarcia. Czekamy na przyjazd pogotowia

 - poinformowała Bartoń.

Zapewniła, że stacja jest otwarta, a metro kursuje, ale jeździ ruchem wahadłowym. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że metro na trasie M2 kursuje co 15 minut.

Bartoń nie potrafiła określić, kiedy zostanie przywrócony normalny ruch kolejki.

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie podał, że uruchomiona została zastępczą linię autobusową "Z" relacji Rondo Daszyńskiego - Metro Dworzec Wileński.

Linia Z kursuje na trasie: Rondo Daszyńskiego, Kasprzaka, Prosta, Świętokrzyska, Kopernika, Tamka, most Świętokrzyski, Zamoście, Sokola, Jagiellońska, Al. Solidarności, Targowa, Dworzec Wileński, Targowa, Trasa Świętokrzyska, Sokola, Zamoście, most Świętokrzyski, Tamka, Kopernika, Świętokrzyska, Prosta, Kasprzaka (zawrotka przy al. Prymasa Tysiąclecia).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Szczyt zachorowań prognozowany na Wielkanoc. "200 tys. Ukraińców wróci do domów"

/ Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Oczekuje się, że na Ukrainie szczyt zachorowań na Covid-10 przypadnie w okresie wielkanocnym - oceniono na dzisiejszej naradzie poświęconej walce z koronawirusem. Rozważany jest nakaz chodzenia w maskach.

Biuro prasowe prezydenta Ukrainy przekazało, że podczas telekonferencji rozpatrzono możliwość wdrożenia dodatkowych, ostrzejszych ograniczeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

"Między innymi mówiono o rygorze "wszyscy w maskach" od 6 do 24 kwietnia i ograniczeniu liczby ludzi na ulicy. Dlatego że właśnie na święta wielkanocne oczekiwany jest szczyt zachorowalności na koronawirusa" - wyjaśniono.

Zaznaczono też, że władze negocjują ze wszystkimi nadawcami telewizyjnymi kwestię transmisji nabożeństw wielkanocnych.

W ubiegłym tygodniu Zełenski oświadczył, że przeprowadził rozmowy ze zwierzchnikami Kościołów w kraju w sprawie tego, jak bezpiecznie świętować Wielkanoc w warunkach szerzenia się koronawirusa i zapowiedział wdrożenie programu "Wielkanoc w Domu".

Jak dodał, zwierzchnicy Kościołów zgadzają się, że nabożeństwa można przeprowadzać online, a jeśli jakaś ceremonia wymaga bezpośredniego udziału ludzi, to trzeba ograniczać liczbę obecnych na niej wiernych.

Szacuje się, że do kraju przyjedzie przed świętami ok. 200 tys. Ukraińców - podała agencja Ukrinform, powołując się na szefa ukraińskiej straży granicznej Serhija Dejnekę.

Prawosławna Wielkanoc w tym roku przypada 19 kwietnia, tydzień po świętach katolickich.

Na Ukrainie potwierdzono do tej pory 669 przypadków zakażenia koronawirusem. 17 chorych na Covid-19 zmarło, a 10 osób uznano za wyleczone.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts