Kukiz o "małżeństwie" z PSL: "Wierzę, że będzie trwało"

Paweł Kukiz / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

"Wierzę w 10-procentowy wynik wyborczy dla PSL-Koalicji Polskiej w jesiennych wyborach parlamentarnych" - powiedział dziś Paweł Kukiz. Wyraził nadzieję, iż "małżeństwo" Kukiz'15 i PSL będzie trwało.

Na początku sierpnia liderzy PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i Kukiz'15 Paweł Kukiz podpisali porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu. Porozumienie to obejmuje trzy pakiety: obywatelski, gospodarczy i antykorupcyjny. Kandydaci Kukiz'15 wystartują z list komitetu PSL-Koalicja Polska.

"Mam nadzieję, że 14 października będziemy języczkiem u wagi i wprowadzimy nasze postulaty"

- powiedział Kukiz w Polsat News. Jak dodał, chodzi m.in. o możliwość odwołania posła w trakcie trwania kadencji, zmianę ordynacji wyborczej, nadanie wszystkim obywatelom biernego prawa wyborczego czy dobrowolność opłat składek ZUS przez mikroprzedsiębiorców.

"Mam nadzieję, że to małżeństwo PSL i Kukiz'15 będzie trwało i doprowadzi do kluczowych dla obywateli Rzeczpospolitej zmian"

- podkreślił lider ruchu Kukiz'15.

Zapewnił, że jest "wewnętrznie przekonany" do konieczności i słuszności wprowadzenia tych postulatów.

"Nie przyjechałem do Warszawy na wycieczkę, tylko przyjechałem usprawnić państwo dla wnuków i dzieci"

- mówił polityk.

"Wierzę w 10 proc" dla PSL-Koalicji Polskiej w jesiennych wyborach"

- dodał.

Po raz kolejny zapewnił, że pomysł zawiązania koalicji z PSL nie powstał tuż przed startem kampanii wyborczej, ale rozmowy na ten temat trwały "kilkanaście miesięcy".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


W amerykańskiej prasie o chwytach Kremla. Obalono fake newsy uderzające w Polskę

zdjęcie ilustracyjne / EvgeniT CC0

  

Rosja wykorzystuje kryzys spowodowany koronawirusem, by prowadzić wojnę informacyjną - pisze na portalu „Wall Street Journal” rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn w artykule „Koronawirusowa kampania dezinformacyjna przeciwko Polsce”. „W tym wszystkim jest jeden nowy element” – zaznacza...

Żaryn zarzuca Rosji, że „używa fake newsów, by dzielić Europę”.

„Rosja wykorzystuje kryzys spowodowany koronawirusem, by prowadzić wojnę informacyjną. Polskę, cel maszyny rosyjskiej propagandy od dawna, w ostatnich dniach zaatakowano przez dwie związane z koronawirusem kampanie dezinformacyjne” - wskazuje Żaryn. Jego zdaniem Kreml robi to, by „oczernić Polskę i nastawić przeciwko reszcie Europy”.

Jako przykład podaje wypowiedź przedstawiciela władz włoskiego regionu Lacjum Alessio D'Amato. 22 marca powiedział on, że polscy celnicy przejęli na granicy 23 tys. maseczek ochronnych skierowanych do Włoch. „Oskarżenia D'Amato natychmiastowo podjęła część największych mediów we Włoszech” - pisze Żaryn.

Odnotowuje, że polskie ministerstwo spraw zagranicznych zaprzeczyło tym zarzutom, a „konfiskata maseczek nie miała miejsca”.

[polecam:https://niezalezna.pl/318168-msz-i-ambasada-wloch-dementujafake-news-ws-blokady-celnej-maseczek]

„Mniej więcej w tym samym czasie, 23 marca, stosunki polsko-włoskie stały się celem kolejnej operacji dezinformacyjnej” - kontynuuje Żaryn.

Rosyjski senator Aleksiej Puszkow napisał na Twitterze, że Polska zamknęła przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów dostarczających pomoc Włochom. Twierdził, że decyzja ta zmusiła rosyjski samolot do zmiany trasy, opóźniając dostawę sprzętu medycznego.

[polecam:https://niezalezna.pl/318754-fake-news-ws-blokowania-przez-polske-tranzytu-zaopatrzenia-medycznego-jest-reakcja-msz]

„Zarzuty Puszkowa wobec Polski podjęli dziennikarze i internauci nie tylko w Rosji, ale także w krajach Unii Europejskiej, w tym we Włoszech i Irlandii. Kilku polityków z państw członkowskich UE wyraziło poparcie dla narracji, że polskie władze były tak zaślepione antyrosyjskim podejściem, że jedynie po to, by urazić Rosję, zraniły pogrążone w kryzysie Włochy”

- pisze w „WSJ” Żaryn.

„To kolejny fake news” - stwierdza. Przypomina, że polskie MSZ natychmiast zaprzeczyło tym doniesieniom. Wyjaśniło, że polska przestrzeń powietrzna była otwarta. "Polskie władze ujawniły też, że rosyjski samolot wojskowy nigdy nie planował przelotu w polskiej przestrzeni; nie poproszono o to" - dodaje Żaryn.

[polecam:https://niezalezna.pl/316401-fake-newsy-o-zamknieciu-miasta]

„Przykłady te pokazują, że podjęto próbę wykorzystania fałszywych informacji o koronawirusowym kryzysie, by oczernić Polskę. To zgodne ze wzorem rosyjskich kampanii propagandowych oskarżających Polskę o destabilizowanie Europy, prowokowanie sporów dyplomatycznych i generalnie egoistyczne zachowanie” - uważa Żaryn.

Kreml – jak stwierdza - wykorzystuje Covid-19 dla „swojego długoterminowego celu jakim jest osłabienie UE i NATO”.

W tym wszystkim według Żaryna jest „jeden nowy element”. 

„Rosja wykorzystuje kryzys związany z koronawirusem, by przedstawić się jako sprawny międzynarodowy lider, zdolny skutecznie poradzić sobie z chorobą i pomóc innym. Ma to pomóc wyciągnąć Kreml z międzynarodowej izolacji (...)”

- pisze.

„Koronawirusowa kampania dezinformacyjna pokazuje, że Kreml jest zdeterminowany, by wykorzystać każdą okazję, nawet wielkie tragedie, do promowania swojej agendy” - konkluduje rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts